624 Shares 2924 views

Azotan-tester: specyfikacje, opinie i ceny. Jak wybrać azotan tester?

Azotany – naturalny składnik wody i pokarmu roślinnego. Są to substancje chemiczne, które same w sobie nie są niebezpieczne. Jak sole kwasu azotowego, to przyjmuje się łącznie z żywności i napojów, która jest ich redukcji do azotynów. I ten nowy element – jest niczym trucizna. Azotyny mieć negatywny wpływ na wszystkich ludzkich tkankach i narządach, zakłócając funkcjonowanie jego układu odpornościowego, wątroby, spowalnia metabolizm.

Jednak jego szkodliwy wpływ na zdrowie mają azotan tylko wtedy, gdy ich stężenie przekracza dziennego spożycia. I jest prawie wszędzie. Na nadmiar poziom azotanów wpływem nowoczesnych technologii i wystarczająco aktywne wykorzystanie nawozów.

Istnieją pewne zasady, że wszystkie owoce i warzywa, zanim pojawi się na półkach sieci detalicznej muszą być sprawdzane przy użyciu profesjonalnego testu azotanu (azotanów). Ale, niestety, taki wymóg nie zawsze jest spełniony i kupujący są oferowane produkty, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Czy to możliwe, aby znaleźć azotanów w yourself produktów? Tak. I za to, eksperci zalecają, aby kupić azotan tester. Jest to osobiste urządzenie, które może mierzyć azotanów w warzywach i owocach, które mogą być wykonywane bezpośrednio na rynku lub w sklepie.


Jak wybrać azotan tester? Na co urządzenie, aby zatrzymać swoje oczy? Rozważmy niektóre cechy charakterystyczne dla takiego urządzenia.

Cyfrowe i analogowe oprzyrządowanie

Tester azotan może oznaczać poziom soli azotu w różnych produktach. Tak więc, w urządzeniach analogowych wszystkich odebranych pomiarów translacji. Ze względu na wysoką błędu ustalić dokładną zawartość szkodliwych składników chemicznych ze jest to niemożliwe. Azotan tester typu analog ma małą pamięć, w której jest przechowywany maksymalnie dziewięciu wskaźników dopuszczalnych norm. Największą zaletą urządzenia analogowego jest jego zdolność do pomiaru zakwaszenie gleby.

Cyfrowy jest azotan tester jest bardzo wygodne. To pokazuje poziom natychmiast niebezpieczne elementy bez jakiegokolwiek niezależnego liczenia. Dane te są znacznie bardziej dokładne niż odpowiednik analogowego, ale w przeciwieństwie do niego, azotan cyfrowy tester nie jest przeznaczony do pomiaru kwasowości gleby.

Rozmiar i waga

Jakie parametry należy uwzględnić przy wyborze czujnika azotanów? Eksperci zalecają, aby zwracać uwagę na wygląd modelu. Zaletą każdego nowoczesnego urządzenia jest jego lekkość i kompaktowość. Są to ważne cechy, które muszą być brane pod uwagę przy wyborze, ponieważ urządzenie będzie nadal używana podczas wizyty rynków i sklepów. Ciężkie i nieporęczne azotan jest mało prawdopodobne, aby być właściwe podczas dokonywania zakupów.

żywność

Wybór azotanu, ważne jest, aby zdecydować, gdzie będzie on używany. Zastosowanie urządzenia działające w sieci, ogranicza się tylko do domu. Jeżeli produkty będą sprawdzane bezpośrednio z ich zakupem, to zajmie azotan posiadający niezależne źródło zasilania. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to bateria. Wraz z nim azotan jest pobierana jak telefon komórkowy. Jeśli urządzenie do pomiaru szkodliwe sole azotu działa na konwencjonalnych akumulatorów, byłoby kosztowne w utrzymaniu ze względu na konieczność stałej wymiany.

Zakres pomiarowy

Zaleca się, aby zatrzymać wybór na urządzeniu, które jest w stanie przedstawić wyników w szerokim zakresie. Skala tego urządzenia rozpoczyna 0 mg / kg. Należy również pamiętać, że najbardziej dokładny pomiar zanieczyszczeń użytkownik otrzymuje gdy urządzenie rejestruje masy ciała ludzkiego. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdy zakupione produkty przeznaczone dla dzieci. Standardy bezpieczeństwa azotanów rozważyć ocenę pięciu miligramów na kilogram masy ciała.

funkcjonalny

Wybierając numer azotanu ważnych programów pomiarowych. Dlatego przed zakupem należy ustalić wykaz produktów, które będą mierzone od poziomu szkodliwych substancji. Co do zasady, wszystkie modele azotanów dają wyniki pomiarów w owoce i warzywa, ryby i mięsa. Ta funkcjonalność jest wystarczająca dla konsumenta. Jednakże, jeśli chcesz, możesz znaleźć urządzenia z szerszej listy. Istnieją modele z dodatkowymi programami. Na przykład, azotan i Tester promieniowania dozymetr (2 w 1).


