404 Shares 7503 views

Jak wytłumaczyć dziecku własnych błędów

Rodzina – jest to bardzo ważny krok, który chcesz przygotować. Często młodzi ludzie ożenić w przypływie emocji, nie myśląc o tym, czy chcą żyć ze sobą do końca życia. Instytut Małżeństwa i Rodziny w naszym kraju jest niezabudowana i nie spopularyzował. Razem z faktem, że rodzice nie zwracają wystarczającej uwagi na edukację swoich dzieci, nasze pokolenie młodych ludzi prawie nie ma wyobrażenia o czym jest rodzina, i jakie trudności przyjdzie im się zmierzyć, kiedy została ona utworzona.


Według statystyk, około połowa małżeństw w tym kraju kończy się rozwodem. W konsekwencji, istnieje wiele rodzin i dzieci niepełnosprawnych, których życie nie ma ojca lub matkę. Stan psychiczny tych dzieci wymagają opieki i uwagi. Niestety, wiele osób nawet nie myśleć o tym, jak wytłumaczyć dziecku na temat błędów, które oni czynią.

Według psychologów

Psychologowie twierdzą, że dzieci z rodzin wadliwych gdy dorosną, twarz ogromne trudności podczas tworzenia rodziny. Kiedy rodzice pójść na rozwód, a dziecko jest w większości przypadków, bez uwagi ojca, pozostawia piętno na głowie na całe życie. W takich przypadkach nie jest tak ważne, aby wyjaśnić powody swojej decyzji o podziale rodziny dziecka, ponieważ konsekwencje, które miały podążać za nim, nie uciec. Dziecko w takiej sytuacji traci pewność siebie, poczucie winy, że przestaje ufać ludziom. W rezultacie, gdy rośnie, to z przerażeniem odkrywa, że nie ma pojęcia, co rola rodziny musi wykonać rodzica, który nie zrobił.

„Żyć razem nie może dostać rozwodu!” – można umieścić przecinek

Każda rodzina powinna reprezentować siebie dobrze, że decyzja, by zniszczyć rodzinę – to przede wszystkim rozwodu z dzieckiem – a jego odmowa lekceważyć jego wartość. Dla każdego rodzica powinno być dotkliwie pytanie, jak wytłumaczyć dziecku, że już nie jest ważne. Z tego powodu konieczne jest stworzenie silnej rodziny, którzy będą budować swoje własne szczęście, a do walki o nią. Jest to niemożliwe, aby ożenić się na podstawie pobudzenia emocjonalnego. Tak więc, nie będzie nadzieja na dobrobyt i lepszą przyszłość dla swoich dzieci.

Warto pamiętać, że nie mogą wystąpić problemy i nieporozumienia w rodzinie, ale zawsze można sobie z nimi poradzić. Mogą to być zarówno podziały i mocowania istotną składową. Zawsze należy pamiętać, że dziecko – nie tylko niektóre z rodzicami, ale również ich przyszłość nadziei. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na przykładzie relacji widzi dziecko w jego rodzinie. Jest to obraz będzie mu towarzyszyć przez całe życie.

Wszystko to prowadzi nas do tego, że przed szukać odpowiedzi na pytanie, jak wytłumaczyć dziecku przyczyn rozwodów, trzeba pracować, aby zapobiec takim wypadkom. Musimy zrobić to reguła, że rozwód i dziecko – niezgodne koncepcje. Oboje rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby chronić dziecko przed sierocie, odrzucenia i braku miłości. W każdym razie, nie możemy rozpaczać – zawsze jest jakieś wyjście!