716 Shares 1162 views

Przykłady instynkt. Samozachowawczy, głód, przetrwanie

Instynkty są ważnym struktura naszej osobowości, z powodu ich pracy zależy przede wszystkim od naszego bezpieczeństwa. Kiedy wycofać rękę, chce jeść, albo nauczyć się czegoś nowego, żyjemy, funkcjonowanie i rozwój. Mężczyzna, rodzi się, żyje instynkty lub odruchy, które są nieodłączne w nas przez Boga. Małe dziecko nie zdaje sobie sprawy, że jest głodny, ale przy dotykaniu kącikach ust odruchowo dziecko zaczyna szukać piersi matki do nasycenia.


To dzięki instynktów żyjemy w okresie niemowlęcym. Potem niektórzy z nich są dominujące, będące siłą napędową dla całego naszego życia. Zobaczmy, jakie są instynkty, i jak one przejawiać w naszym życiu.

Instynkty i zdolności adaptacyjnych człowieka

W życiu każdego człowieka jest bezcenne instynkty rolę. Są one bardzo ważne dla nas, bo czasami życie może zależeć od nich. Jednak na poziomie ludzkiej adaptacji zależy od jego przeznaczenia. To może być wrodzona lub nabyta umiejętność dostosowania się do każdej sytuacji, niezależnie od warunków, w których dana osoba była. Jeśli mówimy o ludzkiej adaptacji, może być wysokie, niskie i średnie. Przez wrodzone podstawy adaptacyjności obejmują temperament, naturalne instynkty, wygląd, zadatki inteligencji, strukturę ciała, zdolności wrodzone, emocje i zdrowie fizyczne.

Istnieje coś takiego jak adaptacji. Odnosi się on do poziomu adaptacji człowieka, jego statusu społecznego i poczucia zadowolenia lub niezadowolenia z ich życia i siebie. Adaptacyjność jest jedna osoba gwarantuje dzieciństwa osobliwości natury i jego osobistym kierownictwem. To instynkty są uważane przede wszystkim częścią ludzkiej natury, która zapewnia adaptacyjnych.

Czy istnieje instynkt macierzyński i ojcowski?

Na pojęcie instynktu zdziwienie wielu naukowców przeprowadził wielką pracę naukową. Strukturyzowane formy tego daru natury znany naukowiec Garbuzov. Zdefiniował podstawowe instynkty, ale nie obejmują pojęcia instynktu matczynego i ojcowskiego. Taki wynik jest krytykowane przez niektóre z jego prac, niektórzy koledzy. Uważa się, że pojęcia te są uważane instynkty warunkowe, ponieważ nie pojawiają się w ogóle. Także dbać o ich potomstwo może być interpretowane jako instynktu samozachowawczego lub przedłużenia gatunku.

Ale nie przytaczając przykłady instynktu, niemożliwe jest, aby pamiętać, przejaw instynktu z rodzicami. I nic nie można z tym zrobić, więc wrodzona natura. Instynkt macierzyński jest uważana za bardzo realne i na podstawie historycznej konieczności zachowania potomstwo i kontynuować swoją rodzinę. Wszystkie żywe istoty mają ssaków instynkt macierzyński, chyba że czasami ludzi trwa nieodpowiednią formę. To może być tak nad opieką dzieci jak dorosłych lub jako niedopuszczalnego zaniedbania rodziców. Jeśli mówimy o wrodzonych instynktów, wówczas matka objawia się u dziewcząt od samego dzieciństwa. Bardziej wyraziście przejawia się u kobiet, które są w trakcie swojego dziecka serce, a tych, którzy już rodziły. zwierzęcy instynkt macierzyństwa jest bardzo różni się od człowieka, ponieważ opiera się na fakcie, że Stwórca wrodzonej u wszystkich zwierząt. I ludzie są w stanie coś zrobić, zamiast polegać tylko na instynkcie.

Nieco inne zjawisko (i nie zawsze wiąże się z pojawieniem się dziecka) jest uważany za ojca instynkt. To jest uważane za bardziej społecznie uwarunkowane zjawiska, które jest związane z normami nowoczesnego społeczeństwa, które jest napędzane przez wartości rodzinnych.

Rodzaje instynktów opisem Garbuzova

Zgodnie z koncepcją tego profesora, neuropsychiatra i filozofa, siedem podstawowych instynktów. Należą do nich: instynkt prokreacji samozachowawczy, wolności badań, godności, altruistyczne i dominacji.

Istnieją trzy dyads, które są pogrupowane w instynktów. Na przykład, diada „A” jest uważane za podstawę, zapewnia fizyczną przeżycia osobnika i gatunku. Ten dyad zawiera dwa instynkty: instynkt samozachowawczy i prokreacji. Ale dyad „B”, składający się z badań i instynktu wolności, stanowi podstawową socjalizacji człowieka. Wreszcie po trzecie, dyad „B”, który obejmuje instynkt dominacji i godności, zapewnia samostanowienia i samozachowawczy ludzkiego w aspekcie psychospołecznym. Razem wszystkie trzy dyads zagwarantować przystosowania człowieka w realnym życiu.

Samozachowawczy jako podstawowy instynkt człowieka

Dominuje osoba jest uważana za jedną lub więcej z instynktów, reszta wyrażona znacznie słabsze. Pamiętając przykłady instynktu, nie możemy zapomnieć o samozachowawczego.

