810 Shares 7627 views

Krótki list – co to jest? Definicja i znaczenie

Dziś nasz język jest bogaty w różne słowa, które przychodzą do nas z języka angielskiego. Tak więc, krótki list – co to jest?


W standardowej interpretacji nie jest ostateczna lista kandydatów do pracy, nagrody, nagrody, itp dosłownym tłumaczeniem z języka angielskiego. – Jest to krótka lista.

Przykładowy tekst

  • Opublikowana krótka lista "Writer of the Year" nagrody literackiej.
  • Druga tura głosowania ujawni zwycięzców wymienione wśród zakwalifikowanych.
  • Lista: co to jest i czy jest to konieczne, aby użyć go w ramach jubileuszu konkursu?
  • Praca w krótkiej listy zostały wybrane w dwóch etapach.

Pochodzenie słowa

Krótki list – co to jest i kiedy słowo to pochodzi? W języku rosyjskim to pochodzi z języka angielskiego, który ma takie samo znaczenie. W języku angielskim, krótka lista może być rzeczownik i czasownik. Użycie słowa staje się coraz bardziej popularny od 1964 roku. W brytyjskim angielskim jako rzeczownik ma wartość krótkiej liście rzeczy lub osób, które zostały wybrane ze znacznie większej grupy. Następnie z krótkim arkusza wybrano bardziej udane osoby lub dobre. Często krótkich listach są publikowane do wydania nagrody literackiej. weszły one prace, które muszą być starannie rozpatrzone przez sędziów. Często już przygotowane długiej liście lub długiej listy, z której następnie wytwarzany krótkiej listy. Oznacza to, że jest to tylko sposób na zmniejszenie liczby kandydatów.

W marketingu internetowego jest słowo zaczął być używany do tworzenia krótkich list, takich jak listy, o niczym. Na przykład, „krótką listę promocji strony w Yandex” lub „krótkiej liście, jak zbudować biznes.” Tutaj mogą się mylić. Lista: co to wyrażenie oznacza we współczesnym znaczeniu? Dziś to nie tylko lista kandydatów na stanowisko lub premii. Ta krótka lista może opowiadać o tym, jak coś osiągnąć. Czasami można zobaczyć definicję słowa jak turowa zalecenia dla czegoś. Często krótkich listach są wykorzystywane do tworzenia biznesplanów. Na przykład, można utworzyć krótką listę krajów, których obywatele mogą być potencjalnie zainteresowani sprzedażą produktów lub usług. Następnie specjaliści mogą prowadzić bardziej pogłębionej analizy tych państw i dokonać prognozy.

Jak stworzyć krótką listę

Zwykły algorytm sporządzenia krótkiej listy kandydatów na stanowisko:

  1. Przejdź przez wszystkich kandydatów i zaznaczyć kto dokładnie powinien zostać usunięty – aby nagrać kilku powodów: fałszywy profil, nieprawdziwe list polecający, wyraźnie nie posiadać określone umiejętności i tak dalej ..
  2. Wszyscy inni kandydaci umieścić w krótkim liście.
  3. Przeczytaj je uważnie – spojrzeć na historię ich wyników pracy, portfelowych testowych. Strajku, którzy wyraźnie traci w porównaniu z innymi.
  4. Posiadać osobistą rozmowę w biurze lub na „Skype” z pozostałych kandydatów. W tym momencie, nie powinno być więcej niż 3-5, lub można spędzić dużo czasu osobistego.
  5. jeden kandydat wybiera się na rozmowę.

Krótka lista nie pomaga natychmiast odrzucić wszystkich tych, którzy nie są dość dobrze, albo z jakiegoś powodu początkowo nie podoba. Podczas rozmowy na krótkiej liście nie uda, zawsze można wrócić do długiej listy kandydatów i przejść przez to jeszcze raz. Zatem krótka lista sprawia, że nie można stracić kontakty, dane innych kandydatów, zwłaszcza jeśli dużo z nich.