868 Shares 6626 views

Asyryjczycy – kim oni są? Kultura, religia, historia

Mieszkańcy Asyrii ma ciekawą kulturę i wielkie historyczne dziedzictwo, które jest zachowane dla wielu wieków. Pomimo faktu, że państwo Asyria spadła w VI wieku pne, naród nadal istnieć i rozwijać się. To bez wątpienia zjawisko zasługuje być poinformowani, a ludzie o tym wiedzieli. Asyryjczycy – kim oni są? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak łatwe, ale postaramy się to zrobić w tym artykule.


Historia państwa asyryjskiego

Asyryjski imperium zakończyła swoje istnienie w 612, i od tego czasu naród, nazywany przez Asyryjczyków, żyjących bez własnego państwa. Jeśli mówimy o historycznej ojczyzny grupy etnicznej, znajduje się na terenie Mezopotamii (obecnie Irak). Można sobie tylko wyobrazić, co wysiłki zostały dokonane przez ludzi z Asyrii, nie do przyswojenia, nie rozpraszają się po świecie, nie zniknie z mapy krajowego. I zrobili – Ludzie Asyryjczycy teraz mieszka na Kaukazie, Tatarstan, Iraku, Turcji, Stanach Zjednoczonych i utrzymuje bliski kontakt ze sobą.

Asyryjski – narodowość. Ale w tym samym czasie przedstawiciel ludzi nie może mieć obywatelstwo Asyrii, ponieważ kraj ten nie istnieje dzisiaj.

Kultura asyryjski narodowość

Kultura, która jest do dziś przechowywane Asyryjczyków, urodził się i działał w czasie, gdy cywilizacja ludzka była u jego początków. Asyryjski imperium trwało około dwóch tysięcy lat miasto było zbudowane, tworzyć infrastrukturę zarządzania funkcjonowały opodatkowania. Jest to jeden z najbogatszych kultur świata, ponieważ ma wieloletnie doświadczenie. Wiele osiągnięć, których używamy, mają pochodzić z lub otwarte dla nas, współczesnych ludzi, starożytnych Asyryjczyków.

pisanie

Szczególna uwaga powinna być napisana Asyryjczyków. Cała wiedza o życiu i kulturze ludzkości czasu dotarła glinianych tabliczkach. Na początku stosuje się piktografia (obiektów graficznych, ich forma zewnętrzna). Od rysunków jako sposób komunikacji zajmuje bardzo dużo czasu, coraz bardziej uproszczone, ale nie zmieniła się klinowym. Ink starożytne cywilizacje zalecał glinę, ale instrumentem piśmie – ostrym kijem strugane drewno.

Płytki, na której starożytni Asyryjczycy napisał o siebie i świata wokół nich, a następnie suszone i wypalane napisu nie ma wpływu na działanie wilgoci lub czasie.

Wiadomym jest, że szkoła istniała w Asyrii. Podczas wykopalisk znaleziono tabletek, który został zidentyfikowany jako „narzędzie dla studentów nauczania.” Aby zbadać ten sam scenariusz otrzymał cztery lata. Później okazało się, że nawet uniwersytet był w Mezopotamii, prawdopodobnie pierwszy dla ludzkości. To studiował pisania, gramatyki i malowanie. Niestety, znaki w odrabianiu lekcji i wykładów nie zostały zachowane. Naukowcy sugerują, że płytki były traktowane z niezdarnych rąk. I ostatecznie zatruły, nie w połowie drogi do naszych czasów unikalnej informacji na temat metod nauczania.

W jakim języku mówi się Asyryjczyków?

Język asyryjski to mieszanka dialektów Wschodniej aramejski które etymologicznie należy do rodziny języków afro-azjatyckich. W ten język jest używany nie tylko Asyryjczycy, którzy mieszkają w Iranie, Turcji, Iraku i Syrii, ale także imigrantów na terytorium Rosji, Stanów Zjednoczonych. Literacki język asyryjski został założony w XIX wieku. Została opublikowana i opublikowany przez prasę literaturze. W języku zakorzenione wielu wyrazów obcych.

Tajemnicze Asyryjczycy: religia i wiara

Zacznij historia asyryjskiego religii sens z legendy biblijnej. Ją pielęgnować i szanować Asyryjczyków. Religia ma honorowe miejsce, więc historia jest znana każdemu. Istotą jest to, że jeden z Trzech Króli, którzy przybyli do Dzieciątka Jezus z prezentów, był narodowości asyryjskiej. Upewniając się, że Mesjasz faktycznie urodził się w świat, mag powrócił do swego ludu i niósł dobrą nowinę, że stworzył cud, i Zbawiciela urodziła się w każdym domu.

