374 Shares 4480 views

Ciąża w wieku 38 lat: opinia lekarzy o ryzyku

Narodziny dziecka – jest kolejnym krokiem, nowe życie, które jest pełne szczęścia, radości i przyjemnych trosk. Ale co, jeśli nie masz czasu, nie mogłem, nie spotkała samą osobę, która nie jest dozwolony dla zdrowia i kondycji finansowej do rodzenia pierwszego, drugiego lub piątego upragnionego dziecka przed? Co zrobić, jeśli ciąża zagraża w 38 lat? opinia lekarska nie jest jednoznaczna. Możemy rozważyć plusy i minusy.


Ciąża i wiek

Ciąża staje się możliwe fizjologicznie dziewczęta od początku przybycia pierwszej miesiączki – w wieku od 11-13 lat. Na szczęście, dziś jest raczej straszne wyjątkiem niż regułą – minęły czasy wczesnego małżeństwa i braku metod antykoncepcyjnych.

Długo przed ostatecznym ustanie miesiączki płodności kobiet gwałtownie spada. A z początkiem menopauzy, zwykle po 55 roku życia, płodność jest zredukowana do zera.

wczesne urodzenie

Przez osiemnaście czy dwadzieścia lat układu rozrodczego kobiet jest całkowicie gotowy do ciąży i porodu. Ale brak psychicznej gotowości do zostania matką posiada większość kobiet w ciąży z tak poważnego kroku. Ponad 80 procent wszystkich ciąż wystąpił w młodym wieku są przypadkowe i nieplanowane. Ten błąd często prowadzi do aborcji dziewczynek, która nieuchronnie wpływa na przyszłą płodność ciała. Ci, którzy zdecydowali się zostawić dziecko w 18-20 lat, często powikłania ciążowe związane z brakiem równowagi hormonalnej, anatomicznie wąskie biodra, niedojrzałości warstwy mięśniowej macicy.

Poprawne, według lekarzy, w wieku do ciąży i porodu

Idealny wiek urodzenia pierwszego dziecka – 20-30 lat. To właśnie w tym okresie stanowiły dużą część wszystkich planowanych ciąż i porodów. Ciało kobiety nie miał czasu, aby dostać poważnych chorób przewlekłych i jest gotowy do prokreacji. Psychologicznie, młode mamusie i tatusiowie są skonfigurowane tak, aby mieć dzieci, kryzysy wieku minęło, a siły na wypraw nocnych i przeciążenia moralnego wiele więcej.

późna ciąża

Po 30-35 lat, kobiety mają tendencję do rodzenia drugiego lub trzeciego dziecka. Ale dzięki postępom w medycynie coraz częściej w tym wieku udaje się stać pierwiastek matka. Po tym wszystkim, nie każdy może zajść w ciążę po raz pierwszy do 30 lat. Kariera, niestabilność finansowa, brak wiarygodnego partnera i mieszkaniowych problemów ginekologii, niezgodność z małżonków, przewlekłych poronień, podwiązanie jajowodów, trudności z zajściem w ciążę – wszystkich typowych problemów z powodu której nastąpi pierwsze ciążę w wieku 38 lat.

opinia lekarska o poczęciu, że wiek jest niepewny. Z jednej strony dobrze, że medycyna jest dziś aktywnie korzystających z zapłodnienia in vitro (IVF), ma ogromny arsenał narzędzi stymulujących ciążę, jej utrzymanie, możliwość dokładnej diagnozy nieprawidłowości płodu, terminowe i bezpieczne dostarczenie, resuscytacji i leczenia noworodków. Ale nie możemy zapominać, że z wiekiem zwiększa ryzyko zaburzeń genetycznych i wad wrodzonych u dziecka, ciało kobiety trudniej znosi ciążę, poród są mniej naturalne i często traumatyczne. Ponadto, po 30 latach trudna fizycznie, aby poradzić sobie z noworodkiem.

Pierwsza ciąża w wieku 38 lat

opinia lekarska jest dyskusyjna. Panuje przekonanie, że łożysko dziecka w tym wieku może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia matki powodować patologię płodu i skomplikować proces porodu. Jednak doświadczenie pokazuje, że staranne przygotowanie do poczęcia, ciąży, poważnej kontroli i terminowe dostosowanie możliwych powikłań, które pomogą rozwijać i rodzić zdrowe dzieci i silny w każdym wieku.

Planowana pierwsza ciąża w wieku 38 – to przede wszystkim ciało trening. Często na dostawę analizy i korekty naruszeń to zajmuje dużo czasu, a więc, że nie jest w lewo. Przez 40 lat płodność dostaje niższe i często mają problemy z poczęciem.

