719 Shares 1244 views

Nie można znaleźć sterownika do napędu. Gdzie znaleźć sterownik do jazdy? Instalowanie napędu

Czasami zdarza się, że podczas próby zainstalowania siódmą wersję systemu operacyjnego Windows (i tylko ta wersja) w pewnym momencie, zamiast uruchomieniem instalacji, system wyświetli komunikat informujący, że nie można znaleźć sterownika do napędu optycznego. Windows 7 w tym zakresie jest dość kapryśny OS. Ale najsmutniejsze – instalacja może być wykonana z tradycyjnego dysku flash, a napęd optyczny – brakuje w ogóle! Gdzie tu logika? Ten problem wymaga bardziej szczegółowej i dogłębnej analizie, w związku z tym zastanowić się, co można zrobić, jeśli kierowca nie znajduje się na dysku optycznym (Win 7 przyjąć jako podstawę).

Wcześniej wszystko w „Vista” skarżył się: powiedzmy, system wygląda absolutnie ropy i niedokończone, ale potem, jak się okazało, była to kolej i „Siedem”, nie są ubezpieczone od wszelkiego rodzaju braki, objawia się, ku rozczarowaniu wielu użytkowników, nawet na etapie instalacja. Rozwiązanie tego problemu nie jest tak dużo, ale niektóre z nich pozwalają na naprawienie sytuacji. I na początku będziemy zrozumieć, dlaczego jest taki błąd, a dopiero potem podejmie decyzję o tym, jak radzić sobie z nim.

Rodzaj błędu „Nie można znaleźć potrzebne sterowniki do napędu optycznego» (Win 7)

Właściwie, to nie jest nawet w pakiecie instalacyjnym, choć czasami odgrywa rolę. Następnie do winy tzw środowisko preinstalacji systemu Windows PE (środowisko przed instalacją), który jest odpowiedzialny za rozpoczęciem instalacji i jest zintegrowany z rdzeniem systemu.

I pojawienie się powiadomienia, że kierowca nie może zostać znaleziony na dysku, po prostu oznacza, że ma problem. Zasadą jest, że po prostu nie może rozpoznać USB-drive, w tym jego napędu optycznego (choć bez napędu). Ale czasami może naprawdę odnoszą je do napędu optycznego (dalej będzie jasne dlaczego). I nie zawsze sytuacja ta może mieć zastosowanie w szczególności do PE, ponieważ można spotkać wiele bardzo różny kiedy to medium ma znaczenia tego problemu, w zasadzie, nie ma.

Możliwe przyczyny problemu

Jeśli chodzi o powody, dla których wydane zawiadomienie, że sterowniki do dysku przenośnego (dowolnego typu, ponieważ port USB – Jest to również napędowego) lub stacjonarnym PC nie, to może być za mało, ale wśród najczęściej zazwyczaj są następujące:

  • nieprawidłowe podłączenie napędu;
  • korzystanie z USB 3.0 bez wsparcia z pamięci flash;
  • Nagły Wysuwanie płyty lub lampy błyskowej (lub utrata kontaktu w porcie) podczas instalacji;
  • Instalacja systemu z dysku z custom firmware;
  • nieprawidłowo nagrany obraz ISO;
  • uszkodzony obraz ISO;
  • uszkodzonych lub wadliwych nośników (dyski noname atrybut);
  • zatykanie pyłem z siłownikiem;
  • awaria napędu lub portu.

Na podstawie powyższych powodów, szukamy rozwiązań, aby rozwiązać problem. Wszystkie z nich są bardzo proste i nie wymaga specjalnej wiedzy.

Sprawdzić podłączenie napędu

Po pierwsze, należy rozważyć w jaki sposób podłączyć napęd, jeśli mówimy o napędzie optycznym. Fakt, że to musi być włożony do specjalnego gniazda na terminalu stacjonarnego, laptopa, lub użyć połączenia zewnętrznego, każdy wie. Ale zainstalowaniu dysku – nie najważniejsze. Najważniejsze – prawo do łączenia się zapętla.

Należy pamiętać, że kable do dysku twardego i to samo, ale z punktu zworki Master / Slave. Pamiętaj, że dysk twardy jest zawsze podłączony tylko przez Mistrza (oczywiście, jeśli tylko jeden dysk twardy w systemie), a napęd – tylko przez Slave. Wzdłuż drogi, należy zwrócić uwagę na stosowane interfejsie (IDE, SATA, i tak dalej. D.) i pozycja skoczka.

Jak podłączyć napęd, oczywiście. Ale dlaczego w takim razie nic się nie dzieje po włożeniu płyty w nim? Chodzi o to, że kiedy zaczyna się proces odczytu na dysku należy migająca dioda, ale napęd nie daje oznak życia.

Urządzenie BIOS aktywacja

Problemem tutaj może być tak, że w systemie podstawowym, urządzenie po prostu nie jest aktywna, więc główny system jest niedostępny (błąd wynika z faktu, że sterownik stacji dysków DVD nie jest dostępny i mogą być wydawane w tym przypadku).

Aby sprawdzić, czy komputer zostanie ponownie uruchomiony lub laptop powinien wejść do ustawień BIOS-u, a następnie sprawdzić, sprawdzanie sprzętu, czy napęd jest widoczny. Jeśli tak, to być może trzeba będzie go włączyć (wybierz Włączone wartości rzędu urządzenia). Następnie można ponownie uruchomić i zobaczyć wynik.

