234 Shares 3653 views

Pomidor "aura": opis odmiany, uprawy, recenzje

W naszych czasach hoduje się wiele odmian pomidorów. Ich przeznaczeniem jest jedzenie. Ta lub ta odmiana jest wybierana w zależności od regionu i warunków wzrostu. W tym artykule wprowadzamy czytelników do pomidorów "aura", specyfiki ich uprawy i opieki.


Pomidor "aura": opis

Ta odmiana odnosi się do nieokreślonego – wysokiego. Ogólnie rzecz biorąc, pomidory "auria" to lianaty o średnim okresie dojrzewania. Są uprawiane zarówno w warunkach cieplarnianych, jak iw otwartych łóżkach. Krzewy są wysokie – osiągają wysokość 180 cm i więcej. Dlatego muszą być związani, w przeciwnym razie łodyga może złamać silny wiatr. Duże łodygi gęste pokryte jasnozielonymi rzeźbionymi liśćmi.

Owoce są wydłużone, w kształcie palca, ważą do dwustu gramów. Ich długość sięga piętnaście centymetrów. Pachnące, pyszne mięso jest bardzo gęste, w nim jest niewiele. Owoce na krzaku rosną w grupach, od sześciu do ośmiu. Pomidor "Auria" zazwyczaj daje wysokie plony, owoce nie pękają i nie są narażone na choroby. Owocanie występuje w lipcu i kończy się we wrześniu.

Dojrzałe owoce są pomalowane na jasnoczerwony kolor. Ich cechą wyróżniającą jest nieregularny kształt z rozwidloną krawędzią. Ze względu na zabawną formę, pomidor "auria" nazywa się również "kaprysami", "Adam", "zabawa" itd. Używają go w formie świeżej i konserwowanej, na sałatki i dekoracyjne potrawy. "Auria" – pomidor, recenzje hodowców samochodów ciężarowych, które dowodzą jego rosnącej popularności.

Siewnik nasion

W pierwszych dniach marca nasiona pomidorów sadzone są na sadzonki. "Auria" w ciągu półtora miesiąca daje mocne kiełki, które można posadzić na planie ogródku lub w szklarni. Najpierw nasiona muszą być nasączone przez pół godziny słabym roztworem nadmanganianu potasu w celu dezynfekcji. Następnie są myte i pozostawione w czystej wodzie do obrzęku.

Po zakończeniu tego procesu należy rozpocząć siew. W tym celu otwory są wykonane w glebie na głębokości od pięciu do siedmiu milimetrów, w nas są nasiona. Odległość pomiędzy otworami wynosi dwa do trzech centymetrów. Jeśli siew jest wykonywany w pudełkach z sekcjami, wystarczy jeden lub dwa nasiona na każdą. Po siewie, przyszłe sadzonki powinny być pokryte filmem, który stworzy efekt cieplarniany.

Pudełka z nasadzeniami należy umieścić w pomieszczeniu o dobrym oświetleniu i wysokiej temperaturze, do 24 ° C. Powinny być podlewane tylko wtedy, gdy gleba wysycha.

Uprawa sadzonek

Za tydzień pojawią się pierwsze pędy. Pudełka z nimi muszą być przenoszone do chłodniejszego miejsca o temperaturze powietrza do 18 ° C. Najlepszym miejscem na to jest promień nasłoneczny.

W przypadku pojawienia się pierwszych dwóch liści należy rozpocząć ubieranie się nawozem organicznym. Możesz używać humusu. Gdy tylko powstaną trzy pary ulotek, odbywa się selekcja, a przeszczepy przeszczepia się do większych pudełek lub pojemników.

Teraz potrzebuje dużo ciepła, więc pędy są umieszczane w pomieszczeniu o temperaturze 20-25 ° C przez około 4 dni, a następnie wrócić do poprzedniego reżimu. Korzenie na ten czas mają czas na korzenie.

Sadzonka nadal rośnie w pudełkach aż do najbardziej przeszczepu do gleby szklarniowej lub do łóżka pod otwartym niebem.

