869 Shares 1764 views

Doradca Board w rozwoju innowacyjnych projektów

Według statystyk, 90% startupów niepowodzeniem. Zgodnie z „start-up” oznacza nie wszystkich nowych firm, co do zasady, czyli firm, które starają się budować biznes na pewnej wiedzy, innowacji gospodarczym lub technicznym, które jest główną przewagą konkurencyjną.


Często takie projekty zaczynają angażować ludzi bez poważnego doświadczenia przedsiębiorczości. Po prostu ze względu na fakt, że niestandardowe pomysły zazwyczaj przychodzą do tych, którzy są zaangażowani nie tylko w biznesie. Ponadto, firma budowlana, która jest w twoich rękach, ten „przełom” innowacji, często wydaje się łatwiejsze niż otwór, takich jak hotele znaczenia. Jednak najczęściej tak nie jest, a do standardowych ryzyk biznesowych, jak zwykle i dodać więcej ryzyka procesów biznesowych.

I staje się jasne, że jeden jest wojownikiem. Przed tym etapie najbardziej inteligentnych ludzi dotrzeć na etapie planowania, a część odwrotu. Inni nie mają odwagę i upór, aby przejść dalej, a następnie rozpoczyna się zbieranie zespół. Ludzie szukają tego raz opracowanego podobnej technologii, poszukiwane sprzedawców i menedżerów, ekspertów w rozwoju nowych produktów i sprzedaży. A teraz zespół jest zmontowany. Jednak jest to dalekie od ideału, ponieważ ludzie, którzy mają wystarczająco dużo doświadczenia, albo są zbyt kosztowne i nie chcą iść do pracy, lub po prostu nie istnieją w naturze. Jednak problemy nie stają się mniej. Wręcz przeciwnie, ich liczba rośnie. Kompetentny personel widział w oryginalnej idei kilka otworów, które twórca nie zauważył. Następnie zespół rozpoczął pracę nad zamknięciem tych otworów. To trwa kilka miesięcy, a założyciel stoi fakt, że tempo budżet projektu wynosi ponad szybciej niż nawet efemeryczny możliwości dokonania otrzymaniu pieniędzy. Potem znowu ja myślami do tych ludzi, którzy nie dostać wynajętych. Ponieważ mają dużo większe doświadczenie, które zostały już wykonane wszystkie błędy i mają wszystkie właściwe połączenia. I tu pojawia się epifania.

Zatrudnić tych ludzi, oczywiście, nadal nie mogę, ale co zapobiega poprosić o poradę lub poprosić o wprowadzenie do właściwych ludzi? A potem zespół będzie musiał obrócić tę radę lub kontakt z prawdziwą wynik, potrzebne jest tylko trochę Push. A oni nic nie kosztuje, z wyjątkiem kilku godzin czasu. Mówiąc najprościej, jest to konieczne, aby szukać doradców.

Większość nowych firm w Dolinie Krzemowej i innych rozwiniętych ekosystemach mają podobną radę doradczą lub «Advisor forum». Najczęściej jest to przedsiębiorcy lub menedżerowie dużych firm z tej samej dziedzinie, w której działa rozruch. Doradca często również płyta zawiera inwestorów venture capital, którzy już z powodzeniem zainwestowane w projekty na tym samym obszarze, a poprzez nich ma dużo połączeń.

Motywacja takich ludzi jest najbardziej zróżnicowana. Jak już wspomniano, niektóre z nich – inwestorzy, którzy są szczęśliwi, aby spotkać się z interesującym projektem, dać kilka przydatnych porad i reprezentować ludzi, że masz coś do zaoferowania, jeśli doradca z nimi zapoznać. Ich zainteresowanie jest przetestowanie drogę zespołu projektowego, czy będzie w stanie zrealizować otrzymanych korzyści i czy inwestować pieniędzy w nim. Więc odwołać się do inwestorów o poradę – jest to również dobry sposób na inwestycję. Oczywiście, tylko jeśli projekt jest bardzo obiecujący. Trochę trik może być tylko to, że inwestor nie pomoże zbyt wiele do projektu, w którym ma zamiar zainwestować pieniądze, ale nie zrobiły. Ze względu na szybki postęp projektu będzie zwiększenie kosztów, a tym samym udział w rozprzestrzenianiu będzie miał dużo więcej pieniędzy.

Inna opcja – jest dla ludzi, którzy mogą być zainteresowani, aby po prostu porozmawiać o swoim pomyśle. Są one nie inwestorów, są one nie zamierza inwestować w was pieniądze, ale ich doświadczenie może być przydatne dla Ciebie. Jeśli znajdziesz takie osoby podejść można uzyskać porady za darmo. W niektórych przypadkach takie doradcy przeznaczyć niewielki udział w firmie, zazwyczaj jest to około 1-2%, w zależności od aktualnej oceny projektu.

Istnieją również firmy i ekspertów, że narazi startowego cenę godzinową o radę, ale najczęściej nie jest tego warta.

Oprócz komunikacji w pełnym wymiarze godzin, często można uzyskać dobre pomysły z publicznej prezentacji projektu na różnych platformach internetowych. Może to być specjalistyczne fora w swojej branży lub zasoby, gdzie publikuje informacje o firmach.