374 Shares 6258 views

Stalin Monument: zdjęcia i opis

Po nazwisko osoby – wszechmocny lider ludów IV Stalin – niektórzy ludzie wywołujące strach, podczas gdy inne – strach, rozpacz i nienawiść. Najbardziej zaskakujące jest to, że nawet dziś oszacowanie jego sprzecznych życia. W społeczeństwie dyskutowana, czy ten polityk zasługuje na pomnik, Stalin był w rzeczywistości człowiek jest wyjątkowy w historii Rosji. Dlatego kwestia pomnika jest dla niego otwarta.


Spróbujmy zbadać ten problem bardziej szczegółowo.

Człowiek pomnik Stalina we współczesnym zrozumieniem

Człowiek sam w zrozumieniu jego współczesnych był prawdziwy pomnik, wykonany z najtwardszych materiałów. Jego męstwo i okrucieństwo wobec wroga była legendarna. Stalin przejął ludzi z jego uroku i przekonania, ale szybko obrażają i często nieprzewidywalne.

Podczas swojego życia, Stalin już postawić pomnik, choć nie był wielkim zwolennikiem gloryfikacji jego imienia. Jednak nie był przeciwnikiem takich działań jego otoczeniu, znajdującym się w tej konkretnej korzyści.

Pierwsza rzeźba lidera

Pierwszy pomnik tego rodzaju pojawiły się w Rosji Radzieckiej w 1929 (rzeźbiarza Kharlamov). Został on stworzony specjalnie z okazji 50. rocznicy lidera. Pierwszy pomnik Stalina w Moskwie i inspiruje innych artystów i urzędników.

Po raz pierwszy radziecki przywódca zaczął utrwalaniu prawdziwy boom tych zabytków. Pomnik Lenina i Stalina można było zobaczyć w większości miast ZSRR.

Put takich obiektów na dworcach, placach, w pobliżu ważnych miejsc architektonicznych (jeden z pomnika Stalina stanął przy wejściu do Galerii Trietiakowskiej w miejscu, gdzie pomnik Tretjakowskaja teraz). I to nie był jedyny pomnik Stalina w Moskwie. W mieście od 30-tych. zainstalowany lider 50 rzeźb.

Podobne struktury całego ZSRR było tak wiele, że świadczy o szczególnym stosunku do „ojca narodów”.

Najpopularniejsze strony

Wśród dużej liczby zabytków, władze były zmuszone wybrać najbardziej odpowiedni z punktu widzenia oficjalnej ideologii państwowej.

Ale co miał do wyboru pomnik? Stalin w związku z tym wszelkie instrukcje (ustnie lub pisemnie), nie biorąc pod uwagę, więc jego współpracownicy na własne ryzyko wybrany pomnik, który został stworzony przez ukraińskich rzeźbiarzy. Wcielił Lenin i Stalin siedzi na ławce w rozwiązywaniu ważnych zadań państwowych. Pomnik ten był dobry w tym, że pokazuje ciągłość władzy od lidera rewolucji Lenina do innego „najmłodszej” lidera Stalina.

Rzeźba ta natychmiast zaczęły się rozmnażać i ustawić w miastach ZSRR.

Ogromna ilość zabytków zostały dostarczone. Historycy wątpią dokładnych danych liczbowych, ale zasugerował, że było kilka tysięcy (wraz z popiersiami, itd.).

Masywna niszczenie zabytków

Po śmierci Stalina, pomnik na cześć niego nadal budować. Każdego roku pojawiają się nowe strony. Były najbardziej popularne wizerunki filozofa-Stalin (lider stał w płaszczu żołnierza i przyłożył rękę do serca), a generalissimusa Stalina. W jednym tylko pionierskim Artek „obozu” – uzdrowiskowego dla dzieci All-Unii – zainstalowano cztery pomnika wielkiego Stalina.

Jednak po roku 1956, kiedy Chruszczow na 20. Kongresie Partii rozpoczętego procesu destalinizacji, pomniki zostać masowo demontować. Proces ten był szybki i bezlitosny. Nawet pomniki zostały zniszczone, gdzie Stalin był przedstawiany obok Lenina. Często to miało miejsce w nocy, tak jak nie spowodować obywateli szmer. Czasami po prostu rzeźba zakopane w ziemi lub wybuch.

Losy zabytków byłego Związku Radzieckiego

Kiedy kraje Układu Warszawskiego postanowił wycofać się z koalicji ostatnie pomniki zostały zniszczone przez wielkiego lidera, który pozostał w krajach socjalistycznych Europy Wschodniej.

W Rosji, proces ten nie był widziany. W kraju w tym czasie aktywnie pozbyć ideowego dziedzictwa przeszłości.

Jednak pod koniec lat 90-tych. Socjologowie zauważyli ciekawy fakt, że w naszym kraju nie było pewnego rodzaju nostalgia za minionej epoki sowieckiej.

I to nie dziwi, że pomniki Stalina w Rosji aktywnie się pojawiać.

Obecnie istnieje około 36. Większość rzeźb znajdujących się w Osetii Północnej (przy założeniu, że ich narodowość Józef Dżugaszwili był pół Gruzinów, Osetyjczyków i pół). Często pomniki ustalane są członkami partii komunistycznej. Istnieje również prywatna inicjatywa obywateli.

Zgodnie z ogólną zasadą, instalacja samego pomnika była kontrowersyjna. Dlatego niektórzy mieszkańcy aktywnie uczestniczą w tym procesie, podczas gdy inni pozwać do sądu za demontażu pomników rzeźbiarskich.

Jednak najbardziej prawdopodobne, liczba miejsc wzrośnie w najbliższych latach w naszym kraju.

Tak więc, wiele konfliktów może być postrzegane w kwestii, czy zasługuje na ogromne „towarzysz Stalin” z potomków pomnik. Stalin był silnym przywódcą, który może uratować swój kraj w obliczu poważnych zagrożeń. Ale wszedł do wieku jako brutalny, czasami nawet bezwzględnego polityka, który umiejętnie wyprostowanego z tymi wszystkimi, którzy byli dla niego nieprzyjemne.

Wydaje się, że ostatnie zdanie tej osoby może dokonać się tylko historia.