341 Shares 7208 views

Woda alkaliczna. Panaceum czy placebo?

Ludzkie ciało może istnieć tylko w małym korytarzu kwasowości, w przypadku braku równowagi natychmiast przychodzi w szczególnych mechanizmów ochronnych – systemach buforowych. Ale nie overextend je jeszcze raz, powodując zaburzenia równowagi. Krew często staje się bardziej kwaśne niż zalkalizowano, więc mówić o wodzie alkalicznej przypisuje właściwości prostu fenomenalne.

Należy pamiętać, że kiedy mówimy o stanie krwi, bez jakiejkolwiek substancji, która ma odczyn zasadowy, pomoże nam zwiększyć pH krwi (to znaczy, aby uczynić go bardziej zasadowy). Nie mówimy o żołądku.

Więc, dlaczego potrzebujemy wody alkalicznej? Sportowcy z całego świata go używać, ponieważ uważa się, że zwiększa wytrzymałość. Ponadto, wielu ekspertów twierdzi, że takie picie spowalnia proces starzenia i zapobiega nowotworom. Jednak, z tego punktu widzenia nie są przeciwnicy, a teraz ich debata Internecie zdumiewające. I przechodzimy fragmentów połamanych się i spróbuj spojrzeć na sprawę.

Co jest kwasowość? Ta ilość kationów H + w wodzie, tym bardziej im bardziej kwasowość (jak Ph – niższe wzór obliczeniowy zasilania) aniony hydroksylowe również daje odczyn zasadowy. Jeśli są zanieczyszczenia w wodzie, jego kwasowość jest przesunięty do jednego lub drugiego bieguna.

Producenci napojów alkalicznych twierdzą, że ich produkty są w stanie zneutralizować nadmiar kwasu w organizmie człowieka, ochrona przepięcie układ buforowy, a zatem spowalnia proces starzenia.

Zapalonym fanem picia alkalicznej, dr Theodore Baroudi, autor „alkalicznych albo śmierć”, mówi, że to jest o wiele bardziej przydatne niż jakiekolwiek inne. Kto potrzebuje wody alkalicznej? To, oczywiście, pytanie sugeruje, że odpowiedź brzmi „wszyscy”. Można by pomyśleć, że dużo potrzebę takich napojów ludzie, którzy piją dużo kawy i napojów gazowanych. Ale nie wszystko jest proste z tym problemem.

Problem polega na tym, że w opinii wielu lekarzy, picia w stanie wpływać na kwasowość krwi. Mówią, że tak wpływają tylko jeden płyn w organizmie. I ten płyn – mocz. I więcej niż krwi.

Wiadomo, że kwasy żołądkowe charakteryzuje się bardzo niskim pH, bo inaczej nie da się rozbić żywności. Ale środowisko jelitowe w jego początku ma odczyn zasadowy, ponieważ jest to konieczne w przyszłości chronić organizm przed nadmiernym kwasów z żołądka. Cóż, napić się wody alkalicznej – i to wszystko jest neutralizowany w żołądku, a nawet trawienie może pęknąć. W rzeczywistości we krwi jest bardzo wpływem pracy innego organizmu – nerki, a nie od jakości i ilości spożytego alkoholu.

Co to jest woda alkaliczna? Ten wody mineralne , które zawierają aniony węglanowe wodoru i kationy sodowe. mogą naprawdę pomóc, ale nie do zmiany składu krwi. Autentycznie udowodnił ich wpływ na trawienie. Jeśli przewlekle podwyższony kwasowość (żołądka), a następnie, bez wątpienia, należy się napić „Borjomi”. Ale ci, którzy mają odwrotny problem z żołądkiem, trzeba pić co wszystkich innych wodach. Kolejny woda alkaliczna pomaga uaktywnić wnętrzności. Jeśli wierzyć zapewnieniom wielu sportowców, ta woda pomaga zwalczyć pragnienie lepiej niż innych wód mineralnych. Oczywiście, nie koniecznie kupić drogie „Borjomi” jest znacznie więcej niedrogich opcji.

Woda alkaliczna – nie jest panaceum, nie pomoże Ci nadużywać z kawą bezkarności i sody, i mam nadzieję, że żołądek jest jeszcze wybaczyć. Jednakże, jeśli chcesz pić na pusty żołądek, lepiej jest wolą alkaliczną wodę mineralną.

Należy pamiętać, że taka woda nie może być pity w kamicy moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek, cukrzyca i niewydolność nerek. W tych chorób, trzeba dbać o siebie, a zwłaszcza nie ryzykować ze względu na smak alkalicznej wody mineralnej. Smak to bardzo ładne, więc jeśli jesteś zdrowy – cieszyć. Jednak więcej niż litr wody dziennie, więc nie powinien pić. Dość tego.

577 shares 7820 views
107 shares 3984 views
386 shares 4054 views