379 Shares 5960 views

Wprowadzenie pokarmów uzupełniających, sztucznym karmienie tabeli (na miesiąc)

Noworodki potrzebują specjalnej żywności i mleka matki, która ma całkowicie doskonały, zrównoważony skład i całkowicie zaspokoić najpilniejsze potrzeby rosnącej mały cud w witaminy, składniki odżywcze i minerały w pierwszych dwudziestu pięciu tygodniach życia dziecka.

W tym czasie nie jest dojrzewanie i przewodu układy enzymatyczne, utworzone mikroflory jelitowej. W związku z tym, do sześciu miesięcy przydatności enzymatycznej życia mleko matki nie jest wystarczające. Terminowe rozpoczęcie uzupełniającego karmienia piersią równocześnie promuje wychwyt niezbędnego błonnika i innych składników mineralnych potrzebnych do aktywności ruchowej, upośledzeniem umysłowym i proporcjonalnego wzrostu dziecka.

Artykuł dotyczy kwestii, takich jak wprowadzanie pokarmów uzupełniających ze sztuczną stołu podawczego terminy i wykaz produktów.

Kiedy zacząć pokarmów stałych?

Rodzice czekamy do momentu gdy jest już możliwe, aby zaoferować swoje okruszki coś więcej niż mieszaniny lub mleka matki. I patrząc na wszelkiego rodzaju wielokolorowych słoikach, chcę zrobić to jeszcze szybciej. Ale jest pewne „ale”, które polega na tym, że oznaczenie na opakowaniu płatków śniadaniowych lub soku wieku, od którego można dać, nie oznacza, że można to zrobić. Jest to szczególnie ważne z dodatkami czterech miesiącach życia. Istnieje silna opinia, że przynęta niemowląt nie należy podawać przed sześciu miesięcy. Jest to przydatne, także dlatego, że w tym czasie dziecko jest bardzo ciekawe i coś nowego do spróbowania.

W sprawie wprowadzenia pokarmów uzupełniających ze sztucznego karmienia po 3 miesiącach powinny być odpowiednie wskazania lekarzy jak niedowagi, niedokrwistości lub inny. Bez szczególnych przepisów dla dzieci z butelki, wprowadzenie nowej diety do czterech miesięcy.

Kiedy dziecko jest gotowe?

Tak, że dziecko jest gotowe do przyjmowania pokarmów uzupełniających wskazuje, co następuje:

 • waga okruchy wzmocnienia połowa wagi po urodzeniu;
 • Dziecko zaczęło siedzieć pewnie;
 • Dziecko może wziąć coś między dwoma palcami;
 • pipsqueak może również połknąć ciecze, które są nieco grubsze niż mleko i wodę, a nie naciskać ich języka;
 • dziecko jest w stanie wykręcić głowę, jeśli już dość;
 • dziecko jest całkowicie zdrowe, a ostatnie szczepienie dano więcej niż trzy dni temu;
 • dziecko jest pokazany wyraźne zainteresowanie nowymi żywności.

W przypadku podawania okruchy sztucznie przynęty można podawać od trzech do pięciu miesięcy w związku z wcześniejszym zakończeniu opracowania takiego układu dzieci enzymu.

Z puree zacząć?

Jednomyślność w kwestii, jak prawidłowo rozpocząć zwabić dziecko podczas karmienia sztucznego nie jest jeszcze rozwinięty. Organizacja Zdrowia i większość pediatrzy zalecają wychodząc z ziemniakami, gotowane warzywa. Jest w prawidłowym rozwoju dziecka. Jeśli on ma problemy ze zwiększeniem masy ciała, możliwe jest, aby rozpocząć z przynętą zbóż.

Istotne jest karmienie wejście sezonowość. Oznacza to, że gdyby zaczął się do sezonu warzyw, pierwszy puree squash może być. Jest lekki w konsystencji, dobrze przyswajalny, antyalergiczne, zdrowy produkt.

Pierwszy składnik stały pokarmy sztucznego podawania (tabela poniżej) powinno rozpocząć się w ściśle wyznaczonym czasie. Po przyzwyczajeniu, co wyraża się w wolnym konsumpcji produktu, możliwe jest do wprowadzania następnego zacieru, może to być skrobia ziemniaczana lub z pestek dyni o większej wartości odżywczej.

Gdzie zacząć pokarmów stałych: płatki owsiane

W niektórych przypadkach, pediatrzy radzą, aby rozpocząć pokarmów stałych w młodszym wieku niż zwykle. W tym przypadku, pierwszy posiłek zbóż stosowane. Od kiedy zboże zacząć, tak aby nie zaszkodzić dziecku?

