480 Shares 2687 views

Tomato Gina – najlepszy wybór plantatora warzyw

Jednym z najbardziej powszechnie uprawianych i kochanych ogrodników warzywnych są pomidory. Doskonałe właściwości smakowe oraz wystarczająca zawartość witamin i składników mineralnych sprawiają, że stół jest niezastąpiony.


O korzyściach z pomidorów

Pomidory są niezwykłe, ponieważ praktycznie nie mają ograniczeń w stosowaniu. Surowe pomidory, jak sok pomidorowy, są zalecane dla osób z chorobami sercowo-naczyniowymi i tendencją do obrzęku. Zawierają dużo potasu, który usuwa amoniak z organizmu, a co za tym idzie, wodę. W pomidorach jest wiele innych soli mineralnych (magnezu, fosforu, sodu, żelaza, wapnia).

Witamina B (tiamina) jest użyteczna w zaburzeniu funkcjonowania układu nerwowego iw stanach depresyjnych, witaminy C, jeśli chodzi o zawartość, pomidor zbliża się do owoców cytrusowych, zwiększa elastyczność i wytrzymałość naczyń. Witamina K normalizuje krzepliwość krwi, a witamina PP wzmacnia wizję i normalizuje ciśnienie krwi.

W pomidorach zawiera taki unikalny pierwiastek, taki jak likopen. Likopen jest najsilniejszym przeciwutleniaczem, który opiera się rozwojowi komórek nowotworowych w płucach i przewodu pokarmowego. Walczy również z rozwojem gruczolaka gruczołu krokowego u mężczyzn.

Nawiasem mówiąc, pomidor powinien zwracać uwagę na fani, aby się rozkoszować na słońcu. Regularne spożywanie pomidorów latem przyczynia się do równej i stabilnej opalenizny z pięknym złocistym zabarwieniem.

Pomidor "gin"

Jednym z najnowszych odmian współczesnej hodowli, prezentowanej dzisiaj na rynku, jest pomidor "gin". Pomidory te nadają się do trawienia, do różnych sałatek, keczupów, makaronów. Odmiany pomidora "gin" to jedno z największych owoców.

Główne wskaźniki: roślina jest wyznaczona, średniej wielkości, dobrze wentylowana. Wysokość krzewu wynosi 30-60 cm. Gęste owoce mają okrągły kształt, są czerwone. Doskonała konsystencja jest określona przez dużą zawartość substancji stałych. Waga owocu 190-280g

Cechy agrotechniczne: pomidor "gin" może być uprawiany na zewnątrz, w szklarniach i poliwęglanach w szklarniach foliowych. Jest odporny na wiele chorób: Fusarium więdnięcie, pokonanie przez phytophthora, do przeciwbakteryjnej. Towar i transport są bardzo wysokie.

Czas sadzenia: sadzenie sadzonek jest możliwe, gdy tylko ziemia rozgrzeje się do 18 ° C.

Zalecana gęstość sadzenia: na 1 m2 3-4 roślin. Sadzono na 1 kwadrat. Miernik 3-4 sadzonek.

Dojrzewanie: osiąga dojrzałość do 110-125 dni po siewie.

Uprawa pomidorów

W nowoczesnej hodowli jest duża ilość zarówno nowoczesnych hybryd, jak i już sprawdzonych odmian pomidorów. Pomidor "gin" z kolei zaleca się uprawy w szklarniach lub na wolnym powietrzu. Jednakże, wśród wielu odmian, istnieją nawet kryty odmiany pomidorów z małymi, ale bardzo smacznymi owocami.

Pomidor "gin", podobnie jak inne warzywa, kocha ciało (w ciągu dnia 24-25 ° C, w nocy – nie niższy niż 17 ° C). Dlatego, jeśli lato jest chłodne, pomidory na wolnym powietrzu powinny być osłonięte przynajmniej na noc. Nie zapomnij o wystarczającym oświetleniu. Szklarnie z pomidorami powinny znajdować się w otwartych miejscach, a pozycja – od południa na północ.

Należy zwrócić większą uwagę na rosnące sadzonki, ponieważ odpowiednia technologia rolnicza predyskuje do sukcesu przyszłych upraw. Nasiona powinny być zasiane na początku marca. Przed wysianiem, są one nasączone, w tym celu opuszczają naczynia do naczyń w temperaturze pokojowej, dodając mangan (1 g nadmanganianu potasu na kubek wody) i pozostawić na 3-4 godziny. Zatem nasiona są dezynfekowane i określone do wysiewu. Suszone nasiona są następnie odprowadzane wodą.

Nasiona "ginu" wysiewa się w przygotowanych pojemnikach z ziemią i umieszcza na jasnym miejscu. Kiedy 3-4 sadzonki pojawiają się w siewce, należy je rozbić na pojedyncze małe pojemniki (kubki) lub w duże pudełko oddalone o 5 cm, wybierając najsilniejsze próbki.

Gdy wiek osiągnie 45-50 dni, sadzonki sadzi się w ziemi lub w szklarni. Dbanie o pomidory jest dość pracochłonne. Muszą być nakręceni w czasie, związani, karmieni. Nawozy azotowe dla lepszego wzrostu powinny być karmione pomidorami na początkowym etapie, podczas rozwoju jajników nie da się tego zrobić. W celu lepszej zapylania pomidory należy okresowo wytrząsać. Na stałą troskę będą reagować z obfitym zbiorem wspaniałych owoców.

Pomidor "gin", recenzje na temat, które na dzień dzisiejszy są pozytywne, będą doskonałym wyborem dla każdego rezydenta letniego!