Jak począć dziecko po 35

Pierwsza ciąża w 38 lat – to jest wielki sukces. Szanse na zajście w ciążę naturalnie bliżej do 40 roku życia gwałtownie spada. Po tym wszystkim, zdolność poczęcia (płodność) jest już znacznie niższa niż dwadzieścia dziewcząt. Według statystyk, pod warunkiem regularnych kontaktów seksualnych (co najmniej trzy razy w tygodniu), 70 procent kobiet zajdą w ciążę w ciągu roku.

Jak pomóc organizmowi?

 • Weź kompleksy witaminowe dla kobiet w ciąży.
 • Wyspać i odpocząć w każdej wolnej chwili.
 • Pij dużo czystej wody.
 • Nie denerwuj się, pozbyć się stresu.
 • Jeść zdrowe i zdrowej żywności, gotowane w piekarniku lub na parze, nie przejadać.
 • Zawierać w diecie rośliny strączkowe, orzechy, produkty mleczne, jeść więcej owoców i warzyw.
 • Pozbądź się złych nawyków (palenie papierosów, alkoholu, napojów kawowych – wszystko to jest złe dla ruchliwości plemników i może zapobiec owulacji).
 • Schudnąć, jeśli jest to konieczne, lub lepiej. brak masy lub nadmiaru źle dla ewentualnego poczęcia i przebiegu ciąży.

Powtarzające się narodziny w 38 lat

Jeżeli rada rodzina zdecydowano, że jedno dziecko było mało, można znaleźć drugą ciążę w 38 lat. opinia lekarska jest następujący: druga i kolejna ciąża po 30 są znacznie lepsze niż pierwszy. Kobieta wie, że ona będzie, a ciało przeszedł już wszystkie etapy ciąży podczas poprzedniego dziecka. Dlatego też nie należy straszyć potencjalnych rodziców, ani drugi lub trzeci ciążę w 38 lat. opinia lekarska powinna być brana pod uwagę tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych i większe ryzyko powikłań dla matki i dziecka.

Powikłania i zagrożenia

Po trzydziestu pięciu latach, lekarze ostrzegają o możliwości wystąpienia następujących powikłań:

 • choroby genetyczne (nieprawidłowości chromosomalnych). Zwiększa szanse na nieprawidłowości w chromosomie zestaw płodu. Ten błąd może być wykluczony z dużym prawdopodobieństwem przejścia jakościowe badanie przesiewowe w 11-12 tygodniu ciąży.
 • Poronienie. Dzieje się tak u kobiet w każdym wieku. Ale ze względu na brak hormonów u kobiet starorodyaschimi takich przypadkach są znacznie bardziej powszechne. Można temu zapobiec, jeśli lekarz w czasie, aby zobaczyć problem i zalecić odpowiednie leki ( „Utrozhestan”, „Duphaston”).
 • Łożysko przodujące. Niewłaściwe ułożenie łożyska podczas ciąży może prowadzić do komplikacji podczas porodu lub abruption czasie ciąży. Taki stan wymaga specjalnego nadzoru i może być wskazaniem do cesarskiego cięcia.
 • Cukrzyca i stan przedrzucawkowy. Z powodu nadmiernej wagi i ciśnienia krwi niestabilności może rozwijać się cukrzycę ciążową. Powikłanie to czasami zmusza lekarzy do uciekania się do awaryjnego cięcia cesarskiego uniknąć przewlekłe niedotlenienie płodu, nefropatia i urodzenia martwego dziecka.
 • Przedwczesny poród i wada waga urodzeniowa. Bardzo często dzieci od matek po 35 roku rodzą się przedwcześnie, a zatem są lekkie – około 2,5 kg. Z należytą starannością te dzieci mają dobrą prognozę dla przyszłego życia.

Oczywiście, gdy zajdzie w ciążę w wieku 38 lat, ryzyko nie może być wykluczone. Można jedynie zmniejszyć prawdopodobieństwo ich pomocą starannego przygotowania i follow-up, dobrych ludzi.

Plusy późnej ciąży

Co dobre, jeśli nie było późno ciąża, poród? 38 lat – jego wiek, który ma swoje zalety. Więc jakie są zalety pod koniec ciąży?