Na dziecko eksperci żywienia zaleca się wybrać jako wprowadzanie pokarmów uzupełniających w okresie karmienia piersią w ciągu 5 miesięcy, zboża takie jak ryż i kasza gryczana. Wybór ten jest uzasadniony tym, że produkty te nie zawierają glutenu, które mogą powodować reakcje alergiczne. I kolejny plus jest to, że biochemiczny skład tych ziaren i ich wartość odżywcza w pełni zgodne z wiekiem dziecka i jego potrzeb.

Jeśli okruchy organizm tendencję do okresowego zaparcia, najlepszym wyborem w tym przypadku będzie gryki i odwrotnie, tendencja do luźne stolce preferencji należy podawać z ryżem, ma właściwości mocujące.

Jeżeli matka zdecyduje się skorzystać z owsianką ma sklepów i gotować je sama, należy zacząć od małych, a następnie przejść do środkowego ziemi.

Pierwsze stałe pokarmy według Komarovsky

Jak sugeruje dr Komarovskiy uprawiania pediatra podawania podawanie jeśli piersią (z tablicą przedstawiony poniżej, należy zacząć od najbardziej podobnych pod względem struktury ludzkich produktów mlecznych, zawierające bakterie kwasu mlekowego, to jest – .. Jogurt i ser Następnym krokiem jest dodanie do produktów domu jogurt. uzupełniające żywność powinna być niskotłuszczowa i gotowane z specjalnej technologii z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

Przynęta z warzyw, owoców, mięsa i ryby powinny być zmielone do stanu miazgi. Najpierw uczy się w małych dawkach, stopniowo je zwiększając. Dzięki dobrej żołądka reakcji w tygodniu można podawać następnego produktu.

Dr uzasadnia takie zalecenia fakt, że jelito dziecka jest wypełniany przez pożytecznych bakterii, które będą nadal przyczyniać się do szybkiego przyswajania pożywienia i adaptacji do nowych produktów będzie szybciej.

Wprowadzanie pokarmów uzupełniających w okresie karmienia piersią: Stół

Rada dr Komarovsky

Pierwsze stałe pokarmy, za radą dr Komarovsky, powinny rozpocząć się następująco:

 1. W pierwszym dniu, w czasie, kiedy nie powinno być drugą okruchy karmienie dwie łyżeczki jogurtu, a następnie karmić swoje zwykłe jedzenie.
 2. Na drugi dzień ilość karmienia podwoić suplementacji.
 3. Ilość jogurtu trzeciego dnia wzrosła do sześćdziesięciu mililitrów.
 4. Na czwarty dzień przynęty, aby wprowadzić jedną lub dwie łyżeczki twarogu.
 5. Piątego dnia w jogurtu dodać trzydziestu gramów sera.
 6. W szóstym lub siódmym dniu przynęty już 180 ml, po czym całkowicie zastępuje jeden podawanie.
 7. W ciągu tygodnia po tym stopniowo zastąpiona a drugim karmieniem, a następnie kontynuuje wprowadzanie pokarmów uzupełniających w okresie karmienia piersią, tabela przez miesiąc powie Ci jak to zrobić poprawnie.

Jak wprowadzić komplementarne karmienia niemowląt?

Nawet jeśli nie ma w tabeli przed oczami, można delikatnie wprowadzać pokarmy stałe w zgodzie z podstawowymi zasadami i konsystencji produktu.

A zasady są następujące:

 • Przy wejściu pierwszy posiłek – obiad;
 • wychodząc od co najmniej części dokarmlivaya mleka lub mieszaniny, co w tydzień przed objętości pierwotnej;
 • podawać raz nowy wyrób, który w trakcie reakcji, pod warunkiem prawidłowej ciała;
 • jeśli dziecko nie chce jeść nowe potrawy, a następnie dokonać go nie potrzebują, należy odczekać pewien czas (kilka tygodni), dając innym, a następnie oferują je ponownie, nie chciał;
 • dla każdego z doprowadzeń jest konieczne, aby przygotować nową porcję, podgrzewanie lat nie są dozwolone;
 • Podawanie gęstości powinna stopniowo przejście od cieczy do gęstego sosu;

 • gdy dziecko ma dziewięć miesięcy, jedzenie nie można szlifować blendera i widelec, przyzwyczajony do bardziej gęstej żywności;
 • dziesięć miesięcy dziecko może zaoferować pokrojone gotowane ziemniaki i marchew, a dwanaście miesięcy – klopsiki z mielonego mięsa wołowego dla rozwoju funkcji żucia;
 • w wieku dziesięciu miesięcy, wprowadzenie nowego produktu może trwać trzy dni, pod warunkiem dobrego zdrowia dzieci;
 • gdy dieta dziecko będzie mieć kilka produktów, ważne jest, aby zdywersyfikować swoje menu, a nie koncentrować się na jednej rzeczy.

Rodzice powinni pamiętać, że dziecko jest jednym z najważniejszych etapów życia – pierwszy pokarmów uzupełniających w okresie karmienia piersią. WHO Tabela z pewnością pomoże w przypadku pytań trzeba go obsłużyć.

