247 Shares 3358 views

Edukacja i szkolenie Bazarowa w powieści „Ojcowie i synowie”. Charakterystyka bohatera

Jewgienij Bazarov – bohater Romana Turgeneva "Fathers and Sons". To może słusznie zostać uznane za nadzwyczajne, nadzwyczajnego osoby z tragicznym losem. Obraz Bazarowa w powieści, autor przedstawił bardzo wyraźnie, że zdają się przed tego potężnego, odważny, prostym człowiekiem z wielkimi czerwonymi rękami. Niestety, życie bohatera był zbyt krótki dla jego pełnej samorealizacji. Aby ocenić skalę osobowości postaci, spróbuj sobie przypomnieć, co jego edukacji, jak może to wpłynąć na jego charakter.


rodzice Bazarowa za

Jewgienij Bazarov – syn lekarza powiatowego i szlachcianek. Jego rodzice byli Wasilij Iwanowicz i Arina Vlasevna kochała swojego syna, i Eugene, choć utrzymuje niski profil, nawet poważnie, ma dla niego najbardziej przetargu uczuć. Oni byli tymi, którzy przeprowadzili szkolenie Bazarowa. W powieści „Ojcowie i Synowie” na rodziców mówi bardzo mało, ale to wystarczy, aby zrozumieć, jak Eugene drogi do nich, co jest tylko scena ich spotkania.

ojciec Bazarowa jest bardzo stara się wyglądać w oczach współczesnego syna, on boi się wydawać nudzić podczas spotkania, które odbyło się po trzech latach rozłąki. Przypadek Wasilij Iwanowicz najwyraźniej pomogły określić młody człowiek w życiu, stał się do lekarza zbyt. W jaki sposób syn lub należała do jego ojca, to on przeprowadził szkolenie Bazarowa. W powieści „Fathers and Sons” Eugene – zalecając rozpoznania sprawy, które muszą koniecznie być pomocne. Cokolwiek syn pokazał brak szacunku dla rodzimej osoby, Wasilij Iwanowicz w jego oczach był jeden, który naprawdę korzyści.

Bazarov matka, Arina Vasilievna – szlachetne pochodzenie. Ona wybredny, brak wykształcenia, staromodny, mocno wierzy w Boga. Arina Vlasevna, oczywiście, również przyczyniła się do wykształcenia Bazarowa. W powieści „Ojcowie i Synowie” mówi, że kobieta musi urodzić się około dwustu laty. Jest to z pewnością bardzo zaniepokojony jej syna, od dzieciństwa widział swoją nieskończoną miłość. To dzięki Arina Vasilievna Bazarowa mógł stać się tak silna i pewna siebie osoba.

Relacje między rodzicami i Bazarowa

Powyższe jest wystarczająco, aby zrozumieć w jaki sposób rodzice odnoszą się do Eugene. On – ich jedyny syn. Rozdział, w którym Eugeniusz przychodzi do domu ojca, tak pełne miłości rodzicielskiej. Są tak podniecony, tak martwi, więc starają się podobać! Arina Vasilievna chce zapytać, czy miał przyjść na długi czas, ale boi się rozwścieczenie jakichś ulubionego syna. Eugene – sens życia osób starszych.

Jak to samo odnosi się do niego Eugene? W sercu, on jest zdecydowanie kochający syn, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że on nie docenić ich troskliwą opiekę, nawet wydawało się pogardzać. Ci ludzie serdeczny wiedzieć Eugene od dzieciństwa, ponieważ są one zaangażowane w wychowanie Bazarowa. W powieści „Ojcowie i synowie” to wyrażenie, które mówi Eugene o swoich rodzicach: „Ci ludzie są takimi jakie są, naszym zdaniem po południu z ogniem nie znaleźć.” Ten powiedział Odintsov przed śmiercią. To była edukacja Bazarov.

Cytaty zdolny jaśniejsze pokazać prawdziwe nastawienie rodziców bohatera nie można znaleźć. Ojcowska i macierzyńska troska nie były daremne. Pozorna zaniedbania, złość – to przede wszystkim pewnej zazdrości i złości na siebie. Bazarov nie ma nikogo, kto mógłby wypełnić wszystkie jego myśli nie jest przypadek, że pochłaniają całą swoją niezwykłą inteligencję. Eugene nie jest życie pełne znaczenia, jak w życiu rodziców, którzy pozornie zaangażowanych w różnych drobnych trosk. Nie trzeba szukać wielkich rzeczy, ponieważ mają one sens życia, to ich ulubiony syn.

edukacja Bazarov

edukacja i szkolenie Bazarov od bardzo wczesnego wieku staje się jego własna troska. On dąży do rozwoju. Eugene, jak wiadomo, nie był synem zamożnej rodziny, więc zarabia stopnia. Zawód lekarza, oczywiście, niesie Bazarowa. Uwielbia pracować, nie toleruje lenistwa. Sens życia ludzkiego, jego zdaniem, – korzystać.

Poglądy na porządku społecznego

Pochodzenie „niegodziwy” Bazarov (on raznochinets) pokazuje, że wartość szlachty w życiu publicznym zanika w tle. Arystokraci, według głównego bohatera, nie są zdolne do działania. Autor pracy uznaje się, że w powieści chciał podkreślić niepowodzenie szlachty.

Bazarov głęboko podziela ideę nihilizmu. Zaprzecza postaw społecznych, wartości, osiągnięć kulturalnych. On nie docenić piękno natury.

Być albo wydawać?

Jak często staramy się nie pojawiają, jak naprawdę jesteśmy. Uważamy, że dlatego, że są lepsze, bardziej atrakcyjne.

Bazarov na sercu – rodzaj i wrażliwym człowiekiem. Może z wiekiem, chciałby ojca opiekuńczy, Wasilij Iwanowicz.

Inspirowane przez idee nihilizmu Bazarowa wkłada maskę cynika. Odrzuca wszystko, co nie przynosi praktyczne korzyści. Jednak życie jest uderzająco sprawia, że człowiek zobaczyć w sobie cechy, które stara się ukryć przed siebie i innych. Zaprzeczając miłość Eugene mimo ujawnia silne uczucie do Anny Odintsov. Próbując uniknąć rodziców Bazarov przyszedł do zrozumienia, że – najbardziej najlepsi ludzie na świecie.

Powieść kończy się śmiercią bohatera. Zasady, w którym żył, nie powiodły się, a nowe idee i nie pojawił.

Jak zauważa autor, dalsze istnienie Bazarowa było niemożliwe, ponieważ on zaprzeczył ludzkie wartości , które pozwalają nam żyć.