233 Shares 4266 views

Suchy kaszel u dzieci w wieku 2 lat. Skuteczne leczenie suchego kaszlu u dziecka

Suchy kaszel u dzieci w wieku 2 lat, a także u starszych dzieci, jest w stanie bardzo zużywają się zarówno dziecka i jego rodziców. W przeciwieństwie do mokrego, suchego kaszlu i bez środka nie jest w stanie usunąć oskrzeli z nagromadzonych śluzu. Dlatego ważne jest, aby uzyskać porady lekarza, jak najszybciej rozpocząć leczenie.


możliwe choroby

Gdy jest suchy kaszel u dzieci w wieku 2 lat, rodzice muszą pomóc lekarzowi, by uniknąć niebezpiecznych chorób. Oczywiście, przede wszystkim, dziecko po prostu złapać banalną ARI, ale chyba bardziej poważna choroba dziecka:

 • Krztusiec. choroba zakaźna dzieci charakteryzuje się silnym, tak wyczerpującym suchy kaszel. W tym przypadku, zimne preparaty, które wyznacza się z lekarzem.
 • zapalenie płuc. W tym przypadku, dziecko obserwuje, oprócz kaszlu, gorączki. Określona przez słuchanie choroby płuc. Konieczne może być również prześwietlenie. Małe dziecko jest bardziej prawdopodobne, aby być hospitalizowany. Choroba Stilla jest poważnym i samoleczenie jest niedozwolone.
 • Gruźlica. W tym przypadku, nie tylko kaszel jest suchy, ale także matowa, nieproduktywne. Wymagane leczenie pod nadzorem lekarza. W przyszłości będziemy potrzebować rehabilitacji długoterminowej.
 • Zapalenie krtani. Jest to zapalenie krtani. Zapalenie krtani może rozróżniać charakterystyczne szczekanie kaszel. Przesłuchanie dziecka takie dźwięki, należy natychmiast wezwać lekarza. Choroba jest niebezpieczna ryzyko ciężki obrzęk krtani i niezdolność do normalnego oddychania.

W każdym przypadku, pojawienie się dziecka silnego i bezproduktywnego suchym kaszlem powinny skonsultować się z pediatrą. Jeżeli lekarz, słuchanie światło i zbadał dziecko, nie znajdzie poważne powody do obaw, to może być traktowane w domu.

Takie inne kaszel

Kaszel może być inna. Mokre i suche mieć różne manifestacje. Zastanów się, jak różnią się one od siebie:

 • W przeciwieństwie do mokrego, suchego kaszle, a zatem nie zapewnia żądany efekt plwociny.
 • Suchy kaszel występuje na samym początku choroby, a dopiero potem idzie na mokrej nawierzchni.
 • Gdy suchy kaszel obserwowano zapalenie krtani i gardła. Kaszel charakteryzuje powstawanie śluzu w oskrzelach.
 • Leki stosowane w kaszlu suchym zmierzających do tłumienia odruchu kaszlu, natomiast mokre flegma powinno być dla lepszego odprowadzania niej.

Ale leczenie dzieci nie powinny angażować się w różnych syropów dla odkrztuszanie. Fakt, że dziecko ze względu na wiek nie mogą jeszcze produktywny kaszel. Syropy, flegma, wzmacniają jego izolację, dziecko nie będzie w stanie wybulić śluzu wzrasta, a rozpocznie się w stagnacji. Sytuacja ta prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego.

Suchy kaszel. Szukamy przyczyny

Najczęstszą przyczyną, gdy jest suchy kaszel u dzieci w wieku 2 lat, jest infekcja wirusowa. Kaszel – nie jest chorobą, lecz objawem tego. Dlatego też, gdy wydaje się, aby znaleźć przyczynę i leczenia choroby podstawowej.

Jeśli dziecko jest ospały, miał gorączkę i pojawił się kaszel, wtedy dziecko złapał infekcję wirusową. W takim przypadku lekarz może przepisać leki, aby zająć się objawy zakażenia.

Tylko lekarz może określić, czy jest to wspólny SARS, bardziej dotkliwe kaszel krztusiec lub zapalenie płuc.

Ale równie dobrze może być to, że suchy kaszel u dzieci w wieku 2 lat nie jest związana z wirusami. Jeśli dziecko jest wesoły, to nie ma to warunek temperatura i ogólnie nie zmieniło, być może jest to alergiczny kaszel. Należy zwrócić uwagę na środowisko i dziecka, aby uniknąć ewentualnych alergenów.

Jeśli znalezienie i wyeliminowanie przyczyny nieudanej powodując kaszel, należy się do specjalisty, i przeprowadzenia testów na alergeny.

ulgi

Kiedy lekarz zbadał dziecko i przepisać leczenie, rodzice są w stanie pomóc dziecku i ułatwiają jego stan. Po suchym kaszlu kaszlu, a tylko szkodzi dziecku nawet nie spać spokojnie i nabrać sił.