Wszelkie koszty i pod żadnym pozorem, ludzie są tak zdesperowani, aby przetrwać. Z charakterem ustawień ludzkiego ciała określone ludzie nauczyli się zmierzyć niebezpieczeństw, które czekają ich wszędzie. Znajduje to odzwierciedlenie w fakcie, że jeśli gorąco – mężczyzna wyciąga rękę, jeśli ze względu na podejrzaną żywność – odmowę tym, jeśli dana osoba nie umie pływać, to, oczywiście, nie poszedł w dół w głąb wody.

instynkt zwierzęcy można również nazwać rodzaj instynktu samozachowawczego. Instynkt samozachowawczy jest uważany za podstawowy, ponieważ w przypadku braku wszystkich innych instynktów tracą sens. A powodem tego jest oczywista: Pierwszą rzeczą, którą trzeba dla każdej osoby, w tym człowieka – jest, aby dbać o utrzymanie jej istnienia, w przeciwnym razie nie będzie w stanie działać i prosty może być przydatna dla świata. Nawiasem mówiąc, instynkt samo rozwinięta u dzieci od momentu urodzenia.

Typ Genofilny – co to jest?

Gdy typ genofilnom dominuje instynkt prokreacji. Jeśli od samego dzieciństwa, dziecko dorasta w społeczeństwie, w którym interesy są ustalone tylko dla rodziny, to będzie spokój tylko wtedy, gdy cała rodzina jest razem, każdy jest w porządku ze zdrowiem i dobry nastrój panuje. Dla takich ludzi, jego dom jest uważany za twierdzę, ale interesy każdego członka rodziny – przede wszystkim. Bardzo często ludzie tego typu są gotowi poświęcić się dla dobra swoich dzieci i rodzin. instynkt przetrwania w tym przypadku nie zadziała, ponieważ typ genofilny nie koncentruje się na siebie, ale na ich rodzin. Można to zaobserwować na przykładzie instynktu ratowania ludzi z płonącego pokoju. Człowiek z dominującego instynktu samozachowawczego jest mało prawdopodobne, że będzie ratować ludzi podczas pożaru. Typ People genofilnogo zrobi to bez wahania.

Instynkt altruizmu

Instynkt ten jest typowy dla altruistycznej typu. Ludzie, którzy zdominowali ten instynkt z dzieciństwa, aby pokazać życzliwość i troskę o bliskich. Są to rozwój instynktów, ale wszystko zależy od funkcjonowania tego dominującego. Ten instynkt prowadzi ludzi, aby dać bliźniemu to, czego potrzebuje ludzi. Ci ludzie są bardziej poświęcenia niż inni, oni poświęcają swoje życie dla interesu publicznego, ochrony słabych, pomagać chorym i niepełnosprawnym. Ludzie z instynktu altruizmu żyć hasłem: „Dobroć zbawi świat!” Ogólnie rzecz biorąc, jest to znakomite przykłady instynktu, ponieważ tacy ludzie walczą o sprawiedliwość w świecie i są gotowi, aby pomóc innym, co może ich kosztować.

Badacz – edukacja lub wynikiem genetyki człowieka?

Badania typu można nazwać bardziej ciekawy. W tego typu badania jest uważany za dominujący instynkt. Od dzieciństwa jest „kto wie?”, Którego ciekawość na wysokim poziomie, a oni są w całym show pragnienie, aby dostać się do dołu. Dzieci tego typu powinny zawsze głębokie i sprawdzone odpowiedzi na ich pytania. Oni czytają dużo i lubią eksperymentować. Jest to często ludzie twórczy, niezależnie od tego, co oni są uzależnieni. Dlatego badacz – jest raczej wynikiem instynktów ludzkich niż edukacja.

typ dominujący

W tego typu jest głównie instynkt dominacji, ale nadal jest ono nierozerwalnie związane i ogromny instynkt przetrwania. Od dzieciństwa, tacy ludzie są pokazane zdolność do organizowania igrzysk, oni są szkoleni, aby wyznaczać cele i je osiągnąć. typ dominujący jest w stanie zrozumieć ludzi i do nich prowadzić. Ci ludzie czują się zwiększył potrzebę kontrolowania innych. Bardzo często dzieci od dominującego typu rozwijać liderów, menedżerów, polityków, jak i organizatorom.

Instynkt ochrony wolności osobistej

Ci, którzy walczą o zachowanie wolności osobistej, to przykłady instynktu wolności. Z pieluchy dzieci te wykazują protest, gdy ich pieluchy, i wszelkiego rodzaju ograniczenia wolności powoduje również odrzucenie, które w ten sposób rośnie wraz z dzieckiem. Dominujący charakter ludzi uważanych za dążenie do niezależności, upór, tolerancję na ból, predyspozycja do ryzyka. Oni nie tolerują rutyny i biurokracja. Ze względu na fakt, że tacy ludzie są tłumione instynkt prokreacji i samozachowawczy, często wychodzić z ich rodzinami. Mają tendencję do utrzymania ich wolność, zainteresowań i osobowości. Tacy ludzie nie mogą być zbyt ograniczające w działaniach, nie lubią być w poddaństwie.

Dignitofilny rodzaj ludzkich instynktów

Ten typ jest zdominowany przez instynkt godności. Od bardzo młodego wieku, tacy ludzie mogą złapać ironii lub szyderstwa. Oni nie tolerują żadnej formy poniżenia. Jest to typ ludzi , z którymi od dzieciństwa można negocjować, ale należy to zrobić delikatnie i przekonująco. W celu utrzymania honoru i godności, taka osoba jest w stanie nawet zrezygnować najcenniejszą rzeczą jaką posiada. Ważne jest, aby zidentyfikować jak najwcześniej jest dzieckiem, tak aby nie tłumić swoją tożsamość w procesie życia. Dla takich ludzi potrzebują wsparcia i uznania. Wtedy oni sami czują się potrzebne i chcieliśmy.