835 Shares 9124 views

Jak przygotować kastrację kota? Jak wykastrowane koty mieszkają?

O kastracji i sterylizacji odzwierciedla każdy właściciel przy nabywaniu futrzany zwierzaka. Jeśli planujesz karierę wystawową i hodowli, można po prostu zamknąć ten artykuł, nie trzeba się z informacjami, jakie zapewnia. Co do reszty, to proste działanie będzie doskonałą wydajność. Na pierwszy rzut oka, tematem jest prosta i nawet trochę banalnie, ale to generuje szereg problemów, które nie będą zbyteczne czytać go ponownie.


Co to jest

Przed chirurg posiadania zwierzaka, właściciel musi najpierw zebrać informacje. Aby dowiedzieć się, jak przygotować kastrację kota, ważne jest, aby być przygotowanym na to, co wydarzy się w klinice. Tak, kastracja – jest usunięcie narządów rodnych, aby zatrzymać aktywność seksualną. Zwykle lekarz weterynarii wykonać usunięcie procedury jąder. Jest to prosta operacja, że doświadczony lekarz będzie wykonać w ciągu zaledwie 20 minut. Dziś jest przeprowadzane tylko w znieczuleniu ogólnym, więc zwierzę nie czuje bólu. Przez małe nacięcie jądra są wyrzucane i odcięty. Częściej niż nie zamknięto szwów.

Mam kota wykastrowane

To pytanie jest podniesione przez wielu. Odpowiedź prościej. Jeśli zwierzę nie będzie uczestniczyć w hodowli, to operacja uczyni Twoje życie o wiele łatwiejsze. I lepiej byłoby nie tylko ty, ale również ulubionym wąsaty. Wszyscy powinni dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, aby wątpić w końcu wyszedł. Kastracja zwierząt – nie jest aktem przemocy, zwierzę nie ucierpi, a wręcz przeciwnie, jego życie będzie miała nieskończoną dyskomfort związany z poszukiwaniem samic.

Analiza sytuacji

Postawmy na bok emocje i mówić bezpośrednio o zaletach i wadach, co zapewnia działanie sterylizacji. Kochający właściciel chce, aby ich zwierzę zdrowe i piękne. Co się naprawdę dzieje? W środowisku naturalnym, sens życia jest dojrzały hodowla kotów. Jest to najsilniejszy instynkt, który każe nam stale poszukiwać i dołączyć do „ich” terytorium należącym do kotów. Jest oczywiste, że nie jest sam, a następnie, ciągłe walki, rozdarty uszy, zadrapania i stres z powodu utraty terytoriów – wszystko to jest normalną kolejność wydarzeń. Co daje zwierząt sterylizacja? instynkt rozmnażania gaśnie, a kot nie szuka konfliktów. Nie widząc go jako konkurenta, inni mężczyźni mogą chodzić swobodnie na ich terytorium.

wspólne mity

Właściciele często martwić, czy trzeba wysterylizować kota, który wielokrotnie współpracujący. Czy nie byłoby tak dramatyczna zmiana jest szkodliwa dla jego psychiki? W tym przypadku, ludzie są bardzo Antropomorfizacja zwierzę. Człowiek, który opracował impotencji, będziemy martwić utraconego statusu rozczarowany, że nie jest w stanie dać przyjemność swojemu partnerowi, pomyśl o prawdopodobieństwie zmiany, i tym podobne. W kotów po zabiegu ciało jest powoli odbudowywane, instynkt seksualny gaśnie, a zamiast swoich potencjalnych partnerów zaczynają interesować się innymi rzeczami. Włączył się do żywności, gry, polowania.

Drugi mit: można po prostu pozwolić na spacer kota

Ponieważ kot przygotować niezbędną kastracji jest właściciel, który ma masę i ich sprawy, często problem jest rozwiązany w inny sposób. Jego właśnie wydała na ulicę w nadziei, że będzie sprostać ich potrzebom i wrócić bezpiecznie do domu. Ale istnieje wiele wad. Po pierwsze, jest to potomstwo, które rodzą się po tych środowisk na bezpańskich kotów. Najczęściej kocięta są skazane na głód. Po drugie, niebezpieczeństwa, które obfitują w ulicy. Inne koty, psy, ludzie, zatrute jedzenie, choroby samochód, można go złapać na bezpańskich zwierząt. Zgadzam się, że jest znacznie lepiej, jeśli Twój pies zostaje w domu.

