366 Shares 2510 views

Zbiornik Istra. Jak tam dotrzeć?

Zbiornik Istrinsky charakteryzuje się piękną sceniczną naturą i niezwykłym kształtem. Jego banki są wycięte przez wiele cieśnin i zatok, które dają szczególne zainteresowanie oczami rybaków. W pobliżu zbiornika znajduje się wiele ciekawych miejsc, ośrodków rekreacyjnych i sanatoriów.


Mieszkańcy pobliskich osad i muzułmanów lubią przyjść do Istry Reservoir. Jak się tam dostać i co zrobić na brzegach tego stawu w gorący letni weekend? Aktywny wypoczynek tutaj jest bardzo popularny. To jest łowienie ryb, windsurfing i spływy kajakowe. Wszyscy tutaj znajdą lekcję, aby cieszyć się, a dodatki do tego będzie wspaniałe powietrze i czysta woda. Rekreacja bazuje na zbiorniku Istra jest wspaniałą okazją do zmiany sytuacji.

Zbiornik Istra istnieje od 1935 roku. Został zniszczony podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Po tym nastąpiły przywrócenie struktur i zapór. Obecnie zbiornik dostarcza Moskwie świeżą wodę. Wcześniej był on również używany do celów nawigacji dla pasażerów. Zbiornik Istrinsky odgrywa ważną rolę w turystyce i aktywnym wypoczynku mieszkańców Moskwy i regionu.

Na Istrii znajduje się sztuczny zbiornik , na cześć którego się nazywa. Ponadto do zbiornika przepływa wiele mniejszych rzek. Maksymalna głębokość tego sztucznego zbiornika nie przekracza 20 metrów. Na zbiorniku można się bawić z wielką firmą lub całą rodziną.

Wiele atrakcji na wodzie przyciąga aktywną młodzieżę do Istry Reservoir. Jak się tam dostać i osiąść na brzegu zbiornika, dla nich to nie ma znaczenia, przecież najważniejsza jest jak spędzać czas! Jedną z najbardziej popularnych rozrywek dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jest windsurfing. W zbiorniku znajduje się wiele miejsc, gdzie można opanować ten sport od podstaw lub przypomnieć już opanowane elementy.

Istnieje kilka sposobów dotarcia do Istry Reservoir. Jak dotrzeć tam łatwiej i szybciej, każdy decyduje się dla siebie. Samochodem z Moskwy należy jechać drogą Volokolamsk do Istrii. Potem, po dotarciu do klasztoru Nowego Jerozolimy, musisz skręcić w prawo na Buzharovo. Na tej drodze musisz ruszyć, aż zobaczysz Istra Reservoir. Mapa regionu pomoże Ci znaleźć odpowiedni skręt. Na brzegu zbiornika można łatwo znaleźć parking.

Nawet w przypadku braku samochodu, Moskale mogą łatwo zwiedzić rezerwat Istra. Jak dostać się do miejsca odpoczynku środkami transportu publicznego? Najprostszym sposobem jest elektryczny pociąg. Z stacji metra Dimitrovskaya, Voikovskaya lub Krasnogorsk należy jechać do Volokolamsk na stację Istra. Następnie wsiądź do autobusu, aby zatrzymać Lamishino. Następnie należy przejść nogą niewielką część drogi, około 300 metrów, przed przejściem na drogę gruntową, pod koniec której będzie długo oczekiwany brzeg zbiornika.

Jest jeszcze jedna możliwość, aby dostać się do Istry Reservoir. Jak dotrzeć do miejsc wędkarskich, wielu jest zainteresowanych. Najlepszym sposobem jest wsiąść do pociągu i wysiąść na stacji Podsolnechnaya. Stamtąd skręć w autobus Yakimanka. Tutaj można wynająć łódź i połowy na cały dzień.