Asyryjski religia jest specjalną wersją chrześcijaństwa nazywa nestorianinem. To jak Asyryjczycy uwierzyć. Którzy są z wiary? Bardziej poprawne, aby połączyć je chrześcijanom, ale wyjątkowy.

Pojawienie się nestorian

Było kierunek religijny około piątego wieku. Założycielem jest uważany za mnichem o imieniu Nestor i później patriarchą Konstantynopola. Słupek pełnił przez cztery lata, od 428 do 431 roku. W odniesieniu do nestorian jako religia, to jest domyślić wiele cech doktryny Ariusza. Przypomnijmy wiara Ariusza została odrzucona jako herezję przez Sobór Ekumeniczny w 325, ponieważ odrzucił pojęcie Jezusa jako boskiego posłańca. Oczywiście nestorianinem ma wiele różnic dogmatycznych, czyli pozycjonowanie Jezusa Chrystusa nie jako Boga (chrześcijaństwa), a nie jako osoba (Aria), lecz jako istota, która miała ludzką twarz z Bogiem wewnątrz. Istnieje obawa, że Jezus Chrystus był początek dwa: boskiej i ludzkiej, i można łatwo oddzielić od siebie.

W związku z takimi widokami natury Jezusa Chrystusa, w nestorian traktowane inaczej i obraz Matki Bożej. Nazywa Hristoroditsey nie czcić tak jak prawosławni. W odniesieniu do sakramentów, mają Nestorianie zbieżne z tradycyjnym chrztu, kapłaństwa, komunii, pokuty. Poza tym wszystkim, w tym tajemnica wiary są uważane za święte zaczyn i znak krzyża.

Kościół asyryjski cieszy liturgie Tadeusza i Marka Ewangelisty, które zostały napisane w czasie jego pobytu w Jerozolimie. Uwielbienie prowadzone języku starosiriyskom. Ikony i rzeźby przedstawiające świętych nie są obowiązkowe elementy w kościołach. Księży celibat nie jest przewidziane, Kościół asyryjski Sugeruje poślubić nawet po święceniach.

prześladowanie

Na trzeci Sobór Nestorianism spotkał ten sam smutny los wiary Ariusza – został on uznany za herezję. Od tego czasu, Nestorianie mieszka społeczności, szefowie które są uznawane Katolikosa-Patriarchów. W 1968 roku doktryna podzielona na dwie szkoły, które osobno istnieją do dnia dzisiejszego. Pierwsza szkoła – asyryjski kościół, ośrodek, który, o dziwo, jest w USA, w stanie Illinois. Drugi tzw Starożytny Kościół Wschodu, osiadł w Bagdadzie (Irak).

Dwudziesty wiek: Asyryjczycy, którzy są dzisiaj?

Aby przejść do terytorium Rosji Asyryjczyków rozpoczął się po 1918 roku, kiedy stało się jasne: w Turcji po prostu zniszczone. Odbiór zorganizowali dość ciepło, co było spowodowane udziałem ludzi w pierwszej wojnie światowej po stronie rosyjskiej armii. Generalnie, XX wiek był najbardziej krwawym dla Asyryjczyków, którzy zostali dwukrotnie udział w brutalnej wojnie z Turkami. Chociaż wiele z Asyryjczyków miał przypięty nadzieje Rosji jako zbawca chrześcijan Wschodu od jarzma, a nawet całkowitym zniszczeniem. Obiecano im autonomię i szerokie uprawnienia, ale po zakończeniu wojny, konieczność spełnienia obietnic zbyt wyblakłe w tle.

Około połowa Asyryjczyków mieszkających w Imperium Rosyjskim, zginął w pierwszej wojnie światowej. Jedna czwarta cierpi represje kilkadziesiąt lat później. Potem przyszedł II wojny światowej w 1941 roku na terytorium Rosji, znowu zabił wielu Asyryjczyków, którzy ramię w ramię z innych narodowości walczyli przeciwko faszyzmowi. I wreszcie, wydalenie Asyryjczyków na Syberii w 1949 roku doprowadziły do tego, że około jedna trzecia wszystkich osób przesiedlonych zostało zabitych w następnej zimy z powodu braku ciepłej odzieży.

W 1956 roku pozwolono im wrócić na Kaukaz, do ojczyzny. Gdzie Asyryjczycy mieszkają do dziś. kim oni są takie? Dlaczego żyć w Tatarstanie, na Kaukazie, Iraku, Turcji i Stanów Zjednoczonych? Lokalizacja uciekł i dlaczego? Odpowiedzi na te pytania są podane historię, są teraz świadomi swoich czytelników.