530 Shares 9546 views

Jak się dziecko do jedzenia

Jak tylko dziecko porusza się od karmienia piersią do normalnej diety, nie jest to problem dla rodziców: jak zrobić dziecko jeść? Po tym wszystkim, dziecko często zaczyna się podnieść, starając się uczynić z niego dorośli menu wyłącznie przysmaków i słodycze. A to, jak wiemy, jest obarczona zaburzenia układu pokarmowego i beri-beri.


A może nie warto łamiąc głowę nad tym, jak dostać dziecko do jedzenia? Psychologowie twierdzą, że jeśli dziecko na siłę, to z powodu poczucia konfrontacji, a wręcz przeciwnie, będzie się oprzeć. A jeśli my również zastosowanie systemu kar, jeśli nie istnieje szansa, aby rozwiązać ten negatywny stosunek do jedzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, w których dojrzewa osobowość broni swojego prawa do ustalenia jego „tabu” na konkretnym rodzaju żywności.

Jeżeli osoby zaangażowane w edukację dziecka i jego karmienia, z poszanowaniem jego uzależnienia i zaprzeczeń niektórych produktów, jeśli menu dziecka obejmuje różnorodne potrawy, które rzadko występują one z problemami żywienia dzieci. Wszakże każdy produkt, z którego nagle zaczyna uparcie odmawiają dzieckiem, zawsze można znaleźć zastępstwo tak, pożywne posiłki pozostawała na najwyższym poziomie, który jest zawsze w menu w celu utrzymania równowagi białek i węglowodanów, błonnika i witamin.

Ale jeszcze sposoby, aby dostać dziecko jeść, jeść! Siła stopniowo, subtelnie, a więc dziecko myśli, że wybrał taką dobrą opcję – z apetytem jeść niczego, co jest gotowane na kolację lub śniadanie.

Po pierwsze, dzieci bardzo lubią siedzieć przy stole z dorosłymi, zwłaszcza gdy jest on zaangażowany w przygotowanie tej tabeli. Dlatego konieczne jest, aby dołączyć go do przygotowania kolacji: do czyszczenia jajka, chleb, rozłożone na talerzu, kiełbasy lub sera, mieszać sałatkę lub zupę solą podczas gotowania. Następnie ustawić stół piękne tkaniny i poprosić go, aby pomóc zorganizować naczynia i umieścić łyżkę. Jest mało prawdopodobne, że dziecko, „mała gospodyni” lub „to dobry kolega”, po tym jak „gotowane” żywność i „nakryć do stołu”, nie chce spróbować jego tworzenia.

Po drugie, niezwykłe przyjęcie – kupić Syn lub córka specjalne potrawy piękne ze swoim ulubionym multgeroya, błogosławiąc je teraz, nasz przemysł oferuje klientom ogromny asortyment.

I po trzecie, jeśli masz kolację jako rodzina nie działa, po prostu trzeba się z nim bawić. Dzieci po prostu uwielbiam wszelkiego rodzaju przygód! Więc dzisiaj będziemy latać do statku kosmicznego! Mama – kapitan i synku – starszy oficer są gotowe do lotu! Lot rozpoczął. Tylko statek nie jest proste i magiczne: leci z paliwa, które jedzą kapitan z asystentem. A jeśli są złe jest, że statek nie miał wystarczająco dużo paliwa, aby jeszcze jedno okrążenie wokół Ziemi!

Oczywiście, ta metoda pomaga starszych dzieci, które już zrozumieć, co statek kosmiczny i paliwo. Jak sprawić, by dziecko jeść, jeśli jest zbyt małe dla takich bajek?

To jest bardzo proste, ponieważ młodsze dzieci mogą pochodzić z innej bajki, coś o króliku, który wysłał „Nasza dziesięcinę” jedzenie z lasów lub o ptaków nevelichku, który wygląda na gałęziach Kushan a dziewczyna jest szczęśliwy.

I nawet małe dzieci cieszyć się będzie do odbioru. Więc trzeba dać dzieciom sześciomiesięcznego wieku w prawą rączką łyżką – nawet stara się jeść sam. Oczywiście, dużo tak, że dziecko nie jeść kolacji, podczas gdy jego trzeba jeszcze zakończyć karmienie. Ale dorośli nie będą później mieć problemy, jak uczyć dziecko do jedzenia na własną rękę.

Jeśli dwoje dzieci, a podczas posiłku uda im się „karmić” owsiankę nie tylko uszy, ale również włosy partnerem, można pozbawić je przed dać w ręce łyżkę. Szczególnie matki nerwowy może nawet uciec z kuchni, zostawiając dzieci same z bardziej zrównoważonego taty lub dziadka z podwyższonym poczuciem humoru. Po „niezależny posiłek” matka powinna, oczywiście, dokarmianie dzieci i od razu dać im lekki prysznic.

Ale problem „jak uczyć dziecko jeść własne” znacznie mniej skomplikowane niż w walce ze słabą apetytu. W dzisiejszych czasach bardzo często są młodzi ludzie z beri-beri i dystrofii w różnym stopniu, ale dorośli nie wiedzą jak trzymać łyżkę w rękę, jakoś nie spełniały.