144 Shares 3210 views

06 maja – Orthodox święto Georgiya Pobedonostsa

6 maja prawie na całym świecie obchodzili święto prawosławnego Georgiya Pobedonostsa. Od czasu Dymitr Doński, St. George jest patronem Moskwa, która odbija się od wieków XIV-XV w Moskwie heraldyki. Czczony w wielu krajach, święty stał się symbolem odwagi i wytrwałości od wielu wieków.


Life of St George

Biografia Św zaczyna się od tego, że urodził się w Bejrucie, Liban, u podnóża gór, w rodzinie pobożny i bogaty. Podczas swojej służby wojskowej był w stanie wyróżnić się wśród innych wojowników ze swojej siły, odwagi, inteligencji, piękna i łożyskiem wojskowej. Dość szybko przeszedł na drabinie kariery, doszedł do rangi kapitana i był przybliżona cesarz Dioklecjan. Ten władca był utalentowany dowódca, ale gorącym zwolennikiem rzymskiego pogaństwa, w związku z tym, co jest odnotowane w historii jako jeden z najbardziej brutalnych i wściekły prześladowców chrześcijan.

George

Gdy na dworze usłyszałem George nieludzkie i okrutne wyroki eksterminacji chrześcijan. Współczucie dla tych niewinnych ludzi, aby go zapalić. Przewidując straszliwe męki, George dał wszystko, co miał, ubogim, dał upust swoim sługom, i przyszedł do recepcji, aby Dioklecjana. Stojąc przed nim, George ogłosił się chrześcijaninem i zaczął się wypowiedzieć cesarz niesprawiedliwości i okrucieństwa. Po daremne perswazje cesarz nakazał, aby odsłonić jego trybun taką samą mękę jako chrześcijan. Oprawcy George celował w okrucieństwie, wymyślając coraz to nowe tortury, ale cierpliwie cierpienia i chwalić Pana. Na końcu cesarz kazał odciąć głowę świętego. Więc męczennicą George udał się do Pana w roku 303, w Nikomedii, new style 6 maja. Święto Georgiya Pobedonostsa od tego czasu obchodzone tego dnia. Relikwie świętego zostały umieszczone w kościele w mieście Lida, w Palestynie. Jego głowa została zachowana w rzymskiej świątyni, także poświęconym feat Św.

Georgij Pobedonosets

George Zwycięskiej było nazewnictwo odwagi, męstwa i duchowego zwycięstwa nad jego oprawców, którzy nie byli w stanie zmusić go do rezygnacji chrześcijańskie szeregi, a także za wspaniałą pomoc dla ludzi w niebezpieczeństwie. W święto św Georgiya Pobedonostsa przypomina jego wyczyny wojskowe. W ikon jest on przedstawiony na koniu z włócznią i zabić węża. Obraz ten jest oparty na legendach ludowych i pośmiertnych cudów św. Istotą legend fakt, że obok rodzinnego George pojawił straszliwą bestię, która zjada ludzi. Przesądni ludzie z tych miejsc stało się w drodze losowania, aby dać mu ofiarę uspokoić gniew. Gdy wybór padł na córkę władcy tego obszaru, został przywiązany do brzegu jeziora i lewo, aby czekać na potworów grozy. Gdy zwierzę z wody i zaczął zbliżać się do dziewczyny zdrętwiałe, nagle pojawiły się między mężem światła na białym koniu, zabił węża i uratował dziewczynę. Takmi cudowne zjawisko George ofiarne zabójstwa zatrzymał się, odwrócił się do chrześcijaństwa mieszkańców obszarów, które były niegdyś poganie.

Kult św Jerzego w Rosji

George jest patronem żołnierzy. Jego portret konia jest symbolem zwycięstwa nad diabłem, który od dawna zwany „stary wąż”. Ten obraz jest częścią płaszcza Moskwy broni, że od wielu lat pokazanych na monety z różnych krajów. Należy również pamiętać, święto Georgiya Pobedonostsa historię kiedy ożywił martwe wołu tylko biedny rolnik. Te i inne zastanawiać doprowadziły do pamięci w tym również jako opiekuna i opiekuna bydła z drapieżników.
Przed rewolucją w prawosławnego święta Georgiya Pobedonostsa rosyjskich wieśniaków cały personel udał się do świątyni nabożeństwa. Po procesji, modlitwa Świętego wielkiego męczennika, pokropienie domów i zwierząt domowych z wodą święconą pojechaliśmy bydło po raz pierwszy po długich zimowych pastwisk. Kolejny dzień, świętować Georgiya Pobedonostsa, popularnie nazywany jest „Jesień George” czy „Dzień Świętego Jerzego”. Do tego czasu, aż doszedł do władzy, Borys Godunow, w tym dniu poddani byli uprawnieni, aby przejść do innego właściciela.

