242 Shares 3408 views

Jak zatrzymać czkawkę po karmieniu noworodka?

Czkawka u niemowląt często przeszkadza młodym rodzicom, chociaż zazwyczaj jest to tylko zupełnie nieszkodliwe reakcja organizmu dziecka na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.


Nie każdy wie, że dzieci zaczynają czkawki w łonie matki – więc dziecko jest przygotowane przysłony do nowych warunków życia. Po urodzeniu pokarmowego i układu nerwowego dziecka nadal niedoskonałe trochę trudność regulacji, więc jest to dość długi czas (maksymalnie jeden lub nawet dwa miesiące) cierpi na kolki, gazy, biegunka i czkawki. Wiele matek nie wiem, jak radzić sobie z problemem, jak powstrzymać czkawkę u niemowląt.

Mechanizm występowania czkawki u niemowląt

W ciągu pierwszych miesięcy życia czkawki u dzieci wynika z faktu, że wciąż mają dość słabe mięśnie przepony, która zaczyna spadać nawet z najmniejszych bodźców. W pobudliwych najmłodszych może to nastąpić nawet z powodu gwałtownego ruchu, jasne światło i dźwięk. Mechanizm jest dość prosty: odruch przepona zaczyna mimowolnie kurczyć, światło w tym samym czasie zrobić gwałtowny wdech, który towarzyszy wszystkim znany dźwięk. W rzeczywistości, czkawka dla dziecka nie stwarza poważne zagrożenie. Ale fakt mimowolne szarpnięcia mogą przestraszyć dziecko – jest zaniepokojony i płacz, często nie mógł spać i jeść, co prowadzi do dodatkowych zachcianek. Co powoduje, że ten warunek? Jak zatrzymać czkawkę u noworodków?

Główne przyczyny czkawki u noworodków

Zanim powiemy Ci, jak powstrzymać czkawkę u dziecka, ważne jest, aby znać jego przyczyny. Najważniejsze z nich są następujące:

 • dziecko zimno;
 • dziecko spragniony;
 • dziecko podczas karmienia połknięte powietrze;
 • Dziecko przeżyli ostrą stres – jasne światła, głośny ostry dźwięk, itp.;.
 • małe dziecko przejadać, co skutkuje bardziej kruchej dzieci żołądek rozszerza, membrana jest zmniejszone, a niemowlę zaczyna intensywnie czkawki.

Czkawka noworodki kontynuowane przez około 10-15 minut na średniej. Jednakże, jeśli dziecko często i bardziej długotrwałych czkawki, przyczyną może być poważnym naruszeniem jego ciała. W pewnych przypadkach, długoterminowego drobnymi u noworodków sugeruje, chorób przewodu pokarmowego, zapalenie płuc, uraz rdzenia kręgowego. Dlatego też, jeśli dziecko ma częste czkawki trwające dłużej niż 20 minut, należy udać się do lekarza.

Powietrze w układzie pokarmowym

Co do zasady, powodem tego jest szczególnie układu pokarmowego noworodków. Ścian przewodu pokarmowego i żołądka nadal cienkie, łatwo rozciągnięty, często z obrzękiem lub prasy przejadanie dół nerwu błędnego.

Jednak najczęstszą przyczyną czkawki u małych dzieci jest uważane za trafienie w żołądku z niewłaściwym powietrzu karmienia piersią. W tym przypadku, skurcz przepony jest czysto fizjologiczna reakcja organizmu, pomagając mu odbijać. Jeśli tak nie jest, nie może być wymioty lub skurcze, jeżeli gaz dostaje się do jelit.

Jak zatrzymać czkawkę po karmieniu noworodka?

Aby uniknąć błędów podczas karmienia, proponujemy kilka wskazówek do rozważenia:

 • Dziecko nie przejadać z powodu jego ściany jelita jest nadal bardzo cienkie, aby wytrzymać duże obciążenia.
 • Niemowlęta karmione powinny być usytuowane pod kątem 45 stopni.
 • Jeśli otrzymasz szybki mleko dziecko nie ma czasu, żeby ją połknąć, to w pośpiechu z jedzeniem i połyka jak powietrze, które następnie idzie w parze z czkawki. Aby rozwiązać ten problem, zanim znowu karmienie, niewiele potrzeba, aby złapać oddech.
 • Jeśli grudnichok jest karmione butelką, ważne jest, aby monitorować dziurę w brodawki, brodawki z powodu złej jakości może być przyczyną tego zjawiska. Sprzedawane specjalny wlot powietrza butelka ostrzegawczy.
 • Po karmieniu dziecko potrzebuje trochę czasu, aby wziąć w pozycji pionowej, tak że mleko łatwo poszedł w dół przełyku. Dla niemowląt jest bardzo ważne wsparcie rodziców, aż jego układ trawienny nie jest wzmocniona.

Jak zatrzymać czkawkę u nowonarodzonego dziecka w emocjonalnej rozsypce?