Trzeci mit: zły stan zdrowia i zły znak po zabiegu

To stwierdzenie, które jest bardzo dalekie od prawdy. Koty po takiej operacji stały się bardziej czuły i zabawny, agresja, napady całkowicie zanika. Teraz cipki jak kot gotowy do gry przez kilka godzin z myszką zabawka lub mruczeniem na kolanach. Pogląd, że kot staje się słaby i bierny po kastracji, jest fundamentalnie błędne.

Często mówi się, że kastracja prowadzi do rozwoju kamicy moczowej. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Powody, dla których ten ostatni – małe ilości płynów i wysoką zawartość białka w diecie. Fakt, że po kastracji zwierząt zmienia się metabolizm, jest obecnie niemożliwe, aby jeść ryby i pokarmy z dużą ilością wapnia, fosforu i magnezu.

Mit czwarty: wykastrowane w każdym wieku

Cóż, tak i nie. Dość często, weterynarze pytało, czy jest możliwe, aby wykastrować kota w 2 lata. Możliwe jest również, gdy lekarz jest łatwo doprowadzić do tego samego postępowania, w 3, 4 lub 6 lat nie ma przeciwwskazań. Istnieją jednak pewne ograniczenia wiekowe, które muszą być brane pod uwagę. 8-10 miesięcy, zanim zwierzę nie jest konieczne, aby działać. Jego układ moczowo-płciowego może stagnacji. W rezultacie, cewka moczowa jest mała średnica i łatwo być zapchany piaskiem.

Dorosły kot, który nigdy nie dziać, może być wykastrowane w każdym wieku. Ale jeśli nastąpiło powiązanie, to kot, nawet po operacji można kontynuować, aby zaznaczyć obszar, krzyczeć w nocy i wymagają kota. Faktem jest, że przed pierwszym parowania hormonów płciowych wytwarzanych przez jądra, a następnie połączyć również gruczołu przysadki. To najlepszy jest wiek 8-10 miesięcy. Jeszcze na pytanie, czy wykastrować kota w 2 lata, w większości przypadków, lekarz będzie pozytywnie reagować.

Mit piąty: eunuchowie nie trwają długo

Uzasadnienie to nie jest podana, ale można założyć, że to wynika z założenia, że takie działania zawsze prowadzą do rozwoju kamicy moczowej. A ile wykastrowane koty mieszkają? Według statystyk, weterynarze, wskaźniki są na ogół wyższe niż ich odpowiedniki żyjących „pełne” życie. W Neuter mniej stresu, spędzają więcej czasu na przyjemne zajęcia, gry.

Nie mniej ważny jest brak okresu koleinowanie gdy normalny kot przestaje jeść i śpi, serce rozdzierające krzyki tygodniami na dachach i walczyć z innymi, ich mieszkańców. Trudno powiedzieć, ile żywych kotów wykastrowanych, indywidualnie tutaj. Ale ceteris paribus (czas otrzymały szczepienia, dobre jedzenie), z pewnością będą prosić o nie mniej niż nie wykastrowany. Średnio weterynarzy wyrażona przez liczb od 12 do 16 lat. Jak widać, kastracja więcej plusów niż minusów. Jedyny ważny powód do powstrzymania się od niego jest wartością hodowla kotów.

Mit szósty: mieć parę kotów

Zawartość domu dwóch dwupiennych przedstawicieli rodziny nie jest rozwiązaniem. Dojrzałe płciowo kotka wymagana jest co najmniej raz w tygodniu. Dlatego nie rozwiązują problemu, uzyskać na raz drugi. Ta treść jest w ciąży i karmiące koty, a także poszukiwania domów dla kociąt. A gdy jesteś zajęty z tych przypadków, kot nadal będzie organizować koncerty.

