453 Shares 5687 views

Petersburg, łaźnie publiczne: adresy, opinie

Wynalazek starożytnych Rzymian, którzy zawsze kochali mieszkańcy St. Petersburg – łaźni publicznych nie straciło swojego odwołania nawet dzisiaj, kiedy wielu obywateli usług spa. W północnej stolicy działa sporo podobnych instytucji zarówno nowe i posiadają długą historię i dumni z klientami sławna.

„Smoła” kąpiele

Instytucja ta ma więcej niż 50 lat. W ciągu 90 lat został poddany gruntownej renowacji i obecnie jest bardzo popularny wśród mieszkańców i gości Petersburgu. łaźnie publiczne na ten temat i są tam być odwiedzane przez ludzi wszystkich dochodów. Dlatego każdy, kto decyduje, czy chce się kąpać bez żadnych obiektów lub wolą zapłacić od 5 do 14 tysięcy rubli na godzinę na wysoki poziom usług w pokoju premium. Bath adres :. Tar Street, 1 restauracja otwarta jest od 08:30 do 21:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków (dzień od 08:00 do 13:00 godziny tam sanitarnych).

"Smolny"

Jeśli jesteś zainteresowany w tanich łaźni publicznych w Petersburgu, w restauracji na ulicy Czerwone robotników tekstylnych, który ma już prawie ćwierć wieku – to jest to, czego potrzebujesz. Koszt odwiedzając oddział klasy ekonomicznej w weekendy jest zaledwie 190 rubli, a apartamenty są dość przystępne – około 300 rubli.

"Yamskaya"

Niewiele jest miast, gdzie w różnych okresach żyli wiele osobistości, które miały wpływ na losy całych narodów i krajów, takich jak Petersburgu. łaźnie publiczne w mieście, które nie jest jednym stu lat były kochane, na przykład, lider światowego proletariatu, Vladimir Lenin. Szczególnie podobało mi się go „kąpiel Yamskogo”, znajdujący się w tej chwili na ul. Dostojewski, 9. Przy okazji, Fiodor Michajłowicz był również nie sprzeciwia się trzymać je na godzinę lub dwie, jak słynnego kompozytora Musorgskiego.

Dzisiaj „Yamskogo kąpiele” mają nie tylko klasyczne, ale również najbardziej zaawansowane usługi spa. Goście mogą skorzystać z kompleksu apartamentów męskich i żeńskich, poszczególnych pomieszczeń, jak również specjalną saunę dla partii lub relaks w towarzystwie przyjaciół. Ponadto, kompleks ma cryo- i sauny podczerwieni, pokój masażu, solarium oraz różnorodne urządzenia siłowni.

„Okrągły kąpiel”

Ten obiekt, który mieści się w tym, co było pierwotnym architektury, znany jako „krążek”, bardzo popularny wśród mieszkańców Petersburga, zwłaszcza dzięki odkrytym basenie, który jest miły zanurzyć po saunie fińskiej, rosyjskiej łaźni parowej lub łaźni tureckiej. Nie ostatni przebieranie i niskie ceny. Tak, pobyt w pokoju klasy ekonomicznej za pół godziny będzie kosztować 35 rubli. Na pakiet będzie musiał zapłacić 400 rubli. na godzinę. Adres „okrągłą wanną”: ul. Karbysheva, d. 29A.

"Betinskie"

Opisane łaźnie publiczne w Petersburgu (adres już wiesz) znajdują się w różnych częściach miasta. Mają dobre połączenia komunikacyjne, a dostać się do nich nie jest trudne. można łatwo dostać w „kąpieli Betinskie”. Adres: ul. Aleksandra Matrosova, dom 20. Nie można wziąć kąpiel parową w wspólnych biur, jak również w męskich i żeńskich oraz apartamenty dla VIP-ów. Funkcja „kąpiel Betinskih” jest otwarte kąpielisko i wulkan wodospad.

„Stacja”

Dobre łaźnie publiczne w Petersburgu i to kompleks, który jest najbliższa stacja „Proletarshaya” (adres :. Str Shelgunova, 3 g.). Odwiedzającym oferowane usługi rosyjskiej łaźni parowej, łaźnią turecką, tradycyjnej sauny fińskiej i innych. Można zorganizować kawalerski lub panieński, i siedzieć z przyjaciółmi w barze lub kawiarni. Nawiasem mówiąc, w „Łaźni zawiadowca” to mężczyzna oddział „Klasa Sport” Zenith „” – szczególnie dla fanów znanego zespołu. Nie będzie oferowane rosnących w turecki / rosyjski łaźni parowej lub saunie, a następnie będzie można znaleźć basen z bieżącą wodą lub kontrastujące zabiegi przy użyciu specjalnych wiader oblivochnyh.