Pozwól dziecku jak można pić. Wszystkie systemy w organizmie są ze sobą powiązane. A jeśli osoba pije dużo, a potem rozrzedza krew, i, odpowiednio, śluz staje się mniej gęsty, zbyt. W związku z tym, że dziecko będzie w stanie rozpocząć produktywnego kaszlu i wprowadzają niepotrzebny z oskrzeli.

Kiedy małe dziecko zamęczania suchy kaszel, powietrze w pomieszczeniu, w żadnym razie nie powinno być suche i ciepłe. To tylko pogarsza sytuację. Powinien nawilżać powietrze, jest wymagane, aby przewietrzyć pomieszczenie.

Gdy temperatura i całkowity brak zdrowego dziecka musi chodzić. Nie bój się po raz kolejny na ulice. Najważniejsze jest to, że nie ma silne mrozy i wiatry.

Nawilżania wystarczający przepływ płynu i płukanie dysze zdolne dzieci utwardza suchy kaszel bez korzystania z różnych pigułek i eliksiry.

Kiedy pilnie skontaktować się z lekarzem

 1. Kaszel wziął głuchy, szczeka charakter.
 2. Nagły kaszel suchy kaszel występuje narastające ataki. Uczucie ciała obcego w gardle.
 3. Kaszel, wywoływać wymiotów.
 4. Zwiększenie suchy kaszel, który jest amplifikowany bez względu na nawilżanie i płynów.

Tylko lekarz zbadał dziecko będzie w stanie dokonać dokładnej diagnozy i zaleceń, aby wyeliminować nieprzyjemne objawy.

lek

Kiedy suchy kaszel, dziecko nie może spać i grać. Kaszel to przynosi i nie daje dzień odpoczynku i nocy. Dlatego w tym przypadku konieczne jest, aby go powstrzymać.

leki na kaszel są podzielone na dwa rodzaje. Niektóre mają na celu rozrzedzenie śluzu i uczynić go mniej gęsta. Kaszel gorsza, staje się bardziej wydajne. W związku z tym lepiej śluz kaszel.

Gdy lek wykonała swoje zadanie, czyli odkrztuszanie stała się bardziej płynna i produktywny kaszel, leki przewrócił.

Ale dzieciaki maksymalnie dwa lata, pediatrzy nie zalecają powołanie szeregu tak ulubione rodziców Siropchik. Dziecko wciąż nie może naprawdę kaszel i skroplony śluz zaczyna stagnacji w oskrzelach i płucach.

Drugi typ leków skierowanych na hamowanie odruchu kaszlu, a więc odosobnienia kaszel.

Ale zimno preparaty, jak również syropy do skraplania plwociny, należy powołać się z lekarzem.

Pamiętaj! Lek nie leczy sam kaszel. Syropy i tabletki działają na specyficzne receptory. Oni albo upłynnia wydzielinę i kaszel wzrost produktywności lub stłumić centrum kaszel.

Leki przeciwkaszlowe powszechnie przepisywany na koklusz w dzieciństwie i może być zalecane do wyczerpania suchy kaszel spowodowane przez SARS.

fizykoterapia, aby pomóc dziecku

Zdarza się, że mimo wykonania wszystkich zaleceń, choroba nie ustępują. W tym przypadku zaleca fizjoterapii.

Ogrzewanie odbywa się w gabinecie fizjoterapii. Konieczne biegiem czasu i przepisać lekarz.

Ponadto dziecko może polecić masażu. Fakt, że aktywny specjalista ugniatanie w klatce piersiowej prowadzi do wykrztuśny efekt. Bardzo pomocna przy masażu rodzice dom posiadania dziecka ocieplenie, rozciągającego się w piersi i plecy.

Jesteśmy traktowani sposoby ludowe

Od czasów starożytnych, ludzie szukali sposobów, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju dolegliwości przy pomocy dostępnych środków. Ludzkość zgromadziła dużo doświadczenia i wiedzy, wykorzystywane do pozbycia się kaszlem w domu.

Ale przed sprawdzeniem metod krajowych dotyczących dziecka, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem. Rzeczywiście, wiele osób uważa, że leczenie ziołami są nieszkodliwe, ale zapominają, że narzędzia te mogą spowodować wielkie szkody.

Wiele ziół są trujące i po prostu nie zalecany do stosowania przez dzieci. Ale jeśli matka korzysta, na przykład, mleko w leczeniu kaszlu, to nie będzie bolało.

Mleko przychodzi na ratunek

Kiedy suchy kaszel u dzieci już od dawna wiedzą, babcia oferują narzędzia, takie jak mleko z miodem i masłem. Dzięki dostępności tej metody jest aktualna do dziś.

Mimo swej pozornej prostoty, takie leczenie przynosi efekty. Już po pierwszej filiżanki, pić przed snem, dziecko staje się łatwiejsze.

Mleko z miodem i masłem jest w stanie złagodzić podrażnioną gardła i zmniejszyć kaszel. Najważniejsze jest to, że płyn nie jest zbyt gorąco, w przeciwnym razie można tylko pogorszyć stan dziecka. Bardzo gorące mleko będzie działać na zapalnie błony śluzowej drażniącym kaszlu i wzmacniać.

