548 Shares 4376 views

wątroba wieprzowa – przydatny produkt do biurka

Wątroba wieprzowa – w swoim unikalnym typu odpadków, przy czym nadzwyczajnego użyteczności. Zawiera wiele składników odżywczych, witamin i pierwiastków śladowych. składa się z białka, tłuszczu i kilku rodzajów aminokwasów, takich jak lizyna, tryptofan, metionina. Minerałów na szczególną uwagę zasługują miedzi, wapń, magnez, cynk, fosfor i sód. Ponadto, istnieje ogromna ilość żelaza. 100 g zawiera około 15 mg. Jest prawie osiem razy więcej niż w chudej wieprzowiny polędwicy, a 5 razy zawartość pierwiastka w polędwicy wołowej.


Jednak główną cechą tego produktu jest jego obecność w kompozycji białek – zhelezoproteidov. Wątroba wieprzowa zawiera ferrytyny białka. Składa się z około 25 procent żelaza, która odgrywa ważną rolę w tworzeniu hemoglobiny i wielu innych ważnych składników krwi. Dlatego wielu dietetyków rangi jako produkt uboczny z głównych w walce z objawami niedokrwistości z niedoboru żelaza. Rich wątroby i witaminy B, A, NE jest wątroba świni jeść dla osób cierpiących na anemię, kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze, a także objawy ogólnego wyczerpania. Jest to bardzo przydatne dla pacjentów z obniżoną zdolnością do hematopoezy.

Od najdawniejszych czasów ludzie są bardzo cenione ten produkt. W kuchni z różnych krajów mają co najmniej jeden posiłek, którego głównym składnikiem jest wątroba wieprzowa. Korzyści jest oczywiste, ponadto dobrze komponuje się z wielu produktów spożywczych. Na przykład, jest bardzo smaczne, obfite i zdrowe okazują dań z wątroby, z dodatkiem ziemniaków i ryżu. Wiele kucharze powinni gasić go z kwaśną śmietaną, co czyni produkt bardziej kruchy i soczysty. W porównaniu z wątroby cielęciny, charakteryzuje się grubych włókien materiału i ma niewielką konkretnego goryczy. Przed gotowaniem uboczny najlepiej moczyć w mleku przez kilka godzin. Ten prosty trik daje doskonałe rezultaty kulinarne: wątroba wieprzowa nie po prostu przestają gorzki smak i staje się bardzo miękki i delikatny. Najbardziej udane połączenie uważane duszone wątroba z zieleni, cukinia, marchew, brokuły, ogórki, kalafior i sałaty. Ale nie zaleca się podawać z sosami tłuszczowych i makaronu, bo to samo w sobie jest bardzo dużo kalorii. Kochanki Uwielbiam gotować naleśniki z nadzieniem wątroby i ciastek, jak się okazuje wielką napełnienia torty domu. Przygotowanie wątroba bardzo szybko ugotować nie powinien być dłuższy niż pięć minut, w przeciwnym razie straci smak i staje się trudne.

Z jakiegoś powodu, wielu wierzy wątroby produkt złej jakości i wolą polędwica, filet z drobiu lub innych produktów mięsnych. Jednak jest to całkowicie błędne zdanie. wątroba wieprzowa ze zwierząt hodowanych w zdrowym środowisku ekologicznym zgodnie ze wszystkimi zasadami żywienia i opieki, ma maksymalny margines witamin i minerałów dla ludzkiego organizmu minerałów. Dietetycy twierdzą, że nie jest gorszy od wątroby wołowej. Są one, jak już wspomniano, zaleca się umieścić go w diecie małych dzieci, osób starszych i tych, którzy dbają o swoją sylwetkę i jest zgodna z zasadami zrównoważonego odżywiania.