"Mytninskaya"

Jest to jedna z najstarszych istniejących łaźni publicznych Petersburgu – kompleks istnieje ponad 100 lat. Są ściśle przestrzegana tradycja: użyj prawdziwego drewna, a także gałązki brzozy i dębu. Obszar znajduje się basen z zimną wodą. Restauracja przyciąga turystów z niedrogich cenach. Adres: Ulica Mytninskaya, 17/19.

"Usachevsky"

Instytucja, znajduje się w pasie. Makarenko, D 12, klientom oferowane są urzędy publiczne i prywatne pokoje na każdy gust. Oferuje on w pomyvochnaya, a także w języku rosyjskim, Roman lub fińskiej łaźni parowej, gdzie można korzystać z usług łaźni asystenta i masażysty. Cena biletu na więcej niż demokratyczny: 70-500 rubli.

"Tallinn"

Goście łaźni, które są w domu Veterans Avenue, 89, Bldg. 2, posiada saunę, łaźnię parową lub całkowitą górną basen pływacki lub klasy luksus. Instytucja posiada komfortowe salony, Sauna, mikrobasseyn oraz prezentowane masaże, fryzjer i kosmetyczka. Sprzedaży akcesoria łazienkowe: gąbki, miotły, szampon, mydło, zestaw do golenia. Można usiąść w kawiarni (menu, sądząc po opiniach, całkiem dobrze) i płatnego parkowania. W tym przypadku opłata zaczyna się o 35 rubli.

łaźnie publiczne w okręgu moskiewskiego w Petersburgu

Znajdź dobrego rosyjskiej łaźni parowej lub sauna z basenem w Sankt Petersburgu, w pobliżu domu – nie problem. Na przykład, w dzielnicy Moskiewskiego w Petersburgu łaźni publicznych, aby zaspokoić wszelkie potrzeby fanów tego rodzaju rozrywki. W szczególności, można odwiedzić słynne łaźnie „Moskwa” (st. Gastello, 22). Są klienci usługi tradycyjne rosyjska łaźnia parowa, łaźnia turecka i przestronne baseny, w tym na zewnątrz, jak również towarzyszące mogą korzystać z usług profesjonalnego masażysty, fryzjera i zrelaksować się w kawiarni-barze.

łaźnie publiczne Sankt Petersburg: Opinie

Takie instytucje w Petersburgu jest odwiedzana przez ludzi o różnym statusie społecznym i możliwości finansowych. Dla wielu, camping w publicznej łaźni – rodzaj rytuału, a oni pozostają lojalni wobec „swoich domów” miejscach, bez zwracania uwagi na jego oczywistych niedociągnięć w ostatnich latach. Ponadto, dla dużej części fanów, aby rozgrzać się znacznie ważniejsze niż pytanie, czy nie jest instytucją, w dobrych specjalistów posiadających tajniki swojego rzemiosła niż wystroju wnętrz lub obecność sofą i telewizorem. Jeśli mówimy o konkretnych kąpieli, które zostały już wymienione powyżej, odwiedzającym zostawić na nich następujące opinie:

  • Na „smoły”. Instytucja ta opinia klienta, przypomina dobrą nowoczesne centrum spa. Wśród zalet podkreślają doskonałe parilschits pracy w przekroju, masażu mydło kawy i procedur kobiet.
  • O „Smolnego”. skarg klientów na warunki w biurach w klasie ekonomicznej, szatnie, gdzie bardzo niewygodny jako świetlica z szafek.
  • O "Yamskiye". Byli entuzjastycznie nastawieni do łaźni parowej i tam wykorzystywane naturalne zapachy.
  • O „z Tallina.” Co dziwne, w tej instytucji klientów jak najlepszych kuchni, a ściślej – markowy szynki drobiowej. Ponadto, są zadowoleni z dość niskiej cenie.
  • Na „pilotażu”. Wśród niedociągnięć instytucji w hotelu, należy zwrócić uwagę na brak kawiarni i zalet – obecność pary wodnej na tym drewna.
  • O "Mytninskaya". Kąpiele te są popularne ze względu na uczestników kąpieli tam pracujących, weteranów, którzy są prawdziwymi mistrzami w swoim rzemiośle.

Teraz, gdy wiesz, gdzie można iść na rozgrzanie się w Petersburgu. łaźnie publiczne i północnej stolicy różnią się ceną i poziomu usług, więc każdy będzie mógł znaleźć wśród nich instytucji, gdzie może odpocząć i ciała i duszy.