Nagrody St. George

Nierozerwalnie związane z nazwą jednej ze świętymi symbolami zwycięstwa i chwały wojskowej – wstążki św która symbolizuje męstwo i odwagę. Połączenie trzech czarnymi pasami, czyli dym, a dwa pomarańczowy, symbolizujących płomień na około 250 lat. Pojawienie się taśmy jest bezpośrednio związana z pojawieniem się nagrody głównej Rosji – Orderem Św, założony w 1769 roku. Zakon miał wygląd białym pokryta emalią krzyża. Ta nagroda może dostać do walki heroizmu nie tylko oficerem, lecz prostego żołnierza. „Saint George” było cztery stopnie, z których najwyższa jest własnością przed rewolucją tylko 25 dowódców. Tylko jeden z nich, Michaił Kutuzow był rycerzem czterech mocarstw. W okresie post-rewolucyjnej zamówienie zostało zniesione przez bolszewików jako królewskiej nagrody i wstążki jako symbol męstwa i odwagi, przechowywanie oraz wykorzystywanie w nagrodach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Przywrócone Order Świętego Jerzego był we wszystkich czterech mocarstw w 2000 roku i ponownie to najwyższa nagroda w Rosji. Od 2005 roku zaczął rozprowadzać wstążki przed dniem Zwycięstwa 9 maja na wszystkich chętnych na całym świecie jako pamiątkę krwawych wojennych w historii ojczyzny. Więc to była inna wartość charakter – pamięć o tych, którzy poświęcili na rzecz ratowania naród najcenniejszą rzecz, jaką – ich życie.

Święto Georgiya Pobedonostsa

Zwycięski szczególną czcią w Rosji rozpoczęła się od 1030 roku, kiedy to Jarosław Mudry po pokonaniu Chud podwaliny JuR'EVSKIJj świątynię w pobliżu Nowogrodu. W 1036, pokonując Pieczyngów, założona w Kijowie klasztor George. Podczas konsekracji kościoła książęcego dekretu z dnia 26 listopada dla całej Rosji nakazał stworzyć święto Georgiya Pobedonostsa rocznie. Konsekracja kościoła St George jest jedną z pierwszych starożytnych świąt.

Nie mniej honorowane aż do teraz, a dzień śmierci św Jerzego – 6 maja. Wielu postrzega symbolikę w tym, że ostateczna klęska Niemiec hitlerowskich akurat w dniu pamięci Georgiya Pobedonostsa. Poddanie z dnia 8 maja 1945 roku został przyjęty także George – Marszałek Żukow, kierując się to wiele zwycięskich bitew podczas tej strasznej wojny.

George-patron

Szczególnie czczony St. George w wielu krajach, takich jak Gruzja, gdzie nawet nazwa kraju (George) jest podejmowana na jego cześć. Według legendy, równej Apostołów Nina, czczonego świętego w Gruzji, mamy opisane kuzyn męża wojownikiem. Ona jest szczególnie czczony George, przekazał chrześcijanom kochać tego świętego. Od IX wieku istniała masa budowa świątyń na cześć św. Mocuje się je dużo dowodów jego skutków w różnych walkach. Krzyż Jerzego przedstawiono na gruzińską flagę.

George jest również święty czczony w Anglii (od królestwa króla Edmunda III). Sam English flag wygląda jak George Cross. Bardzo często, obraz Św stosowane w klasycznej literaturze angielskiej.

Z wielką radością obchodzimy święto – dzień Georgiya Pobedonostsa – w świecie arabskim. Istnieje wiele ludowych opowieści o cudach George, jeden z Saracenów strzałę pod ikoną świętego. Gdy to się stało, że detractor spuchniętą rękę i zaczął umierać z bólu, ale za radą chrześcijańskiego kapłana, palić olej przed ikoną George i namaszczony olejem opuchniętą ręką. Natychmiast po tym, otrzymał uzdrowienie i wierzą w Chrystusa, za który został wprowadzony w bolesnej śmierci z jego kolegów. Nazwa historii Saracen nie został zachowany, ale jest to pokazane w lokalnych ikon węża jako mały rysunek z świecznika na koniu za George'a.