588 Shares 7295 views

Podłączanie kina domowego: instrukcje wykres

kina domowego pozwala na uzyskanie znacznie więcej zabawy i funkcjonalności dla filmów niż stereo Hi-Fi, a nawet je zainstalować nie trzeba być inżynierem dźwięku. Wszystko co jest potrzebne – to kilka prostych kroków, a już wkrótce będzie można cieszyć się muzyką i filmami z doskonałą jakością dźwięku.


Załóżmy, że system głośników i projektor do teatru już kupiony, i wiele dużych skrzynek i kabli dostarczonych. Proces instalacji nie będzie zależeć od tego, czy są one w całości lub nabyć jako oddzielne składniki.

Podłączanie kina domowego wymaga trzech kroków.

Krok 1: wybór odpowiedniego zakwaterowania

Każdy pokój nie jest taki jak inni, i zestaw kina domowego jakość połączenia zależy od wyboru miejsca docelowe głośników i innych elementów.

wszystkie głośniki idealnie powinno być w równej odległości od słuchacza. Jest rzadko osiągalne w praktyce, ale to jest dobre, czy warunek ten jest spełniony, przynajmniej dla głośników przednich lewych i prawych. Jeśli to możliwe, należy umieścić je na czele około 2-3 metrów od miejsca odsłuchu.

Podłączanie kina domowego LG, na przykład, wymaga instalacji przedniej lewej, górny lewy, prawy, górny prawy, centralny, surround lewy, górny lewy, prawy, prawy górny głośnikami i subwooferem.

Głośnik centralny powinien być skierowany bezpośrednio na słuchacza siedzącego w przybliżeniu na poziomie głowy. Byłoby błędem, aby umieścić go na podłodze dobrze poniżej ekranu lub gdzieś w telewizji, bo ta sytuacja stwarza wrażenie, że głos z nieba iz ziemi.

Tylne głośniki mogą być bliżej lub dalej od słuchacza, ale lepiej spróbować umieścić je nieco wyżej, a za jego głowę. Ponownie, należy starać się zachować równe odległości, o ile to możliwe. Nie trzeba kierować głośniki bezpośrednio na słuchacza, ale raczej poszerzyć nieco ku przodowi sali.

Od subwooferów dobrymi podpory dla roślin doniczkowych i stoliki. Pożądane jest, aby ustawić je na co najmniej kilka centymetrów od tej ściany, a nie chowa kąta – stąd niskiej częstotliwości będzie zniekształcony i przesadzone. Najlepsza pozycja dla subwoofera – w pobliżu głośników przednich.

Kable i przewody

Kable i przewody przyłączeniowe – druga część złożoności instalacji rozmieszczenia głośników kina domowego po. Mogą one stać się estetyczny koszmar i niebezpieczna pułapka dla stóp, ale bez nich nie można zrobić, o ile, oczywiście, tylko jako ozdoby kolumn nie zostaną wykorzystane.

Bezprzewodowe głośniki tylne wyeliminować potrzebę stosowania kabli z wciąż wymagają jednego końca pokoju do drugiego, ale ich moc, tak że przewody wychodzące z centrali na głośniki w tylnej części sali, nie da się uniknąć.

Podłącz zestaw kina domowego do komputera odbywa się za pośrednictwem sieci LAN portu na panelu tylnym lub za pomocą wbudowanego modułu bezprzewodowego. Ponadto dostęp do sieci domowej zastąpi oprogramowanie urządzenia, dostęp do treści internetowych i innych.

kina domowego Blu-ray / DVD / CD odtwarzacze, magnetowidów i innych urządzeń audio i wideo konsumentów – z których wszystkie mogą być wszędzie, jeśli kable są wystarczająco długie. Lepiej jest używać HDMI, o ile to możliwe, aby pozbyć się chaotyczne przewody przeplatanie, konwersja wyszukiwanie pożądanego związku w koszmar.

Podłączenie kina domowego do telewizora lub monitora przeżywa taki kabel. W tym przypadku w urządzeniu należy wybrać odpowiednie źródło obrazu. projektora kina połączone w taki sam sposób.

Najlepszym rozwiązaniem – gdy kabel kina domowego jest instalowany pod podłogą lub dywanem jest ukryta. W przeciwnym razie, nie jest źle nabyć przywiązanie do układania wzdłuż listew przypodłogowych w dolnej części ściany, gdzie nie będą przeszkadzać.