Jak przygotować kastracji kota

Pomimo faktu, że jest to rutynowe działanie standardowe, które mogą być łatwo przenoszone do zwierząt, konieczne jest, aby myśleć o wszystkim z góry. Aby to zrobić, należy odwołać się do weterynarza i uzyskać pełne badanie ciała, która będzie zidentyfikować istniejące i przeciwwskazania. Najczęściej nie jest to nawet sama operacja i znieczulenie, który poważnie zagraża zdrowiu lub nawet życia swojego zwierzaka.

Badanie eksploracyjne

Ponieważ kastracja kota przygotować się nie uda, możemy wybrać doświadczonego lekarza i iść do recepcji. priorytetowym celem wizyty – jest zidentyfikowanie nieprawidłowości, które mają znaczenie dla zbliżającej się operacji. Specjaliści są teraz interesuje się historią, czyli zbierania informacji na temat chorób zwierzęcych, stosowanie leków, funkcjonalność przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Równolegle, lekarz mierzy temperaturę ciała, częstość oddechów i tętno, oceniając pracę serca i płuc. Często przed specjalistą chirurgii przepisuje leczenie antyhistaminowy. Dodatkowe badania są określone indywidualnie. Może to być EKG lub USG jamy brzusznej.

Wędrówka w laboratorium

Zwykle młode zwierzęta będą wystarczające i wyżej, ale jeśli masz żadnych skarg na stan kota, albo on jest dorosły, to najlepiej zrobić test:

  • Ważna informacja daje chemię krwi. Jeśli zwierzę ma apetyt, a jego włosy wyglądają nudny, to nie będzie zbędne. Analiza wykazała, trzustkę, wątrobę i nerki.
  • Morfologia krwi.
  • Badanie ogólne moczu.

Innym ważnym: a sterylizacja kot dobry moment do szczepień ochronnych. Są one odłożyć w wieku 10 miesięcy – 1 rok i są powtórzeniem tych, które zostały już wykonane w miesiącach życia. Wykonane 2-3 tygodnie przed zabiegiem, pomagają chronić zwierzę przed infekcjami.

W dniu zabiegu

Najważniejsze – aby osiąść. Twój pies nie czuje nic, a należy wziąć go do domu. 12 godziny przed wyznaczonym czasie zwierzę pościł. Bardzo dobrze, jeśli 24 godzin dasz mu środek przeczyszczający. Żołądek i jelita muszą pozostać puste. W przeciwnym wypadku, gdy wyjście ze znieczulenia może otworzyć wymiotów. Około 4 godzin przed operacją przestaje podawać wodę. Bardzo dobrze, jeśli zgadzasz się do lekarza poszedłem do domu. Jest to ważne, ponieważ, jak przygotować kastracja kota w domu jest o wiele łatwiejsze, a zwierzę w znanym środowisku czuć mniej stresu.

Trzeba mieć pod ręką

W każdym przypadku lekarz będzie musiał spotkać się z paszportem i kartą szczepień swojego kota. Zbierz ciepły koc, ceraty i pieluch. Nie przeszkadzają i chusteczki. Stres pracy może spowodować wymioty lub mimowolne oddawanie moczu. Czasami lekarze zalecają, aby podać środek uspokajający, ale dawka powinna być dostosowana indywidualnie.

Zgadzam się ze specjalistą, będzie obserwować pacjenta przez kilka godzin po zabiegu. Jest to ważne, ponieważ w momencie wychodzenia z anestezji mogą wystąpić depresja oddechowa, zaburzenia rytmu serca lub zatrzymanie akcji serca. Tylko doświadczony fachowiec może pomóc.

zamiast wniosku

Jak widać, dość prosta operacja kryje się za pojęciem „kastracji świń.” Kiedy można dać pogłaskać możliwość uniknięcia niepotrzebnego stresu i zagrożenia, jak chronić siebie z bezsennych nocy, zepsute meble, ślady na dywanie, nie trzeba wybierać alternatywę. Pomyśl co za wspaniały kotek jest przed okresem dojrzewania, kiedy instynkt rozmnażania obejmuje w jego umyśle reszty. Nowoczesne weterynaryjne daje możliwość rozszerzenia go na całe życie bez szkody dla zwierzęcia. Teraz, gdy wiesz, jak przygotować kastrację kota, to pozostaje tylko znaleźć doświadczonego lekarza.