833 Shares 9862 views

Krematorium – miejsce pożegnanie

Krematorium – specjalny budynek, w którym ciało spalić martwych ludzi. Dla niektórych brzmi to strasznie, inni uważają to procedura praktyczne. Niektórzy nawet zapisać się rozwiać ich prochy w miejscu, które było dla nich drogi w życiu. Istnieje wiele przeciwnicy tej metody niszczenia organizmu, ponieważ w religii chrześcijańskiej, powinien być pochowany. Ale w każdym razie, każdy ma prawo decydować, co jest do przyjęcia dla ostatniego pożegnania: cmentarz, krematorium, lub innych nietradycyjnych obrzędów pogrzebowych, zgodnie z ich przekonań, religii i światopoglądu. Nowoczesne technologie pozwalają, aby proces szybki i estetyczny.


Jak to działa?

Krematorium – zestaw usług, które pozwalają by pożegnać zmarłego. Krewni i przyjaciele zaproszeni na ceremonię, powinniśmy przynajmniej krótko zapoznał z tym, jak to wszystko się wydarzy, ponieważ wielu przeraża myśl, że mogą tam zobaczyć. krematoria są często zlokalizowane obok cmentarza. Mają własne kostnic, które utrzymują ciało zmarłego przez trzy dni. Świadczymy również usługi dla obróbki sanitarnej, stylizacji włosów, stosowania makijażu, opatrunek. Ponadto, mają pokoje do pożegnać i prowadzące, które obejmą ceremonię w świątecznej atmosferze. Po ostatnim powiedzieć i umieszczone kwiaty i bukiety, trumna podejmowane do pieca. Obserwuj jak to pójdzie w ogień, to nie jest konieczne, a nie wszyscy będą w stanie wytrzymać takiego ciężaru moralnego. Ale są tacy, którzy, przeciwnie, chcą zobaczyć wszystko, co stanie się z ukochaną osobą ciała, jakby bycie z nim do ostatniej chwili. Dać szansę (jest specjalne okno w piecu), ale za opłatą.

Jak jest kurz

Krematorium – to nie tylko budynek, ale również piec, w którym martwe ciało jest narażone na strumienie gorącego gazu, której temperatura osiąga 900-1000 stopni C. Wydaje się, że w popiele musi stosować wszystko, co poddaje się ciepło. Jednak kości pozostają nienaruszone. Aby uzyskać prochy w kolumbarium, pracownicy zgnieciony je kremulyatore. Następnie miesza się popiół z pieca pokryć specjalną kapsułkę. Dzięki tej metodzie, organizm „recykling” oblicza się „produkt” o wadze 2,5-3 kg i objętości 3 litrów. Sam proces odbywa się w ciągu 1-1,5 godziny. Niestety, w naszym prawie nie można przechowywać prochy bliskiej osoby, pochodzące z budynku krematorium. Koniecznie trzeba zakopać go w specjalnym kolumbarium lub zakopać na cmentarzu. W niektórych przypadkach, jeśli zatwierdzony przez Inspekcję Sanitarną, możliwe jest, aby rozwiać go w żądanym miejscu.

pozytywne aspekty

Krematorium – to miejsce jest godne pożegnanie zmarłego. Dla wielu ludzi psychologicznie łatwiej pochować prochy, niż myśleć o tym, co dzieje się z ciałem ukochanej pod ziemią. Ponadto, w niektórych przypadkach, na przykład, jeśli osoba zmarła w innym kraju, łatwiej jest transportować kremacji zwłok do miejsca pochówku. Ponadto, możliwość długiego przechowywania pyłu jest duży plus, gdy z jakiegokolwiek powodu konieczne jest, aby odłożyć ceremonię pożegnania na chwilę.

Nie należy bać się tego, co będzie nieprzyjemny zapach w procesie kremacji. Obecnie, za pomocą ulepszonych pieców tak, że członkowie rodziny nie nawet zobaczyć dym. Ponadto popiół jest sterylna, co powoduje usuwanie z procedurą higienicznej. Dość często w skargach służby zdrowia, że woda i gleba act szkodliwych substancji powstających podczas rozkładu pogrzebanych ciał pochowanych na cmentarzach.

Czy to jest do zaakceptowania

Religia chrześcijańska potępia kremacji jako obrzędu pogańskiego. Dlatego też w naszym kraju, to ceremonia nie jest tak popularne jak za granicą. Ale w tym samym czasie, kilka krematoria zbudowany, wyposażony we wszystko co niezbędne. Również w tych budynkach spalić niezidentyfikowanych ciał lub ciała tych osób, których krewni nie chcieli je pochować.

Na przykład, w Moskwie od 31 lat działa Mitinsky krematorium. Adres: 6 km Pyatnitsky szosa. Znajduje się on obok cmentarza, ma kostnicy i salę na uroczystości pożegnalnej. To krematorium, ceny, w których fale są dostępne, w zależności od rodzaju trumien i akcesoriów pogrzebowych są sortowane. Wersja gospodarka będzie kosztować 18.500 rubli.

Niektórzy ludzie nie chcą wiedzieć, co się stanie z ich ciałem po śmierci. Inni, przeciwnie, chcą być świadomi wszystkich opcji, które jak najbardziej komfortowy na odpoczynek w Panu. Niezależnie od przypadku, kremacja – godnym, a jeśli zrobione dobrze, ceremonii, która dla niektórych osób jest to jedyny sposób pochówku.