 • Stabilność. Najprawdopodobniej rodzina osiągnęła minimum dóbr materialnych, która pozwala oddychać spokojnie i nie myśleć o tym, że jutro nie ma nic do jedzenia. Stąd, nie przeszkadza ci karierę i wczesne wyjście do pracy, ale tylko ich własne dziecko.
 • Zaufanie do małżonka. Zwykle w tym wieku wszystko młody pasja ustąpi i ty i twój mąż są w spokojnych i dobrych stosunków, które są tak niezbędne w ciąży i jej dziecka.
 • Odmłodzenie organizmu. Każdy wie, że macierzyństwo malować kobietę, a produkcja hormonów żeńskich i kolagenu pomaga gładkie zmarszczki, wygląda jasne i świecące od wewnątrz.
 • Świadomość. Dopiero teraz, kiedy nie jesteś w pośpiechu i są na granicy zrozumienia sensu życia, można dać się całkowicie z dzieckiem i cieszyć się na co dzień z nim.

To pozytywnie warto oglądać wszystkie kobiety w ciąży w 38 lat. Plusy i minusy każdego z nich będzie właścicielem. Ale nadal, jeśli zdecydowali się na ten krok, starają się myśleć pozytywnie i nie bój się niczego.

Co lekarze doradzają

Istnieje kilka zasad, które pomogą zapobiec komplikacjom podczas planowania ciąży w 38 lat. Według lekarzy i ich wskazówki są następujące:

 • Do poddania się wszystkie niezbędne badania: badanie ogólne moczu, krwi i innych standardowych badań z badaniem klinicznym. Sprawdzić stan chorób przewlekłych i zbadać genitalia.
 • Traktuj wszystkie możliwe choroby przed ciążą.
 • Podczas planowania zacząć pić specjalne witaminy, które zawierają większą dawkę kwasu foliowego. Witamina ta może zmniejszyć ryzyko rozwoju neuronowych rury patologii.
 • Badania na hormony. Badanie to dostarcza z wyprzedzeniem lub w pierwszych tygodniach ciąży świadomi potrzeby skorygować równowagę hormonalną.
 • Sprawdź jakość spermy. Nie tylko kobiety potrzebują, aby przygotować się do ciąży. Jakość materiału ojca może znacznie wpłynąć na patologii płodu. Tryb dnia, unikając szkodliwych nawyków, dobre odżywianie i aktywny tryb życia będzie poprawić jakość nasienia.
 • Regulować moc kontrolowania wagi i pozbyć się złych nawyków. Zdrowy styl życia może poprawić kondycję organizmu i złagodzić przebieg ciąży.
 • Nie należy stosować leków i suplementów diety bez konsultacji z lekarzem. Na przykład, nadmiar witaminy D oraz zwiększać ryzyko wad u dziecka.

Ciąża na świadectwie

Czasami zdarza się, że lekarze zalecane dla kobiet w wieku powyżej 30 wkrótce stać się matką. Wykaz głównych wskazań:

 • zespół policystycznych jajników;
 • macicy;
 • hiperandrogenizm;
 • dysplazję chorób piersi;
 • endometrioza;
 • sutka gruczolakowłókniak ;
 • dystonia.

Takich porad lekarzy podać powód. Istnieje wiele badań wykazują działanie lecznicze ciąży i porodu w torbieli i mięśniaków. Karmienie piersią często prowadzi do resorpcji mastitis. Ale nawet jeśli ciąża nie będzie w stanie poprawić stan zdrowia, tym szybciej przyjdzie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kobieta pozostają bezdzietne z powodu chorób przewlekłych.

Opóźnienia w dostawie

Jeśli pojawia się i znika bezpiecznie pierwszą ciążę w wieku 38, opinia lekarska jest następująca: Jest jeszcze jeden ważny i trudny etap – porody.

Konieczne jest, aby starannie przygotować się do tego ważnego dnia. Kursy, nauczanie technik oddechowych i ulgę w bólu, literatury sprawności dla kobiet w ciąży – to wszystko pomoże przyszła mama czuć się pewnie i kontrolować proces.

Kiedy jest ciąża w wieku 38, opinia lekarzy często idzie tak: sama kobieta nie może rodzić. Następnie diagnoza jest „słaby pracy” i zaleca się cesarskie cięcie. Jeśli lekarz zaleci ten sposób dostawy, nie panikuj lub zrezygnować z operacji. Najprawdopodobniej jest to najbezpieczniejszy sposób odwiedzenie dziecka na świat.

Ciąża w 38 lat: Opinie

Wiele matek powiedzieć, że ciąża i poród w 38 latach (opinia lekarzy jest tutaj bardzo różni się od doświadczeń kobiecych) pozostawił sobie tylko najlepsze wrażenia. Często w tym wieku świadomość swojej sytuacji i gotowość zostania matką sprawia, że kobieta całkowicie zadowolony i zrelaksowany, życie odzyskuje sens i pełne radości.