Nowonarodzone dzieci są bardzo wrażliwi. Grudnichki często rozpoczyna czkawka gdy przestraszony (a głośny niespodziewany dotyk, błysk światła lub nagłe zamknięcie i t. D.). Powodować skurcz przepony może być dowolny emocjonalne wstrząsnąć. Są dzieci, dla których nawet podróż do gości – stres. Jak zatrzymać czkawkę w tym przypadku? Przede wszystkim, należy usunąć drażniący. Następnie trzeba go uspokoić i pomóc uporać się z szoku, przytulić go i dać trochę jedno, aby zrozumieć, że nie był w niebezpieczeństwie. Takie proste środki byłyby wystarczające, aby spowodować wzrost pobudliwości problemy z przeszłości.

pragnienie

Innym powodem może być pragnienie. Na ogół suszenie jamy ustnej i przewodu pokarmowego często powoduje hiccups.

Jak powstrzymać czkawkę? Często po prostu pić wodę dziecko.

przechłodzenie

Jedną z najczęstszych przyczyn czkawki jest hipotermia. Jeśli maluch nie jest całkiem ubrana do pogody lub w pomieszczeniu, w którym się znajduje, chłodny, klimatyzacji, otworzyć okno, i tak dalej. P., Dziecko marznie, jego mięśnie zaczynają się kurczyć, co, oczywiście, oczywiście.

Aby dowiedzieć się, po prostu dotknąć dziecko do łokci i kolan fałd lub szyi. Jak zatrzymać czkawkę, których przyczyną jest naprawdę hipotermia? Aby zapisać dziecko na ten problem, wystarczy do ogrzania i kontynuować, aby uniknąć tego błędu.

Okresowe czkawka u niemowląt – zjawisko jest całkowicie normalne i zwykle zatrzymuje się szybko, nie powodując żadnej szczególnej troski. Istnieją jednak sytuacje, gdy czkawka – zwiastunem choroby.

Drobnymi w chorobach

Jeśli czkawka u niemowląt nabywa systematyczny charakter, nie ma wyraźnego powodu i wyczerpującej dziecko, to nie można lekceważyć.

Skontaktować się z lekarzem i zbadać dziecko jest konieczne, jeżeli:

 • Czas trwania ataków – ponad godzinę (normalne 15-20 minut).
 • Ataki występują kilka razy dziennie i bez wyraźnego powodu.
 • Jeśli dziecko płacze, lęk, problemy ze snem.

W tym przypadku tylko eksperci mogą ustalić prawdziwych czkawka przyczyny. Lekarz na wizyty w szpitalu może zlecić przeprowadzenie badań na obecność inwazji pasożytniczych. Jak pokazują praktyki medycznej, czyli robaki powodować czkawkę dzieci.

Jak zatrzymać czkawkę w tym przypadku? Wziąć udział w kursie, aby usunąć robaki, a wszystkie objawy minie. Najczęściej są robaki u dzieci starszych w noworodków jest bardzo rzadkie.

Powodować drobnymi może naruszenie rdzenia kręgowego lub mózgu. Dzieje się tak wtedy, gdy ciąża i poród towarzyszy żadnych komplikacji, niedotlenienie. Tutaj problem pochodzenia ośrodkowego. Aby dowiedzieć się, co trzeba zrobić prześwietlenia i przejść ultrasonograficznego (USG). Jak zatrzymać czkawkę w niemowlęcia w tym przypadku? Odnoszą się do neurologa, który przepisze leczenie.

Drobnymi mogą wystąpić problemy w wątrobie, trzustce i układ trawienny. W tym przypadku należy skonsultować się z gastroenterologa.

Trwałe czkawka są czasami spowodowane przez zapalenie płuc. To może być infekcja bakteryjna lub wirusowa natura. Zapalenie podrażnia przeponę i powoduje jego kurczenie się. Punkty te muszą być traktowane ostrożnie, zwłaszcza jeśli dziecko niedawno przebytej ostrej niewydolności oddechowej.

Pomimo faktu, że dzieci takie wydarzenia są dość rzadkie, muszą wiedzieć, w czasie, aby przyjść z pomocą w razie potrzeby.

wniosek

Zazwyczaj czkawka, jako takie, nie wymaga leczenia, a lekarz jest dostępna, najprawdopodobniej, nie określają żadnych leków. Jednakże, jeśli ciało dziecka sygnalizuje wystąpienie pewnych problemów, konieczne jest jak najszybciej zidentyfikować i wyeliminować.

Oceniając stan dziecka bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego wiek. rozwój małych dzieci w pierwszym roku życia pojawia się w ogromnym tempie. W związku z tym zjawiskiem, które jest uważane za normalne dla miesiąca grudnichka może być patologia za dziecko pierwszego roku życia. Jeśli nowonarodzone dziecko czkawka po jedzeniu, to prawdopodobnie nie jest to nic wielkiego. Kiedy zaczyna po jedzeniu ciągle czkawki nad dzieckiem dla dorosłych, jest tu coś do myślenia.