Upewnij się, że podłączone wyjścia audio i wejścia tego samego koloru. Niektóre systemy pochodzą z kolorowych przewodów do każdego z głośników, w tym przypadku musi być przestrzegane schemat podłączenia głośników określone w instrukcjach producenta.

Gdzie umieścić sprzęt?

AV-odbiornik jest głównym urządzenie zawiera kina domowego i wszystkie wzmacniacze, które kontrolują system dźwiękowy. Będzie on rozgrzać, więc nie ukrywają je w szczelnym obudowy. Ponadto konieczne jest, aby mieć dostęp do tylnego panelu do podłączenia przewodów. I musi być umieszczony w polu widzenia pilota.

Telewizor musi być na tyle blisko, powinien dać poczucie zaangażowania w to, co się dzieje (tak samo jak wtedy, gdy widz znajduje się w kinie, ale nie tak dużo, że czuł się przytłoczony i był w stanie rozróżnić poszczególnych pikseli na ekranie).

Zasada ogólna dla HDTV ekranów jest przestrzeganie minimalnej odległości między widzem a TV polutorakratnoy równa długości przekątnej ekranu. Na przykład, na ekran telewizyjny o przekątnej 106 cm najmniejsza dopuszczalna odległość wynosi około 160 cm, który jest zbyt blisko. Większość osób woli na odległość 2-3 metrów.

Krok 2: Ustawianie audio

Podłączenie zestawu kina domowego dźwięk nadal strojenia. Chociaż, być może, będzie to wielki i bez dodatkowej interwencji, ale jest to mało prawdopodobne.

Większość z nowego systemu ma automatyczną regulację, która jest wystarczająca do ustalenia dostarczonego mikrofonu w miejscu odsłuchu, a następnie naciśnij przycisk do teatru na własną rękę, aby zrozumieć. To normalne, że na początek, ale nie należy oczekiwać zbyt wiele.

Jeśli automatyczne ustawienia nie mają musiał zagłębić się w menu odbiornika.

Większość systemów zautomatyzowanych lokali będzie jak strojenie obliczyć wskazaniem odległości od każdego głośnika do mikrofonu. Ta informacja może być prawidłowa, a nie jest do końca prawdą. Należy sprawdzić dane obliczeniowego. A jeśli są one błędne, popraw je za pomocą elementów sterujących. Zapewni to jednoczesne dźwięku dochodzącego z głośników, które znajdują się w różnych odległościach.

Zautomatyzowane systemy często są dobrze wyważone głośność głośnika, ale można to zrobić ręcznie. Zazwyczaj wystarczy nacisnąć przycisk, aby każda kolumna zaczęła wietrzenie biały szum. Objętość każdego głośnika można wyrównać za uchem, z niedrogich miernik poziomu dźwięku, który jest sprzedawany w sklepach elektroniki użytkowej, lub bezpłatnej aplikacji na smartfonie. Przewodnik wymienia zalecanego poziomu ciśnienia akustycznego w większości przypadków równa 75dB.

Automatyka – dobry, lepszy słuch

Następnie tracąc trochę zna muzyki lub obejrzeć fragment filmu. Jeśli system dźwiękowy matowa lub brakuje czegoś innego, to jest prawdopodobne, że zautomatyzowany montaż tłumione jakąś częstotliwość. Aby rozwiązać ten problem, trzeba znaleźć ustawienia korektora lub dynamiczną kontrolę. Czasami ma własną nazwę, taką jak Audessey lub Dolby, ale bez względu na nazwę, to powinno być łatwe do wyłączenia, a dźwięk powinien poprawić.

Subs mogą mieć własne regulatory głośności i częstotliwości, znane jako rozjazdy. Gdyby kupił z systemem, to wszystko powinno być monitorowane przez menu ekranowe. W przeciwnym razie, operacja subwoofera będą musiały być skonfigurowane oddzielnie.

Podłączanie kina domowego należy zawsze zaczynać proponowanych ustawień i zmienić je tylko wtedy, gdy istnieje pewność, że problem może być rozwiązany poprzez zwykłe przeniesienie głośników. Czasami nawet kilka centymetrów mają kluczowe znaczenie.

Krok 3: Prawo Connection

Wiele kina domowego Blu-Ray odtwarzacz jest podłączony do urządzenia głównego. Jest też i odbiornik audio-wideo. Aby połączyć się niczego innego, co do zasady, istnieje jeden lub dwa dodatkowe porty HDMI, ale liczba wejść analogowych może być ograniczona.

