482 Shares 5048 views

Kultura popularna – jest to dobre czy złe?

Czym jest kultura popularna? Jest to muzyka leje z popularnych stacji radiowych; Jest to książka o współczesnych autorów; Ten projektantów mody odzieży. Lista oczywiście jest daleka od zakończenia.


Jeśli dać definicję, kultura masowa – kultura generowane przez postęp technologiczny na przełomie XIX-XX wieku, koncentruje się na tzw społeczeństwa masowego – społeczeństwa, poszczególne elementy, które są prawie stracił tożsamość, w tym w wyborze produktów konsumenckich (kulturowych, społecznych, ekonomiczny). Koncepcja charakteryzuje uśredniania, co dotyczy zarówno obiektów i zjawisk tego rodzaju kultury, jak i do osób, dla których są one przeznaczone.

Kultura popularna: plusy i minusy

Zacznijmy od zalet.

Jedną z zalet kultury masowej jest jego dostępność. Wiele źródeł informacji z czasopism do internetu – wystarczy wybrać.

Aktywny rozwój technologii oraz wprowadzenie nowych technologii.

I, oczywiście, kultura popularna – jest znaczne zmniejszenie lub całkowity brak cenzury w mediach, więc szerszej publiczności można uzyskać problemów występujących w świecie i społeczeństwie.

Minusy, niestety, więcej.

Dostępność było przyczyną tak zwanego „dominacji seksualnej”. Dzieci poniżej 10 lat już wiedzą , co seks. W interesie uczniów gimnazjum często staje się agresywne działania, które przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wczesnym okresie ciąży, a także pedofilii.

Oczywiste degradacja kulturowa społeczeństwa. Na przykład, klasyczne dzieła – muzyka, literatura, sztuka – młodzi ludzie absolutnie nie uznają. Powstawanie ich świat przenośnikowych wpływ hollywoodzkich filmach, rap, magazynów lifestylowych oraz niskiej jakości romansów i kryminałów. Jest oczywiste, że takie produkty kultury popularnej określenia stosunku konsumentów do życia. Młodzież złowionych na grupy społecznej o nazwie „kierunków”. Z reguły jest to uczniowie z klas wyższych i studentów, wydatki na wszelkiego rodzaju rozrywki (jak drogie samochody lub klubach nocnych) pieniądze rodziców.

Oprócz wszechobecnego konsumpcjonizmu, ludzie nie są zdolne do prostych czynności analitycznych. Zamieniają się w szarej masie i anonimowa, która wierzy, co mówią prowadzić z telewizji, polityki, sprzedawców, i tak dalej. D.

Dominacja w Internecie zmniejsza znaczenie komunikacji na żywo. A jeśli masa kultura 20 wieku przejął bezpośrednią interakcję człowieka, dzisiaj, w 21 wieku, różnych portalach społecznościowych stały się głównym siedliskiem dla dużej liczby osób. Tak, stały się ważne tylko do liczby „lubi” i pozytywnych komentarzy pod zdjęciami. Poziom umiejętności w większości tych komentarzy jest słaba.

Na ogół, oczywiście, jest oczywiste, że kultura masa jest bardziej ujemny dodatni. Z drugiej strony, chcę zapamiętać te perełki sowieckiego i europejskiego kina, który dał nam 20 wieku (filmy Chaplina, Hitchcock, Ryazanov), wielu utalentowanych pisarzy (Grossman, Bułhakow, Płatonow), wielki kompozytor (Tariverdiev, Pakhmutova, Glier). Dlatego kultura masowa – to niekoniecznie jest złe, po prostu trzeba być w stanie znaleźć naprawdę dobry i godny rzeczy w muszli.