198 Shares 8395 views

Usunięcie prostaty: implikacje dla zdrowia mężczyzn, okres rehabilitacji

Co to jest prostata u mężczyzn? Prostata lub stercz jest bardzo podatny część męskiego ciała. Niektóre choroby grozi jej. Jest on stosowany, aby pozbyć się choroby zdrowotnej leczenia medycznego i chirurgicznego tego groźnego męskiej. Wybór zależy od objawów choroby.


Sposób operacyjny gruczołu krokowego jest usuwany. Gruczolak i rak są wskazania do zabiegu.

Uważamy w niniejszym opracowaniu procedury, takie jak usunięcie prostaty. Konsekwencje będą również opisane.

Jakie są choroby prostaty?

Dawniej znany jako rozrostu gruczolaka prostaty. Charakter tej łagodnej choroby. W tej postaci guzków, które rosną w miarę upływu czasu. Gruczolak przerost lub wiąże się z najbardziej powszechnych chorób. Średni wiek mężczyzn narażonych na choroby, to 45-50 lat.

Ale ważne jest, aby zrozumieć, że nie oznacza łagodne upewnić się, że nie idzie do złośliwości. Gruczolak prostaty jest bardzo łatwo zdiagnozowane. To jest wystarczające, aby przejść test do oznaczania antygen specyficzny dla prostaty (PSA), komórek gruczołów wytwarzających tkaniny.

A jeśli to onkologii?

Oczywiście, prawdopodobieństwo zachorowania na raka jest również dostępna. swoistego antygenu sterczowego stwierdzono w badaniu mogą również wskazywać na raka. Wtedy, być może trzeba częściowe lub całkowite usunięcie prostaty. Konsekwencje dla zdrowia mężczyzn zostaną omówione później.

Jeżeli określenie jest onkologia, chirurgia nie jest po prostu za mało. Prawdopodobne, że potrzebują terapii, która może niszczyć komórki nowotworowe w organizmie. Wybór leczenia w znacznym stopniu zależy od tego na jakim etapie choroby. Często prostaty jest usuwany (całkowicie lub częściowo), i operacja jest określona:

 • radioterapia;
 • chemioterapia;
 • terapia hormonalna.

Interwencja chirurgiczna: rodzaje

Jeśli to konieczne, należy usunięcie prostaty. Konsekwencje mogą być poważne. Dzięki temu dowiesz się później.

Istnieje kilka rodzajów interwencji chirurgicznej. Najczęstszym obejmują:

 1. Nacięcie. Pierwszy przenikać przez cewkę, a następnie nacięte tkanki gruczołowej pionowo, przy czym istnieje możliwość rozszerzania się strumienia świetlnego.
 2. Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego. Przez cewkę moczową wprowadzeniu specjalnego narzędzia z których wykonywane wycięcie tkanki gruczołowej.
 3. Radykalnej prostatektomii. Jest głównym leczenie do usuwania nie tylko tkanki gruczołowej. Ponadto, kapsułka jest usuwana, pęcherzyków nasiennych, węzły chłonne (to biodrowego jest ustalana przez lekarza).

Chirurgiczne usunięcie prostaty

Wskazania do zabiegu – obecność guza, ale bez powszechnego przerzutów w całym organizmie. Jeśli przypadek silnie działa, uciekając się jedynie do leczenia paliatywnego (leczenie podtrzymujące ma na celu przedłużenie życia pacjenta).

Przeciwwskazania

Przeprowadzenie interwencji wymaga znieczulenia ogólnego. W celu uniknięcia komplikacji należy rozważyć przeciwwskazania:

 • starość, która występuje od 70 lat;
 • Obecność choroby układu sercowo-naczyniowego;
 • obecność ostrego stanu zapalnego (chorób zakaźnych).

możliwe powikłania

Nawet jeżeli całkowita (w onkologii) lub częściowe (gruczolak) odbyło się na najwyższym poziomie usunięcie prostaty, skutki nie są wykluczone. Nie zawsze jest to możliwe, aby uniknąć wystąpienia następujących powikłań:

