249 Shares 5468 views

Nieprzyjemny zapach z penisa: jak się pozbyć?

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu do czynienia ze zjawiskiem nieprzyjemny zapach z penisa. W efekcie mogą wystąpić poważne problemy w sferze intymnej, niedogodności podczas wizyty sauny, baseny publiczne, kluby sportowe, itd. D. Ponadto, może być zwiastunem niektórych chorób męskich lub infekcje, przenoszonymi drogą płciową. Przez co jest powodem, zapach, i jak z nim walczyć?

Istnieje kilka z najczęstszych przyczyn, które mogą powodować nieprzyjemny zapach z penisa.

Nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej

Pachwina jest intensywny pot i powierzchni skóry tworzy się wiele bakterii, są i powoduje nieprzyjemny zapach. Ponadto, zgodnie z napletka zbiera się okresowo konglomerat biały – Smegma których zapach bardzo szczegółowo. Więc trzeba regularnie myć. Przedłużający brak higieny może prowadzić do różnych chorób układu moczowo-płciowego mężczyzny.

balanitis

Kiedy balanitis zapalenie żołędzi prącia. Jeśli napletek jest stan zapalny, proces ten nazywa balanoposthitis. Jedną z głównych przyczyn zapalenia jest nieprzestrzeganie zasad higieny. Często zdarza się, środek ten może być E. coli, które wchodzi w napletka okolicy odbytu. Ale balanitis mogą wywoływać inne patogeny, w tym przenoszonych drogą płciową. Przez predysponuje chorobowych:

 • Obniżone poziomy odporności;
 • obecność w organizmie przewlekłych infekcji;
 • przewlekłą chorobą (niedokrwistość, cukrzycy, itd.);
 • anatomiczne cechy napletka.

Balanoposthitis może prowadzić do takich przykrych powikłań, takich jak stulejki, gdzie napletek Bareš głowę tylko częściowo lub nie obnaża wszystko. Prowadzi to do uszkodzenia napletka i regularne zapaleń. Czasami trzeba operację stulejki. Zapach z penisa – to nie jest jedyny księżyc balanoposthitis. może wystąpić uczucie pieczenia, ból podczas oddawania moczu, obrzęk i proces ropny.

Do leczenia balanitis jest czasami dość regularne pranie żołędzi i napletka chlorheksydyny, a także podstawowe zasady higieny. W ciężkich przypadkach stosuje się antybiotyki i antybakteryjną maści. Kiedy powikłania zabiegu stulejki możliwe.

Kandydoza lub pleśniawki

Chociaż na ogół związane z pleśniawki choroby wyłącznie płci żeńskiej, cierpi na nią jak mężczyźni. Powoduje to kandydoza grzyb, który może być przenoszony drogą płciową. Mężczyźni często mogą być nosicielami patogenów, bez objawów choroby.

Drożdżyca pochodzi kwaśny zapach z penisa i obserwuje się biały wyładowania. Może to być:

 • obrzęk;
 • zaczerwienienie głowy penisa i skóry wokół niej;
 • skurcze podczas oddawania moczu ;
 • białawy filmu na powierzchni skóry, co prowadzi do erozji i rany;
 • zaburzenia wytrysku.

Czynnik może penetrować dalej do cewki moczowej, a nowatorskie kanałów. Rozpoczęty drożdżyca powoduje zapalenie cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej), a nawet zapalenie gruczołu krokowego (prostaty).

Leczenie tej choroby jest przeprowadzane za pomocą leków przeciwgrzybiczych: maści i tabletek. Staranne higiena krocza, wskazane jest, aby powstrzymać się od kontaktów seksualnych, a przynajmniej trzeba używać prezerwatywy.

Gardnerelloz

Zgniły zapach ryby od członka Jest to pierwszy sygnał choroby. Gardnerelloz przenoszone drogą płciową, choć nie całkiem pasuje chorobę weneryczną jako spowodowane przez patogeny oportunistyczne. To jest normalne Gardnerella mogą być obecne w zdrowym organizmie, nie sprawdzi się. Pojawienie się choroby przyczynia się głównie niski status immunologiczny.

Zapach z głowy penisa podczas gardnerelloze często towarzyszy świąd i bolesne oddawanie moczu. Aby pozbyć się tych objawów, należy wykonać następujące środki zaradcze:

 • Wprowadzanie w antyseptycznych cewki moczowej;
 • antybiotykoterapii;
 • odbieranie immunomodulatory i kompleksy witaminowe;
 • abstynencji;
 • abstynencja seksualna w trakcie leczenia.

Choroba dobrze reaguje na leczenie, i, co do zasady, objawy ustępują po 2-3 dniach leczenia.

choroby przenoszone drogą płciową (STD)

Jest to duża grupa chorób patogeny, które mogą powodować nieprzyjemny zapach znacznie różni się od penisa. Dla prawie wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową jest charakteryzowany przez:

 • dyskomfort podczas oddawania moczu i swędzenie;
 • zapalenie żołędzi prącia i otaczającej skóry;
 • rozładowania prącia;
 • różne wysypki na genitaliach.

Jeśli mężczyzna jest podejrzany w STD, konieczne jest, aby natychmiast skierować do dermatologa. Choroby przenoszone drogą płciową są niebezpieczne dla jej powikłań, do niszczenia różnych narządów wewnętrznych i impotencji.

Pamiętaj, że prawie każda choroba przenoszona drogą płciową może powodować zapach z penisa. Jak leczyć chorobę, która jest określana przez lekarza. Czas trwania leczenia może wynosić od kilku dni do miesiąca lub dłużej.

Zapobieganie zapach genitalia

Jeśli medycznego punktu widzenia nie ma powodu do obaw, jak zapach nie zostawić tego człowieka, że należy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

 1. Codzienne sprzątanie okolicy narządów płciowych – pierwszy pomocą węchu. W ten sposób jest korzystnie ciepłą wodą z mydłem. Lepiej jest używać środków do higieny osobistej o neutralnym pH.
 2. Nie jest pożądane, aby wykorzystać bielizny, zawierająca przędze syntetyczne i ciepło. Klasyczne bokserki z naturalnych tkanin – najlepszym wyborem. Zapobiegają one powstawanie potu pochłaniają nadmiar wilgoci i nie wstrząsać. Zmienić bieliznę codziennie jest konieczne.
 3. Kiedy podmyvanii można stosować różne mikstury z ziół, takich jak rumianek lub rzędu. Takie zasobniki mają antybakteryjne i skórę kojąco.
 4. Na skórze głowy w pachwinie lub konieczności starannie opiekować golenie.
 5. Korzystać z różnych środków nadmierne pocenie się, a także w celu zmniejszenia podrażnienia. Dobrze nadaje się dla dzieci poniżej kremu pieluchy lub proszku.

Istnieje wiele powodów, dla których genitalia wydzielać nieprzyjemny zapach. Może to być różne choroby autoimmunologiczne, cukrzyca insulinoniezależna, upośledzona czynność wydzielnicza gruczołów łojowych. Przede wszystkim, jeśli czujesz nieprzyjemny zapach, zauważyłem wysypka na skórze, skurcze odczuwalne podczas oddawania moczu, ból w głowie penisa – natychmiast skontaktować się z lekarzem. NIE siebie, ponieważ powikłania chorób układu moczowo-płciowego może być bardzo poważny, do bezpłodności i impotencji. Ale jeśli się zalecenia dotyczące higieny, a także do powstrzymania się od niezabezpieczonego wyuzdanie podobnego problemu, nie będzie nic.