Są to modele wyposażone w klawiaturę membranową. Zabezpiecza urządzenie z rozpyloną wodą. Niektóre urządzenia posiadają wyświetlacz z ciekłego kryształu matrycy z podświetlenia. Funkcja ta jest przydatna w przypadku korzystania z azotanu w złych warunkach pogodowych i na wsi.

Łatwość obsługi

Aby pracować z narzędziem było bardziej komfortowe, pożądane jest, aby wybrać model posiadający:

– minimum poleceń i przycisków;
– zrusyfikowanych menu;
– szeroka gama ustawień;
– Wyniki cyfrowej archiwizacji.

Zasada działania

pracy azotanu przeprowadzana jest dość prosta. W celu określenia zawartości szkodliwych substancji w produkty z każdego urządzenia jest wyposażona w elektroniczny trzpienia (zintegrowane lub elastycznego). Ten element czujnika i zanurza się w środowisku testowym. Jeśli warzywo lub owoc, koniec sondy może być po prostu dołączone do plasterka owoców. Następny element czujnika odbywa się aż na wyświetlaczu pojawi się wynik. Podobnie występuje i kontrola wody. Uzyskane informacje przetwarzane natychmiast przez urządzenie.

Należy jednak pamiętać, że rozkład azotanów w warzywach równomiernie. Na przykład, w marchwi najbardziej szkodliwych elementów zawartych w ogon w rdzeniu a końcówką. W związku z tym, pomiar może dać niespójnych wyników. Ale jak kapusta, większość azotanu zawarte w jej górnych liści i kolb. W ogórka na szkodliwe substancje zgromadzone w skórze. Wszystko to należy rozważyć podczas korzystania z urządzenia.

koszt

Oczywiście, z wielu funkcji, które można wykonać tester azotanów, cena to odpowiednio wzrasta. Na przykład urządzenia, w których tylko niewielka lista określonych produktów test pamięci, mieszczą się w przedziale od 2 do 5 tysięcy rubli. Jeśli azotan jest w stanie wykryć ilość szkodliwych substancji wśród wielu tytułów, natychmiast zwiększa cenie do 20-25 tysięcy rubli.

Różnorodność modeli

Jeszcze kilka lat temu, ci, którzy chcieli mieć w swoich urządzeń domowych poprzez pomiar azotanów w żywności rynek taki sprzęt oferuje dość skromny asortyment. Lista takich produktów wyczerpują modele marki „Soeks”. Urządzenie to jest azotan Tester-dozymetr.

„Soeks” – firma, która nie była pionierem w dziedzinie szkodliwych substancji Pomiar poziomu w produktach. Zanim ona z powodzeniem wdrożony produkt firmy „Morion”. Jednak oznaczenia „Soeks” jest znany szerszej gamy odbiorców i jest zdecydowanym liderem na rynku.

Do tej pory klienci mogą wybrać model z dość szerokim zakresie. Tak więc, od 2014 roku w sieciach handlowych zaczęły być realizowane markowych produktów Greentest. Urządzenia te są mocno zakorzeniona nie tylko w Rosji, ale także, dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć z powodzeniem konkurować na rynku światowym.

W 2016 roku pojawił się azotanów EcoLifePro-2 z bardzo użyteczna funkcja, która pozwala zmierzyć ilość soli w wodzie. To urządzenie jest rosyjski producent. Jego nazwa w języku łacińskim oznacza zadanie producenta, aby doprowadzić urządzenie do rynku międzynarodowego.

Azotany „Morion”

Kupować instrumenty do pomiaru poziomu szkodliwych pierwiastków w produktach może być prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach detalicznych lub w sklepach, pracy w Internecie. Wśród szerokiej gamy modeli i producentów oferuje azotan tester „Morion”. Aby pracować z takiego urządzenia nie wymaga specjalnych umiejętności, ale nie wymagają specjalnych kosztów utrzymania, z wyjątkiem wymiany baterii.

Przy zakupie azotan tester powinien być zawsze zaznaczone. Aby to zrobić:

– zainstalować baterie;
– Przytrzymaj przycisk pH;
– obracając pokrętło w prawą strzałkę, aby przynieść miernika do „5” znak;
– zwolnij przycisk i upewnij się, że strzałka odeszła do swojej pozycji wyjściowej, stojąc przed „0”.

Co takiego azotan tester? Opinie konsumentów potwierdzają możliwość urządzenia do pomiaru kwasowości gleby. Taka kontrola jest wykonywana na obficie zwilżonym i ubitym terenie gleby. Do pomiaru kwasowości wystarczające do wprowadzenia sondę do gleby na głębokość 1,5 cm. Wartość pH jednostki igły m oznacza.

Co jeszcze jest w stanie tego azotan tester? Opinie użytkowników i potwierdza, że urządzenie określa poziom ochrony zdrowia ludzkiego w jego ślinie. W celu uzyskania wiarygodnych wyników, warto pamiętać, że materiał do takiego badania należy przyjmować na czczo. Ślina jest umieszczone w zlewce, i w którym sonda jest włożona. Uzyskane wyniki wskazują na stan zdrowia ludzi i do zalecanych ograniczeń w diecie.

