668 Shares 3160 views

Koreański waluty, jego funkcje

Ponieważ pierwsze pieniądze w Korei miała miejsce tysiąc lat. Nazwa jednostki monetarnej jest często zmieniane, a jego stabilność obrotów ustala się dopiero w 19 wieku. W tym wschodnim kraju, barter był rozpowszechniony przez długi czas, w którym w większości przypadków wykorzystywane ryż, tkaniny, srebrny.

Następnie próbowano wprowadzić system monetarny. Tak więc, zaczęliśmy produkować monety z bohaterami. W ich centrum była kwadratowa dziura na naciąg nici, ponieważ monety te były tanie, więc musieli zrobić kilka którego masa może sięgnąć nawet kilku kilogramów. To było bardzo niewygodne, więc ludzie powrócili do znanego barteru.

system monetarny, który został zainstalowany w 1962 roku przedłużony do dzisiaj. Koreańska waluta – won, który po reformach wczesnych napisach zawierać wyłącznie w języku ojczystym (poprzednio miał więcej znaków anglojęzyczne).

Do tej pory, jednostki monetarne Rzeczypospolitej nie uległa zmianie, ale warto zauważyć, że monety 1 i 5, są mało używane. Teraz obroty pieniężne wspólny nominale 1, 5, 10 i 50 tys. Won, jak również monety 50, 100, 500 jednostek monetarnych.

Koreański waluty zawiera zdjęcia filozofów, pedagogów publicznych, a także zabytków. Tak więc, 10-Won monety można zobaczyć najstarszą konstrukcję architektoniczną w Korei – Świątynia Phulguksa, 100-Won – znany dowódca Yi Sun-Sin i pływają w buszu ozdabia 500 Won monetę.

Należy zauważyć, że kształt koreańskiego pieniędzy pozostało w dużej mierze niezmienione od dłuższego czasu. Interesujący jest fakt, że raz zawarte koreańskiej waluty wizerunek prezydenta Li Syn Człowieczy. W przeszłości nie było w zwyczaju przedstawiać przywódców kraju.

Nawiasem mówiąc, konieczne jest, aby wiedzieć, że koreańskie monety, chińskiego juana i japońskiego jena – te same jednostki monetarnej. Różnią się one tylko w wymowie znaku, który jest używany do oznaczenia monetę.

Kraj jest także powszechne kontrole na 100 tys. Zwycięstwo lub więcej. W obliczeniach na ich odwrocie powinien wskazać numer paszportu, numer telefonu oraz pełny adres w Korei, więc ich stosowanie nie jest rozprowadzany wśród turystów.

Do tej pory, koreański waluty wobec rubla wynosi 28,1758.

Należy zauważyć, że karty kredytowe są również akceptowane w tym kraju. Ponadto, dolar w obliczeniach na rynku lub w wielu sklepach mają taką samą rozprowadzona koreańskiej waluty, jednak nie opłacać w sklepach, supermarketach i hotelach.

Należy zauważyć, że bardzo dobrze rozwinięta sieć banków w Korei. Instytucje te są otwarte w dni powszednie od 9:30 do 16:30, w sobotę skrócenie czasu pracy – do 13.30. Istnieje również wiele bankomatów, które znajdują się w dużych hotelach i sklepach, na stacjach metra iw pobliżu atrakcji. Pracują w godzinach od 8:00 do 22:00, jednak istnieją bankomaty na całym Hennet zegara.

Należy pamiętać, że zakupy będą pobierane VAT w wysokości 10% całkowitej wartości towarów lub usług. Ten podatek jest zwracany do turystów, którzy nabyli produkty z odpowiednim napisem i pozostawiają Korea w ciągu trzech miesięcy od daty płatności.