Zdarza się, że mleko i masło dzieci nie chcą pić. Nie jest konieczne, aby upierać się, że dziecko ma załamany całą filiżankę. Wystarczy parę łyżek przed snem. Można również oferować swoje dziecko łyżką w ciągu dnia.

Ale zanim dasz dziecku gorącego mleka z miodem, trzeba mieć pewność, że dziecko nie jest uczulone NIE produkty pszczele. W każdym przypadku można po prostu oferują kubek mleka z kawałkiem masła. Ostatni łagodzi podrażnioną usta i pomóc złagodzić suchy kaszel.

Czarna rzodkiew jako magazyn witamin

O korzenia wiedział jeszcze nasze prababcie. Używali go do leczenia małych dzieci. Czarna rzodkiew zawiera wiele witaminy C, kwasy organiczne i sole mineralne. Ze względu na swoje członkowskich olejków eterycznych ma ostry smak przypominający łuk.

Zastosowanie soku rzodkwi traktowane wielu chorób, takich jak zapalenie oskrzeli, SARS. Bardzo dobry sok pomaga, gdy dziecko suchy kaszel kaszel i jest nawiedzony. Zastanów się, jak to jest zalecane, aby użyć tego narzędzia.

Czarna rzodkiew kaszel

Ponieważ stosowanie takiego użytecznego korzenia i leczyć suchy kaszel u dzieci? To proste. Dojrzała wystarczy wybierać warzywa bez uszkodzeń i odciąć górę.

Następnie rzodkiew wycięte zagłębienie i wypełnienia powstałych miodu otworu. Górna pokrywa z miejscem odciąć górę i pozostawić w lodówce na 3 godziny. W tym czasie, sok MIODARKA, który zawiera wiele olejków eterycznych i witamin.

usuń rzodkiewka i dać dziecku powstałego soku po określonym czasie. Ponownie otworu, wlać miód i umieścić w lodówce. Jak tylko sok przestanie tworzyć, musimy zrobić nowe korzenie. Ale zwykle jedno warzywo wystarczy.

Czarna rzodkiew z miodem nie zaszkodzi dzieciom. Jedynym wyjątkiem jest uczulony na produkty pszczele. W takim przypadku można spróbować wypełnić słaby roztwór cukru, które będą ciągnąć sok.

Rzodkiewka kaszel pomaga bardzo sprawnie. dzieciaki też jak zwykle słodki smak proponowanego leku, który wygląda niczym niezwykłym. Tak, i wielu rodziców preferuje naturalne metody leczenia zamiast pigułek i mikstur.

Sok z rzodkwi z miodem jest uważany za doskonały środek przeciwkaszlowy, ponadto ma ona znaczący wpływ przeciwzapalny. Pediatrów zaleca rzodkiewka, aby zapobiec poważnym chorobom, takim jak zapalenie oskrzeli i krztuścowi.

dozowanie rzodkiewka

Wziąć dzieci sok powinien być trzy razy dziennie do jednej łyżeczki. Lepiej dać soku przed jedzeniem.

Pomimo przydatności czarnej rzodkwi nie jest używana jako pokarm. Jako dodatek do sałatek można jeść nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu. W leczeniu dzieci rzodkiewka sok używany jest nie więcej niż siedem kolejnych dni.

masło kakaowe do suchego kaszlu u dzieci

Wszyscy wiemy, że dzieci nie lubią brać leki i pigułki. Czasami nawet pikantne i słodkie dziecko odmawia przyjęcia leku.

Ale wiele dzieci jak czekolada. Masło zawarte w ziarnach kakao może zmniejszyć ataki suchego kaszlu.

Dla tych, którzy nie szczególnie chce wypić filiżankę kakao, możemy polecić do zakupu masła kakaowego w aptece. To jest absolutnie nieszkodliwa i jest zalecany w leczeniu grypy, SARS i usuwanie ich objawów u dorosłych i dzieci.

Masło kakaowe zawarte teobrominę zmaga się z zapaleniem oskrzeli i astmy. I to jest pełne witamin takich jak C, E i A, które są trudne do pokonania choroby pomóc.

Do leczenia suchego kaszlu u dzieci można dodawać do oleju w ciepłym mleku. Pij lek zalecany mało i często. W szklance mleka stosowane jedną łyżeczkę oleju. Jeżeli nie jesteś uczulony, można dodać miód.

Jeśli oprócz dziecka kaszel torturowany ból gardła, poproś go, aby rozpuścić jak olej ze słodyczami, smarowania, więc zapalnym miejscu.

Można jeszcze dodać masło kakaowe w tłuszcz borsuka do szlifowania. zapach czekolady z pewnością cieszyć się dzieci.

Przed zastosowaniem jakichkolwiek środków krajowych do leczenia dziecka powinny skonsultować się z lekarzem i wziąć pod uwagę możliwe przeciwwskazania.