584 Shares 2331 views

Jak wybrać tabletki na biegunkę

W zdrowej osoby dziennie przez wyjście jelita od 100 do 300 gramów kałem. Konkretna ilość zależy od składu żywności i jej strawności. Pod biegunka (biegunka) rozumie się wzrost całkowitej ilości i zmiany konsystencji kału. W pierwszym i drugim przypadku są przypisane różne pigułki z biegunką.


Wspólne dla wszystkich rodzajów biegunek jest zwiększenie ilości wody w stolcu od 60% do 90%. Wzrost w stosunku do całkowitej masy fotela jest charakterystyczne dla pacjentów z zaburzeniami wchłaniania składników odżywczych. Jednak zdarza się, że naruszenie ruchliwość jelit – częste stolce, ciecz, ale w stosunku do całkowitej masy nie przekracza norm. Tak więc cechy testu biegunki Oczywiście może pomóc w diagnozowaniu i wybrać właściwą pigułkę na biegunkę.

W jelicie dziennie spada do 2 litrów wody, a jest wyprowadzany z kałem tylko 100 – 150 ml. Dlatego niewielka zmiana ilości wody w kale prowadzi do poważnych zmian w swojej konsystencji. Bardzo wiele czynników może wpływać na ilość cieczy. Dlatego też ryzyko odebrać leków bez konsultacji z lekarzem, który określi prawo niż leczyć biegunkę wypadek. Można pominąć poważną chorobę, która, jeśli nie w czasie, aby rozpocząć leczenie, będzie prowadzić do poważnych powikłań.

Wszystkie tabletki na biegunkę można podzielić na kilka grup, w różny sposób wpływają na ścianę jelit.

Ściągające. Ich wadą jest to, że nie są one w żaden sposób wpłynąć na przyczynę biegunki. Ale akt najszybciej jak upadek w jelicie. Zwykle preparaty ziołowe, takie jak „Tanalbin” – proszek ciemnobrązowe.

Adsorbentów. Najbardziej znanym i dostępnym z tej grupy węglem aktywnym – czarny proszek jest bezbarwny i bezwonny. Smektyt i mniej skuteczne Polyphepanum. nowej generacji leków adsorbentów z różnymi dodatkami skutku dziesięć razy większe niż działanie węglem aktywowanym, jakkolwiek bardziej kosztowne. Ogólną właściwością leków w tej grupie – zdolność do absorbowania toksyn i innych zanieczyszczeń, co pozwala na ich zastosowanie w przypadku zatrucia.

Narkotyczne leki przeciwbólowe. Zmniejszają odruch skurczu ścianek jelit. Na leki z tej grupy obejmują, na przykład, Imodium.

Preparaty magnezu. Białe proszki nie mają żadnego smaku lub zapachu do organizmu, uwalnianie nadtlenku wodoru, który działa jako silny środek utleniający, przez wiele toksyn.

Salicylan fenylu. To odnosi się do nieco przestarzałych i stosunkowo słabych leków stosowanych w przypadku problemów z jelit, ale to nie ma skutków ubocznych i, co najważniejsze, nie powoduje dysbioza.

Enteroseptol. Odnosi się do grupy środków przeciwdrobnoustrojowych, pomaga na biegunkę spowodowaną przez pierwotniaki. Posiada skutki uboczne. Podobne działanie ma meksaform – Tabletki biegunki, które mogą być stosowane w profilaktyce zaburzeń jelitowych.

Innym lekiem, który wsiąka w ich pory są nie tylko produkty przemiany materii, toksyny i wirusy siebie, lecz – cholestyramina. Jest to żywica o wysokiej zdolności absorpcji.

Biegunka jest niebezpieczna, głównie przez odwodnienie organizmu. Gdy odwodnienie może wystąpić szereg objawów nieprzyjemnych i niebezpiecznych: obniżenie ciśnienia tętniczego i tachykardii (ze względu na utratę potasu), utratę wapnia z powodu tego, co może pojawić się drgawki. Skóra staje się sucha i krucha i może nie jest to konieczne do wykonywania swoich funkcji.

Jeżeli masa kale znacznie wzrosła, to ma niby bardzo płynna, a objawy nie ustępują w ciągu kilku dni, należy skonsultować się z lekarzem potrzebę bezzwłocznego. Tylko lekarz może przepisać tabletki na biegunkę, które będą miały najlepszy efekt i wyeliminować nie tylko widocznych objawów, ale przyczyną choroby.