847 Shares 3175 views

Oficjalną walutą Maroka. waluta kraju. Jego pochodzenie i wygląd.

Dirham marokański w międzynarodowym systemie finansowym jest wyznaczony MAD i kod 504. Jest to oficjalna jednostka monetarna w Maroku. Walutą został wprowadzony do obiegu w 1961 roku.

Pochodzenie walucie

Co jest walutą w Maroku dzisiaj? Dirham marokański jest oficjalną walutą kraju od 1961 roku. Wcześniej, Moroccan franc użyto w stanie. One dirham składa się sto centymów. W tym momencie w obiegu pieniężnego są monety o nominale dziesięciu i dwudziestu centów. Ponadto, zastosowanie metalowej pieniędzy o nominale pół, jeden, dwa, pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt, sto i dwieście dirhamów.

Projekt marokański pieniądze

Marokańska monety zawierać godło Maroka. Jak to działa charakteru tarczę, która utrzymuje parę lwów. Ponadto, jest on koronowany, to stosuje się do słońca i znak pentagramu. Przeciwna strona monety, ponieważ z reguły jest wykonany w różny sposób. Na przykład, awersie monety o nominale jednego i dwudziestu dirhamów zawiera obraz króla Mohammeda VI. Napisy na metalowej pieniądze zdeponowane w języku arabskim. Będzie to sposób powiedzieć, że rok produkcji monet i wykazywane według kalendarza arabskiej i europejskiej.

Papier notatki z Dirham marokański jest niemal identyczne rozmiary. Na awersie wszystkich banknotów, z dnia 2002, jest sceny króla Mohammeda VI. Jednocześnie, kolorystyka jest różne rachunki. Na przykład banknot dwadzieścia dirhamów wykonane w kolorze fioletowym, pięćdziesiąt, sto – zielony – brązowy, dwieście – niebieski. Różne symbole narodowe Maroku są umieszczone na odwrocie banknotów. Waluty dwadzieścia dirhamów, na przykład, zawiera obraz panoramiczny widok twierdzy udaya. Na pięćdziesięciu znajduje Adobe budynku. Jest to interesująca konstrukcja wykonana z tyłu rachunki stu dirhamów. Przedstawia tzw zielony marsz. Nazwa ta jest znana demonstrację mieszkańców Maroka, organizowanych przez kierownictwo kraju w 1975 roku. Ten strategiczny zdarzenie miało zmusić Hiszpanię przekazać rząd marokański sporne terytorium Sahary Zachodniej. Zapowiedział zorganizowanie demonstracji oraz do marokańskiego Korol Hasan II.

Na banknotach dwieście dirhamów jest okno z meczetu króla Hassana II. Przy okazji zauważy, że awersie wszystkich banknotów zawierać napisy w języku arabskim, ale na odwrót – w języku angielskim.

ciekawostki

Opracowanie i projektowanie nowej waluty marokańskiej Bank kontroluje Al-Maghrib. To jest centralną instytucją finansową Maroku. stan waluta jego emisji i kontrola nad nim jest przywilejem Banku Al-Maghrib. Ciekawostką jest fakt, że eksport lokalnych dirhamów poza granicami kraju jest zabroniona przez prawo. W 2009 roku jubileusz nominałów banknotów z pięćdziesięciu dirhamów została uruchomiona w obiegu. Następnie Bank Al-Maghrib świętował swoją pięćdziesiątą rocznicę, które posłużyły jako pretekst do wydania nowych banknotów. Na przedniej stronie banknotu widać obraz trzech królów Maroka Mohammed VI, Hassana II i Mohammeda V. Ale na odwrocie banknotu jest rodzajem siedzibie Banku Al-Maghrib w stolicy Maroka – Rabat.

Wymiana walut w Maroku

Podróżni i turyści powinni wiedzieć, że okazja do zakupu lokalnych dirhamów mają w bankach, dużych hotelach i restauracjach w Maroku. Waluta tego państwa sprzedawane również w specjalnych punktach wymiany, które można znaleźć na lotniskach w kraju. Należy powstrzymać się od działań na zakup dirham marokański z rękami na ulicach. W tym przypadku duże prawdopodobieństwo oszustwa ze strony lokalnych przedsiębiorców. Podczas podróży do kraju, konieczne jest, aby wiedzieć, co jest w walucie Maroko w stosunku do dolara. W tej chwili, stosunek wynosi 1 MAD = 0,10 USD.