543 Shares 2300 views

Gdzie są mad psy i jak wyglądają?

Wścieklizna – śmiertelna choroba zakaźna, która wpływa na zwierzęta domowe i jest przenoszony przez ślinę. Często choroba zwana wścieklizna lub wściekliźnie, ponieważ jego głównym objawem jest odrzucenie chorego wody zwierząt. Wścieklizny jest szkodliwe dla układu nerwowego, co wywołuje zwiększoną pobudliwość w PET, jak również paraliż układu oddechowego i kończyn. Pierwsze oznaki wściekłego psa może objawiać się nawet po kilka miesięcy po zakażeniu, ale infekcja często szybko przenika do mózgu, ponieważ zwierzęta są w zasadzie wzajemnie kąsać kark i głowę.


Rozwój wściekliźnie

Okres inkubacji wścieklizny trwa około dwóch tygodni. Po wirus dostanie się do organizmu zwierzęcia, zaczyna poruszać się wzdłuż włókien nerwowych rdzenia kręgowego i mózgu, kierując się do gruczołów ślinowych. Jeśli to ma wpływ na komórki mózgu na namnażania wirusa odbywa się bardzo szybko. Raz pojawił się pierwsze objawy wścieklizny, ratowanie zwierząt jest niemożliwe. Jednak, aby zrozumieć, co wygląda jak wściekły pies, trzeba dokładnie przeanalizować formy tej niebezpiecznej choroby.

Tworzy wściekliźnie u psów

Zwierzęta mogą rozwijać się kilka form wścieklizny: gwałtowny, depresji, atypowa ustępującej i nieudane. Najczęstszą postacią choroby bujnej, której czas trwania wynosi około dwóch tygodni. Przy pierwszych oznakach etapie zapowiadającej psiej choroby wścieklizny bardziej zauważalny, jednak zwierzę stopniowo wykazują niską mobilność, a także ignorowanie poleceń. W tym okresie wściekłych psów może być zbyt delikatny, że już powinien zaalarmować właściciela. Po drugie, manii, stadium choroby, nie ma wątpliwości, odnosi się do zakażenia zwierząt. Pies przestaje się bać człowieka, może nagle zaatakować i bite, a następnie spróbuj uciec. Zazwyczaj zwierzę całkowicie rezygnuje się z wodą, jest oznak porażenia krtani i dolnej szczęki oraz nadmierne ślinienie się. Ostateczna paralityka etap trwa kilka dni, pies nie pić, nie jeść, nie reaguje na to, co dzieje się wokół. Zaczyna napady drgawkowe, i rozwija kompletny paraliż narządów wewnętrznych, po czym zwierzę jest zabijane.

Mad Dogs z nietypowej postaci choroby charakteryzującej się dużą wyczerpania i zmęczenia wzrosły one objawiały biegunkę i wymioty. Taki stan może trwać przez około sześć miesięcy. Gdy przygnębiony wściekłość zwierzę, zazwyczaj nie wykazują agresji, a nawet jeść prawidłowo, ale po kilku dniach ma kaszel i kalectwem, a następnie paraliż narządów i krtani. Nawracającą postać choroby trwa około tygodnia, podczas którego stan psa pogarsza, a następnie poprawia. Ale gdy choroba podczas nieudanej wściekłego psa w końcu są na naprawić, ale ta forma choroby jest tak rzadkie, że do końca i nie nauczyli.

Jak zidentyfikować wścieklizny u psa?

Jeśli istnieje podejrzenie wścieklizny, zwierzę musi być izolowane przez kilka dni, podczas których monitorować jego stan uważnie. Choroba jest zwykle rozpoznawana przez objawów, bez żadnych testów wykrywających wirusa nie jest przypisany. Gdy diagnoza zostanie potwierdzona, mad psy musiały być poddane eutanazji, ponieważ do tej pory nie ma leczenia tej strasznej choroby.