Jednak głównym zadaniem urządzenia „Morion” jest produktem kontroli na zawartość azotanów w produktach owocowych i warzywnych. W tym celu, próbnik wprowadza się na głębokość 1,5 cm od łodygi. Odnotowane wyniki powinny być porównane z istniejącymi normami.

Dodatkowo do powyższego azotanu funkcje „Morion” jest w stanie wytworzyć kontroli szkodliwych pierwiastków w tkankach roślinnych. Na podstawie wyników pomiarów, to jest jasne, czy to podawana jako najlepszy opatrunku przyszłych nawozów azotowych roślin.

Azotany „Soeks”

Najbardziej popularne na rynku urządzenia do pomiaru szkodliwych substancji w żywności, są urządzenia tej firmy. Produkt ten jest tester azotan wielofunkcyjnym dozymetr (2 w 1). Urządzenie działa na baterii, które można ładować z gniazdka elektrycznego.

Ze względu na swoje zalety azotan-tester „Soeks” opinie konsumentów na to zasługuje, zazwyczaj pozytywne. To urządzenie:

– dzięki Compact może być wykonywane;
– określa poziom azotanów i promieniowanie;
– Zawiera tabelę w azotany RPP pamięci;
– sygnał dźwiękowy w przypadku przekroczenia progowego poziomu zanieczyszczeń;
– wysyła wynik przez pięć sekund.

Dla tych konsumentów, którzy nie potrzebują funkcji dozymetru, producent wydał azotan tester NUC-019-1. Jest to pierwszy rosyjski przyrząd, który został w pełni certyfikowane i spełnia wszystkie najnowsze wymogi dla urządzeń tej klasy.

Jakie są główne zalety posiadane przez azotan tester „Soeks”?

Są one ujęte w:

– Duża prędkość i selektywność testu przeprowadzonego na zewnątrz, jak również niezawodność wyników;
– prostota i łatwość obsługi z intuicyjnym menu;
– obecność funkcji automatycznego wyłączania zasilania;
– nie ma potrzeby specjalnej konfiguracji i tworzenia rezerw;
– obecność w pamięci poszczególnych wskaźników RPP do dużego wykazu produktów;
– możliwość podłączenia do komputera za pośrednictwem portu USB do aktualizacji oprogramowania;
– opracowanie opakowania i design;
– kompaktowe wymiary i waga, równa '66

Tester azotan innowacyjny Soeks specjalnie zaprojektowany do wykrywania substancji szkodliwych w nadmiarze produktów. Członkowie zwrócić uwagę na wysoką czułość i selektywność urządzenie zdolne do zapobiegania osoby na obecność związków niebezpiecznych.

Jaka jest różnica w tym modelu od poprzednich? Azotan-tester „Soeks NUC-019-01» zaprojektowane przy użyciu nowoczesnych technologii cyfrowych. To jest tak kompaktowy, że można wstawić nawet w kieszeni. Jego prace są prowadzone w sprawie baterii i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Dzięki dla wszystkich tych cech, azotan-tester „Soeks” sprzężenie zwrotne od klientów i specjalistów otrzymał za najlepszą domowego urządzenia tego typu.

Eksploatacji tego urządzenia odbywa się na poziomie intuicyjnym przez pięć przycisków na panelu przednim. Jednym z nich włącza się i wyłącza urządzenie, a resztę trzeba poruszać się po menu. Szybko przygotować do pracy azotan umożliwia duży wyświetlacz, na której można wybrać nazwę badanego produktu. Wybór RPP do konkretnego warzyw lub owoców pozwala uzyskać najdokładniejsze wyniki testu. Po wybraniu wyrobu, urządzenie wykonuje samonastrooyku. Właściciel może tylko trzymać sondę do środowiska testowego.

Wynik testu a stopa RPP pojawi się na ekranie urządzenia o niewielkim okresie czasu. Jednocześnie zostanie ona wykonana i oceny wyników badań, a mianowicie:

– azotany normalny;
– niewielki nadmiar szkodliwych substancji;
– nieakceptowalne stężeniach.

Kupujący są oferowane i jeden bardziej nowoczesne urządzenie, produkowane przez firmę – ekotester „Soeks”. Dozymetr azotan Tester – dwie główne funkcje jednego urządzenia, za pomocą których możliwe jest nie tylko określenie zawartości szkodliwych składników w produktach, ale również do pomiaru poziomu promieniowania.

Urządzenie posiada ekran dotykowy i wbudowany akumulator. deweloperzy urządzeń dostarczyły mu z magnesem, dzięki którym azotan jest utrzymywana na drzwiach lodówki i jest stale pod ręką. monitorowania poziomów azotanów, takie urządzenie może być w pięćdziesięciu siedmiu nazw produktów, w tym grzyby i warzywa, świeże mięso i warzywa.

Pozyskanie takiego przydatnych gadżetów, można sprawdzić poziom azotanów w produktach niż uratuje swoje zdrowie z powodu zatrucia substancjami szkodliwymi, które, niestety, często występuje w warzywach zaproponował nam owoce i tak dalej. D.