Przygotowanie gleby do siewu

Można używać mieszanki ziemskiej do przechowywania, chociaż wielu rolników samochodów ciężarowych wolą gotować je samodzielnie. W tym celu wykonaj kompozycję próchnicy z glebą w stosunku 1: 1 i dodaj małą ilość torfu. Można przygotować kolejną kompozycję: humus, torf i torf w stosunku 1: 1: 1. Do tej mieszaniny dodaje się mocznik, siarczan potasu i superfosforan.

Uprawa w szklarni

Ta metoda uzyskiwania smacznych i użytecznych owoców wymaga dodatkowego przygotowania. W szklarni trzeba ją zdezynfekować, dobrze ją wypuszczać i zalać wodą. Następnie łóżka są przygotowywane, w odległości 60 cm od siebie. Mogą być rozmieszczone na różne sposoby. Grubość parteru nie może przekraczać 25 cm, w przeciwnym razie ziemia nie rozgrzeje się.

Sadzenie krzewów pomidorowych przeprowadza się w uprzednio przygotowanych studniach, które są rozłożone. Odległość między nimi zależy od wielkości systemu korzeniowego. Sadzonki sadzone są wraz z ziemią, w której rosło. Natychmiast woda nie jest konieczne, ale tylko po tygodniu. Jednocześnie z pierwszym podlewanie krzewów są związane.

Pomidory cieplarniane "aura" wymagają okresowego poluzowania gleby i usuwania chwastów. Rośliny, które je pozbywają, będą chronione przed szkodliwymi owadami. Opieka nad zakładami wymaga związania krzewów, ponieważ są wysokie. Ponadto, konieczne jest prowadzenie pasynkovanie, aby utworzyć krzak w jednym lub dwóch łodyg. Oczywiście, obowiązkowe jest opatrunki górne. Nadają się do tego nawozy azotowe i potasowe.

Uprawa na świeżym powietrzu

Dla uprawy otwartej bardzo ważne jest, aby wybrać właściwe miejsce w ogrodzie, gdzie pomidor "auria" rośnie. Wydajność w dużym stopniu zależy od tego. Miejsce lądowania musi być wysokie i chronione przed wiatrem. Lepiej, jeśli w poprzednich latach na ogrodzie wzrosły przedstawiciele roślin strączkowych, sałatek lub warzyw korzeniowych.

Przyszłe miejsce sadzenia powinno być nawożone nawozem organicznym. Wystarczy jeden wiadra nawozu na metr kwadratowy. M. Sadzić sadzonki w łóżkach na początku czerwca. Jeśli jednak budujecie łuki i pokrywają rośliny filmem, możesz i pod koniec maja. W tym celu należy wykopać otwory w odległości 30-70 cm od siebie. Każdy rowek wylewa się roztworem nadmanganianu potasu do dezynfekcji gleby.

Pomidor "auria" wraz z grudą ziemi na jej korzeniach, schodzi do dołu i jest posypany ziemią aż do pierwszych liści. Zarazem krzaki są związane z zainstalowanym wspornikiem, nie potrzebują już podlewania, ale dopiero po kilku tygodniach.

Troska o uliczne pomidory jest prosta. Są rzadko podlewane, tylko raz w tygodniu. Szybko i łatwiej. Gdy krzak rośnie do pożądanej wysokości, wierzchołek jest zakruszony. Takie użyteczne substancje będą wydawane na wzrost owoców, a nie liści.

Pomidory "Auria" prawie nie są podatne na choroby grzybowe. Ale w ogrodzie rośnie i inne warzywa, a choroba może rozprzestrzeniać się na pomidory. Dlatego powinny być codziennie sprawdzane.

Zalety pomidorów "aura"

Ogorodnikow, jak już powiedzieliśmy, jest szczególnie przyciągany przez "aurę" (pomidor). Opinie tej odmiany pozwalają nam stwierdzić, że jest to wyjątkowe warzywa. Według jego zalet, oceniając odpowiedzi, można wyróżnić następujące elementy:

  • Pomidory tej odmiany nieustannie tolerują ciepło i w pełni wypłukane.
  • Owoce przez długi czas.
  • Mają wysokie plony.
  • Pomiędzy pomidorami nie ma małych, brzydkich okazów.
  • Pomidorowa aura ma wysoki smak i przyjemny zapach.
  • Owoce nie przewyższają, dlatego okres ich przechowywania jest długi.
  • Nie pęknij.
  • Odporny na choroby.