 1. Stwardnienie szyi pęcherza.
 2. Obecność PSA we krwi. W przypadku raka prostaty PSA we krwi mężczyzn stale wzrasta, więc jest uważany za podstawowy diagnoza w odniesieniu do instytucji medycznych.
 3. Najczęstsze powikłania w okresie pooperacyjnym: zapalenie, osłabienie, ropiejące.
 4. zatrzymanie moczu. Dość często. zatrzymanie moczu może wywołać coś, na przykład, zakrzepy, pozostały po zabiegu chirurgicznym lub zmian fizjologicznych w kanale. Jest oczywiste, że taka konsekwencja nie jest bezpieczne dla ludzi. Może to prowadzić do obrzęków, ostrej niewydolności nerek postaci, zapalenie pęcherza i nerek, uwolnienia krwi w moczu. Jeśli doszło usunięcie prostaty, skutki dla organizmu mogą być dość nieprzyjemne.
 5. Wyciek moczu. W 10-12% pacjentów po zabiegu może mimowolnie wyciek moczu lub być jej moczu. Czasami przyczyną powikłań jest to, że tkanki gruczołowej nie jest całkowicie wycofał. Treat moczu w tym przypadku nie ma znaczenia, wymaga reoperacji. W obecności nietrzymania moczu po zabiegu należy natychmiast udać się do lekarza.
 6. Proces zapalny. Przyczyną jest to zakażenie lub indywidualne reakcji. Główne objawy stanu zapalnego jest ból, gorączka, dreszcze, nieprzyjemny zapach i wydzielina ropna. Wymagane jak najszybciej udać się do szpitala w celu leczenia.
 7. Ból. Około tygodnia, maksymalnie 10 dni po zabiegu osoba zwykle czują ból. Jeżeli terminy przyszedł i ból nie ustąpi, udać się do lekarza i rozpocząć leczenie po usunięciu prostaty.
 8. Brak lub obecność spermy wstecznej wytrysku (pełna / częściowa). Efekt ten występuje najczęściej. Pęcherz jest wyrzucany plemniki. Jeśli przekazać próbki moczu może zostać wykryta.
 9. Ponadto, istnieją ważne i niepożądany skutek, po usunięciu prostaty, który boi się wszystkich ludzi – naruszenie potencji. Ale panika nie jest konieczne, to rzadko i tylko w późniejszych stadiach raka, najważniejsze tutaj – aby ratować ludzkie życie. również wystąpić wyjątki, ale jeśli wszystkich zaleceń lekarza i właściwego procesu przygotowawczego dla ryzyka operacyjnego może być zmniejszona. Ważne jest, aby wykrywać PSA w badaniu krwi po usunięciu prostaty zrobić.

Konsekwencje dla zdrowia mężczyzn mogą być i inni.

Dodatkowe efekty

Konsekwencje mogą być:

 1. Różne reakcje alergiczne (wysypki, zaczerwienienia, pieczenie, obrzęk, wstrząs anafilaktyczny).
 2. Posocznica.
 3. Wątpliwości w pełni wycięciu nowotworu.

Znaczna utrata krwi jest także możliwe usunięcie prostaty. To nie jest bardzo często zdarza się, ale mogą wystąpić tego rodzaju powikłania. Aby zaradzić tej sytuacji będzie wymagało transfuzji krwi.

Istnieje możliwość zatrucia wody podczas przezcewkowej resekcji. Powodem tego jest nawadnianie cewki moczowej podczas operacji z roztworem antyseptycznym.

Co jeśli powikłania rozwinięte?

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane ciała nie jest konieczne, aby traktować je jako normę, a powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Ważne jest, aby zrozumieć, że nawet w onkologii po usunięciu guza u mężczyzny ma szansę doprowadzić do satysfakcjonującego życia przez okres co najmniej 10 lat. Ale jeśli etap raka jest wyższa, wówczas rozwój nie będzie działać, aby uniknąć komplikacji. W szczególności, w przypadku badania krwi PSA lub istniejących przerzutów. Natomiast zachowania funkcji fizjologicznych człowieka jest mało prawdopodobne, aby być zaangażowane. Kiedy ostatni etap raka i przerzuty już wyrosło w układ limfatyczny osoby, wyzwaniem będzie przedłużyć życie pacjenta.

Jakie są działania mające na celu odzyskanie po zabiegu?

Wiele z nich jest najbardziej martwi o zachowaniu możliwości uprawiać seks po operacji, bo nie wiem do końca, co jest prostaty u mężczyzn.

Od której może zależeć od pełnego odzyskania potencji?

Istnieje kilka powodów:

 1. wiek pacjenta. Im starszy jest, tym mniejsza szansa na odzyskanie sprawności seksualnej. Poza wiekiem, odgrywa znaczącą rolę ogólny stan zdrowia. Testosteron stopniowo maleje, co powoduje dysfunkcję seksualną i zmniejszenia siły. Erekcja po usunięciu prostaty nie jest tak dobra, czasami nawet zniknąć.
 2. Stan naczyń krwionośnych penisa. Montaż może nastąpić bez prostaty utrzymując przepływ krwi i integralności naczyniowej. Ale nawet jeśli nie doszło do naruszenia naczyń, obecnie istnieje wiele metod, które zapewnią ciało napełniania krwi, które jest rzeczywiście montaż odbywa się bez pożądania seksualnego. Do tego są specjalne tabletki i zastrzyki.
 3. Męskie hormony nie może w pełni być produkowane z powodu raka prostaty. Prowadzi to do ogólnego pogorszenia zdrowia ludzi.

Normalny uważa się fakt, że bezpośrednio po zabiegu funkcji seksualnych nie działa. We wczesnym stadium raka, aby przywrócić zdrowie i sprawność seksualną może być rok lub dwa po zabiegu. W tym czasie, ciało jest całkowicie odnowiony, hormony zostaną skorygowane, inne ważne procesy są przywracane w całości. Nie trzeba prostatę. U mężczyzn, operacja nie powinna wywoływać paniki.

wniosek

Jeśli jest erekcja przed usunięciem prostaty i nadal będzie potem. Najważniejsze – jest zapewnienie właściwej rehabilitacji, wówczas siła może nie tylko odzyskać, ale również do poprawy. Ważne jest, aby zrozumieć, że usunięcie prostaty (konsekwencje rozważaliśmy szczegółowo) – nie wyrok dla mężczyzny! Żyć!