Jedną z zalet autonomicznych odbiornikach audiowizualnych jest to, że mają one dizzying szereg wejść i wyjść. W uzupełnieniu do wyjścia głośnikowego, najczęściej używane są porty HDMI do podłączenia różnych nagrywarek i odtwarzaczy, jak również co najmniej jedno połączenie do zestawu kina domowego telewizora. Wszystkie złącza powinny być wyraźnie oznakowane i można je znaleźć w podręczniku schematem.

Z reguły wystarczy podłączyć kabel PVR-PVR-port i tak dalej, ale niektóre systemy wymagają ustawienia portu, poprzez menu OSD z wyborem nazwy każdego złącza, zarządzanego pilota. Jest to konieczne, na przykład tak, że po naciśnięciu przycisku Blu-ray-Player na pilocie nie jest to urządzenie do nagrywania wideo. Dobrą wiadomością jest to, że ta procedura jest konieczna prodelyvat tylko podczas początkowej konfiguracji.

Co ważniejsze, co należy teraz zrobić – to słuchanie. Dodatkowo rejestrować wszystkie ustawienia mają być zmienione, aby móc je zwrócić, jeśli wynik nie jest całkowicie nieoczekiwane.

Porady konfiguracyjne

Zakup systemu kina domowego może zamienić się w wielkie rozczarowanie, gdy właściciel, po przejściu przez ustawieniach bólowych, uświadamia sobie, że ma wrażenie zakupu nie jest tak dobra jak oczekiwano. Jedną z możliwych przyczyn jest to, że przestrzeń odzwierciedla falę zupełnie inny niż gdzie pierwszy układ castingu. Nawet jeśli zadowalający dźwięk, należy słuchać niektóre z porad, które pomogą wycisnąć maksimum z systemu, co może zrobić.

Co zrobić, gdy pusta?

Zbyt ostry jasny dźwięk – gdy wysokie tony są dudnienie, i trudno jest rozróżnić głosy. Jest to powszechny problem niedrogich głośników, ale nie wszystko jest stracone. Jeśli pomieszczenie jest twarda podłoga lub wiele okien, nie za dużo mebli tapicerowanych, nawet dobre głośniki mogą być zbyt jasny. Dodanie wykładziny podłogowej, takie jak dywan, ciężkie zasłony, czy jest prawdopodobne, aby poprawić sytuację. Można również kupić specjalne materiały dźwiękochłonne, które są przymocowane do ściany, ale zwykle są one drogie i prawdopodobnie nie będzie połączona z wystrojem pomieszczenia.

A jeśli jest zbyt nudny?

Zbyt tępy dźwięk kiedy bębny brzmią jak karton, a nuty basowe jakby sobie wełniane swetry, oznacza to, że przesłanki bardzo „nudny”, albo kupił bardzo zły system. Zazwyczaj w takich pomieszczeniach zbyt dużo mebli tapicerowanych, dywan na podłodze i ciężkich zasłon.

Pokoje te nie nadają się do systemów kina domowego, ale dodanie pewnych stałych powierzchniach może rozwiązać ten problem. Czasami wystarczy tylko powiesić kilka zdjęć na jednej stronie sali, dźwięk odbija się w kierunku słuchacza i stracił poczucie braku objętości.

Przez dodanie lub odjęcie czegoś, musi być równowaga, jako ruch wibracji dźwiękowych podobnych do ruchu fale na wodzie – widoczne tylko na jednej ścianie przyniesie poczucie nierównowagi.

nieczułości

Bass dudnienie jest częstym problemem, który często może być rozwiązany poprzez zwykłe przesuwanie subwoofera na krótkie odległości. Nie instaluj go w rogach i ścian. Jeśli to nie działa, to może być użyteczne umieszczenie w narożnikach mebli tapicerowanych w pokoju, a nawet otwarte regały.

Nic nie robi, aby grzechotka okna jak subwooferem, ale niektóre rzeczy przy wysokim poziomie głośności i wibracje przy wyższych częstotliwościach.

Odtwarzanie muzyki do maksimum, należy chodzić po pokoju w poszukiwaniu drgających obiektach. System dźwięku jest znacznie lepsza jeśli przerażający ryk Smauga nie będzie towarzyszył szum pominiętej pomieszczeniu grzechotki dzieci.