387 Shares 7052 views

Jaki pies – Niemiecki terier jaka?

Lepiej byłoby powiedzieć yagdterer. Rasa ta pochodzi z Niemiec. Niemieccy hodowcy zrobili wszystko, aby uzyskać doskonały myśliwy. Ale doskonała jakość pracy dostarczyć wiele kłopotów gospodarzom, którzy nie mają zamiaru wędrować z pistoletem i pies na Lasów. A jeśli ci ludzie mieszkają w budynkach mieszkalnych, gdzie stocznie systemem koty wydają się problemy nie mogą uciec. Aby nie psuć stosunków z sąsiadami, zawsze prowadził zwierzę na smyczy. Od polowania terrier nigdy nie będzie taki pies siedzi. Jak, przy okazji, a członek rodziny. On jest zbyt niezależny i nie wymaga ludzkiej uwagi.


Pochodzenie i przodkowie

terier jaka rasa (Deutscher Jagdterrier) całkiem młody. Doprowadziło to w 20-30-tych dla Norn polowania. Ale yagdterer wykazały ich wysoką jakość, a nie tylko do ekstrakcji lisy, szopy i borsuki. Dzięki niemu można również przejść do zająca, małych zwierząt kopytnych (jelenie, dzikie kozy), a nawet dzika. Trudno powiedzieć, w jaki rodzaj polowania jest najlepiej objawia się to Terrier – zakres stosowania jest bardzo szeroki. Pies biegnie idealnie podąża śladem krwi i wypłukuje dostaw wody o zranionego ptaka. Przynieść doskonałe zabójcę z doskonałą atmosferą, szybkiej odpowiedzi, zjadliwości do bestii i wytrzymałości niemieccy hodowcy przekroczył staroangielski Terrier, światła i ciemności Fox. Honor należy do nowej generacji Herbert Lyakneru.

standard

Pomimo faktu, że rasa została opracowana przed II wojną światową, jego standard został zatwierdzony przez zaledwie pół wieku później – w 1981 roku. Ale jeszcze wcześniej, w latach 70. ubiegłego wieku, jaka Terrier stało się powszechne popularność wśród myśliwych w naszym kraju. Jest to mały pies. Rasa jest skierowana do małej, ale trudny charakter i błędnym charakterze Reprezentantów nie pozwala na to, aby być w rankingu „panie”. Wysokość w kłębu na Cavaliers 32-40 z pań – 30-38 cm. Format lekko rozciągnięty, rdzeń jest bardzo gęsty, ale pies jamnik nie lubi. Wydłużone głowy i chude budowa ciała dać mu łaskę. Jednak yagdterer – guzek mięśnia że szybka reakcja jest zawsze do przodu w poszukiwaniu zwierzyny.

podgatunek

Co do koloru, akceptowanym standardem rozpoznaje czarny, ciemny szary i jasny szatyn kolory. Pozvolitelen spadły. Jak zwykle z czystej krwi psów, standard rozpoznaje kilka gatunków yagdterera: krótkie futro i. Podgatunki różnią się tylko w naturze włosy. Ponadto yakterer szorstkowłosy powinien mieć brodę. Kufa jest nieco krótsza niż część psy ciemieniowej głowy, szczęki są mocne, dobrze zdefiniowane. Ogon powinien być zadokowany o jedną trzecią, siedząc wysoko na zadzie z zakrętu powrotem. Uszy są małe, umieszczonych wysoko na głowę według pęknięcia aż do policzków. Ciężka skrzynia, schodzi do poziomu łokci, szeroko rozstawione tylne nogi są krótsze niż z przodu, więc trochę złe oczy uzupełniają wygląd karłowaty zabójcy.

Yak-terrier jako zwierzę domowe

Na próżno obywatele uważają, że pieszczoty i miłość uspokoić niesfornego psa. To nic dziwnego, że hodowcy ciężko pracowali, aby przynieść myśliwego pierwszej klasy. Wszystko to działa czy latania, wprowadza yagdterera w ferworze pogoni. Ten pies ma jakość i bezpieczeństwo. Jednak jest złośliwy, nie tylko dla obcych, ale również do żywych istot z jego podwórku. – ptaka, kota i większym „gry" Yak Terrier często rozpoznają tylko jeden host (zwykle bardziej rygorystyczne), wraz z innymi członkami rodziny lekceważyć obaw, a nawet agresywny. Bez polowania kłębie, a jego trudny charakter staje się jeszcze bardziej zły. Praca z kinologów i mocno Poskromienie prostu potrzebne do kontaktów towarzyskich. Ale psy mają doskonałe zdrowie, łatwe do przenoszenia rosyjskie mrozy. choroba dziedziczna w tej rasy nie są dostępne.