Zdrowa żywność: Wskazówki

Aby zwiększyć przydatność pokarmów uzupełniających może być powinni wprowadzić następujące dane:

 1. Podczas gotowania zboża dodaje do nich kroplę oliwy z oliwek nie jest gorzka.
 2. Dla własnej produkcji kefiru i jogurtu, można skorzystać z apteki, naturalne drożdże, cukier jest dodawany.
 3. Dla smaku w późnym okresie w serze mogą być dodawane do owocowego puree.
 4. W ósmym miesiącu życia dziecko może być oferowana surowego postrzępiony owoców (banan, jabłko) i rozcieńczyć przez dwie trzecie świeżą wodą.
 5. Z ośmiu miesięcy do papka, można dodać do trzech gramów masła.
 6. Podczas gotowania sosem mięsnym po raz pierwszy, aby nie używać bulion, gdyż może to spowodować rozstrój żołądka.
 7. Jeśli dziecko nie chce jeść żółtka, może zostać dodany do owsianych lub puree.

Jak przekonać maloezhku?

Niektórzy rodzice, którzy rozpoczynają karmienie piersią uzupełniającą (stół, który mówi ci, jak to zrobić), spotkał taki problem, że dzieci nie chcą jeść nowych pokarmów. Powody są następujące:

 1. I nie podoba mi się pierwsze doświadczenia: przynęta była zbyt gęsta, gorąca lub bez smaku, z punktu widzenia okruchów.
 2. Dziecko nie był fizycznie gotowy do karmienia.
 3. dorośli moralne błędach: skarcił, jeśli dziecko ma złapał coś z talerza.

Jeśli z jakiegoś powodu dziecko przestał jeść pokarmy stałe, nie należy go skarcić, znacznie mniejszej siły posuwu. Ale, aby zmniejszyć czas w tym przypadku między karmieniami nie jest konieczne, że dziecko jest głodne dobrze do następnego pokarmu i nie będzie kapryśna. Przekąski między posiłkami i technik w celu wyeliminowania słodyczy.

Wprowadzanie pokarmów uzupełniających ze sztucznym karmieniu: menu, tabela

Wprowadzenie do diety świeżej żywności dla dzieci na sztucznym karmieniu różni się od tych, które żywią się mlekiem matki. Wynika to z tego, że organizm jest przyzwyczajony do przetwarzania pierwszych elementów obcych od wczesnych lat układ enzymatyczny jelit rozwija wcześniej. Dlatego, adaptacja do nowych produktów minęło trochę łatwiej.

Wprowadzenie pokarmów uzupełniających, sztucznym karmienia: Tabela

Zasady wprowadzania pokarmów uzupełniających sztucznym karmienia

Wprowadzenie pokarmów uzupełniających, sztucznym podawania (patrz wyżej tabela taktowanie i ilości pożywienia) musi wykonać pewne zasady:

 1. Począwszy stałe pokarmy powinny być w wieku trzech i pół do czterech miesięcy.
 2. Dodatkowa żywność musi być podawany wyłącznie z łyżką, nie z butelki.
 3. Niedopuszczalne jest, aby wprowadzić w tym samym czasie dwóch nowych produktów.
 4. Po wprowadzeniu stałych produkty powinny być ustalone reżimu karmienia pięć razy dziennie.
 5. Pokarmy uzupełniające wprowadzane do diety dziecka w dziesięciu karmienia lub dwa po południu.
 6. Owsianka powinny zostać wprowadzone w menu nie wcześniej niż po upływie jednego miesiąca warzyw i kiedy dziecko osiągnie sześć miesięcy życia.
 7. Jeśli żołądek jest zły białka mleka krowiego okruchy uczeń, a następnie z listy pokarmów uzupełniających wykluczyć wołowiny i cielęciny. Produkty te mogą być zastąpione przez królika, indyka, kurczaka, chudej wieprzowiny.
 8. Kilka razy w tygodniu zamiast mięsa dziecko powinno dostać rybę – łatwo przyswajalne białko i witaminę B.
 9. Produkty mleczne należą do wprowadzania pokarmów uzupełniających ze sztucznego karmienia (tabela to potwierdza) nie wcześniej niż siedem miesięcy życia dziecka. To zalecenie WHO różni się od rad dr Komarovsky.

wniosek

Ze względu na wprowadzanie pokarmów uzupełniających zależy od stanu zdrowia dziecka i jego dalszego rozwoju, rodzice powinni pamiętać, że podejście do tej kwestii powinien być bardzo poważny i odpowiedzialny.

Nie ma potrzeby się spieszyć, nowe produkty muszą być wprowadzane stopniowo i zgodnie z konsystencji produktu, ponieważ nie ma żadnego powodu, aby dać jedzenia dla niemowląt, do recyklingu, które jego ciało nie jest gotowe. Podstawowa zasada – nie zaszkodzić dziecku.