582 Shares 5216 views

Zapomniałem hasła przez email. Jak odzyskać swój login i hasło

Prawie każdy z nas użyć standardowego zestawu narzędzi w internecie: sieci społeczne, różnych posłańców do nieformalnej komunikacji i korespondencji elektronicznej w formacie biznesowej.


Jednak co do zasady, w sieci spędzają więcej czasu niż w skrzynce pocztowej (cel tego powodu, że istnieje ogromna ilość informacji). I to właśnie tak się stało, że pamiętając swoją nazwę użytkownika i hasło z „VKontakte” nam łatwiej niż na polu, na przykład, na „Wędrowca”, w którym idziemy raz w tygodniu. „Co należy zrobić, jeśli zapomniałem hasła do poczty elektronicznej?”, „Skąd wiesz, że hasło do skrzynki pocztowej?” I wiele innych podobnych pytań użytkowników końcowych. Odpowiedź na nich (i nie tylko) dajemy w tym artykule.

Zasada działania systemu zezwoleń

Zacznijmy od ogólnego opisu, w jaki sposób uwierzytelniania użytkownika na serwerze pocztowym. W celu wejścia, użytkownik zostanie poproszony o wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła. Logowanie ID użytkownika jest wywoływana, który zwykle składa się z liter i cyfr, i jest wyjątkowy. Jego nazwa użytkownika jest nadal nazywany przez prawo na służbie, gdzie otworzył konto (w tym przypadku, to mail).

Poza logowania, każdy posiadacz rachunku, istnieje również hasło. Przy podawaniu osobie może udać się do swojego konta, a tym samym uzyskać dostęp do wszystkich informacji w nim. W związku z tym właściciel konta będzie zmierzyć się z problemem w przypadku, gdy straci tych dwóch parametrów. To, co dzieje się w sytuacji, w której, na przykład, twierdzi, że zapomniałem hasło z poczty elektronicznej. Problem ten, niestety, nie jest unikatowy lub rzadkie, a cierpi na nią wraz z chłopakami.

ochrona niezawodność

Oczywiście, aby przywrócić dane użytkownika mogą stanowić prostszą procedurę. Na przykład, jak to było wcześniej – słowo kodowe. Przy rejestracji na posiadacza rachunku został poproszony tajne słowo (na przykład nazwisko panieńskie matki). Po tym, gdy właściciel zapomniał mail Hasło, co robić – nie wiem, witryna był to samo pytanie z prośbą do określenia tego samego słowa. W przypadku, gdy odpowiada na hasło zostało zresetowane, a mężczyzna wpadł do rachunku.

W rzeczywistości, ten mechanizm jest nadal w mniej bezpiecznej usługi. Jednak nie można nazwać wiarygodnym – ci, którzy specjalizują się w hakowanie stron innych ludzi, od dawna praktykowane procedurę selekcji tajnych słowy, więc najbardziej zaawansowanych witryn z tej opcji odzyskiwania od dawna opuszczony. Zostały one zastąpione przez inne sposoby – jest alternatywą e-mail lub SMS.

Kilka urządzeń podłączonych

Dobry wybór jak odzyskać login i hasło jest też podłączenie wielu urządzeń do konta. Na przykład, jeśli masz smartfona, tabletu i komputera w domu, za pomocą którego regularnie iść na pocztę, odzyskasz dostęp nie jest trudne.

Na przykład, podczas rozmowy z komputera masz przypadkowo wylogować i oczywiście zapomniał swoich danych. Wyjście jest łatwo znaleźć: na drugim podłączonym gadżet (które nadal są w mailu), można zobaczyć nazwę użytkownika, a następnie za pomocą ustawień i formularz, aby zmienić hasło, ponownie wyrzucić go również. Jednakże, w celu zmiany, trzeba będzie zacząć go odgadnąć. Jeśli jesteś już zalogowany, to trzeba próbować go już (przynajmniej jak ważny e-mail Gmail). A jeśli będzie cykl poprzez haseł „na zewnątrz” usługa, można szybko uzyskać blokadę na AH-Pee-adres. Więc należy być ostrożnym.

Przywracanie logowanie

Co zrobić, jeśli nie jesteś zainteresowany w koncie, a ponadto również nie pamiętasz nazwy użytkownika? Najpierw trzeba określić, czy masz dostępne niektórych aparatów przypomnienia i odzysku. Na przykład, jeśli podasz swój numer telefonu lub adres e-mail. Jeśli tak, to problemy nie powinny się pojawić: login z którego konto zostało utworzone, można odzyskać przy użyciu jednej z następujących metod. Tylko wtedy, począwszy od logowania, można spróbować zapamiętać ten, który zapomniał hasła przez email.

Jeśli bez wiązań w użyciu, a obsługa po prostu nie mógł zidentyfikować dowolnego dodatkowego adresu lub numeru telefonu, to jedynym sposobem, aby odzyskać pamięć pozostaje. Przy jego pomocy można spróbować do zapamiętania adresy osób i organizacji, z którymi były związane, i poprosić ich, aby wysłać swoją nazwę użytkownika (wygląda [email protected]).

Inny sposób – to próba pamiętać pocztę za pośrednictwem usług osób trzecich. Opcja ta ma również prawo do istnienia, jednak w takim przypadku, jeśli użytkownik jest zalogowany w każdej sieci społecznej, na przykład. Jeśli używasz jednej skrzynki pocztowej, można przejść do strony ustawień w tej sieci i zobaczyć, co jest tam zarejestrowany adres.

przywrócić hasło

Jest to zupełnie inny rodzaj sytuacji, jeśli, na przykład, że zapomniał hasło za pośrednictwem poczty elektronicznej. W rzeczywistości, w rękach użytkownik ma login, ale nie można się do niego na koncie. Jak będzie w tym przypadku?

Bardzo proste! Aby rozpocząć, staramy się wykorzystać ponownie, wiązania. Może to być SMS z hasłem, który jest wysyłany na numer telefonu lub adres e-mail, aby zresetować klucz dostępu, który zostanie wysłany na Twój adres e-mail wtórnym. Jeśli te opcje nie są dostępne, można spróbować odzyskać hasło używając tajne słowo wymienione powyżej (e-mail Gmail nie jest ćwiczyć, ale na „Yandex” nadal działa). Jednak do tego trzeba przypomnieć słowa.

Ostatnia, najbardziej desperacki sposób – to tylko próba odgadnięcia hasło, przechodząc przez wszystkie opcje.

Jak zapobiec utracie

Chociaż wszystkie usługi i mają specjalną formę odzyskiwania hasła i loginu, niemniej jednak, w niektórych przypadkach, nie mogą pomóc. W rezultacie, poczta, login, hasło zostanie zapomniane, po prostu stracił, a wraz z nim stracił kontakt.

Dlatego, aby zapobiec temu, jesteśmy pewni, aby wykorzystać fundusze na odbudowę ich poufnych informacji dostarczonych przez usług pocztowych. A to, jak już wiesz: Określa alternatywny skrzynki pocztowej, numer telefonu, pytanie bezpieczeństwa. Nie ma innej metody elementarnych – banalne zapisania danych w dowolnym miejscu na komputerze w formie elektronicznej lub po prostu mocowania na podkładce papieru. A potem będziesz mieć pewność, aby nie stracić dostęp do skrzynki pocztowej, jeśli jest to naprawdę ważne dla Ciebie.