Problemy odczytu dysków optycznych

Ale często i tak, że dysk jest rozpoznawany, aktywny i napęd nie może zostać odczytana. System powiadomi cię raz jeszcze, że sterownik do napędu CD brakuje.

W tym przypadku problemem może być to, że w napędzie optycznym obiektywu kurzu lub po prostu się zepsuł. Ale najczęściej problemem jest słaba jakość mediów. W tej sytuacji, można po prostu spróbować, aby zapisać obraz na inny dysk i spróbuj wykonać instalację od niego.

Z drugiej strony (i to jest potwierdzone przez wystarczająco dużej liczby użytkowników i profesjonalistów), najczęściej jest komunikat, że sterownik nie został znaleziony na dysku, uzyskać wszystkie te nagranego obrazu w programie UltraISO. A to jest równie prawdziwe dysków optycznych oraz napędów USB. Dlaczego nie jest znana, ale fakt pozostaje faktem.

Inny rodzaj problemu gdzie informuje system, że kierowca nie zostanie znaleziony na dysku – obraz uszkodzony instalatora. W tym przypadku mówimy o sytuacji, w której został pobrany z Internetu. Może trzeba będzie znaleźć inne zasoby i pobrać obraz stamtąd, a następnie zapisać żądany nośnik.

To samo zresztą dotyczy nieformalnego niestandardowego Repack. Chodzi o to, że podczas procesu instalacji, system zainstaluje niezbędne sterowniki z własnej bazy danych automatycznie, a kierowca takiego oprogramowania nie mogą być dostępne jako takie. Exit – pobierz oficjalnej dystrybucji (jeśli jest wymagana aktywacja, zawsze można wziąć niewielką użyteczność KMSAuto netto, choć jest to nielegalne).

Wreszcie, powodem komunikatu, że sterownik do napędu nie zostanie znaleziony, to może być dość banalna sytuacja, gdy spalanie dysk przeprowadzono przy maksymalnej prędkości. Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem jest zapis minimalna szybkość obsługiwane i prowadzić, a do nośnika optycznego (najlepiej wykorzystać 2X, jeżeli możliwość, 1x lub przynajmniej 4, ale nie powyżej).

Testowanie wydajności w „Menedżerze urządzeń”

Ale może sam napęd iz jakiegoś powodu nie działa. W tej sytuacji, można po prostu podłączyć do innego komputera z zainstalowanym systemem i sprawdzić czy działa tam. Jeśli system operacyjny nie będzie zainstalować oprogramowanie zawarte w „Device Manager” (devmgmt.msc w menu „Run”), napęd będzie oznaczony na żółto i oznaczone jako nieznane urządzenie. W tym przypadku nic więcej niż pobieranie odpowiedniego sterownika, nie pozostaje.

Gdzie znaleźć sterownik do jazdy?

To gdzie zacząć wiele problemów. Jeśli układ napędowy jest zdeterminowana, ale kierowca nie jest dostępny w internecie musi nie tylko znaleźć, ale odnoszą się do oficjalnego producenta zasobu. Pobierz go ze nie straszne warto, ponieważ banalne może złapać wirusa.

Ale na miejscu się jako sterowniki producenta, nawet dla pojedynczego urządzenia lub podobnego urządzenia może być ich dziesiątki. Aby wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz w „Menedżerze urządzeń”, aby wykorzystać właściwości sekcja spowodowanych RMB na linii napędowej, a następnie przejdź do zakładki Szczegóły na górze menu rozwijanego wybierz identyfikator sprzętu i używać go zawęzić wyszukiwanie do najdłuższego łańcucha zawierającego identyfikatory DEV i Wen. W zasadzie jest to możliwe, aby włączyć specjalnych miejscach, które są tworzone w celu znalezienia sterowników do tych danych. Po pobraniu sterownika, wraz z obrazem zostaną zapisane na dysku USB i zainstalować z niego, a kiedy błąd, aby określić ścieżkę do sterownika na urządzeniu przenośnym.

Instalacja systemu z dysku USB

Ale tu czekają kłopoty użytkownika. brak sterownika może pojawić się nawet w tym przypadku.

Po pierwsze, spróbuj po prostu wyjąć napęd flash z portem i włóż ją ponownie (patrz, może trochę stracił kontakt). Jeśli to nie zadziała, należy użyć innego portu. Wreszcie, sprawdzić dokładnie, który port jest włożona do napędu (7 Interfejs USB 3.0 system Windows nie obsługuje). wewnątrz portu sama jest zwykle w kolorze niebieskim.

BIOS ustawienia i opcje

Jeśli opcja ta nie działa, należy ponownie użyć BIOS. Tutaj mamy do czynienia z kilkoma ważnymi ustawieniami.

Przede wszystkim tryb pracy dysku twardego, aby przełączyć do AHCI (bez instalacji jakiegokolwiek systemu jest po prostu niemożliwe).

Jeśli komputer jest wyposażony w port USB 3.0, tam, w ustawieniach, konieczne jest, aby tymczasowo przełączyć. Ponadto, tryb USB musi być wyłączona xHCI i parametry emulacji USB ustawić wartość Auto.

Gdy wszystkie zadania w sposób naturalny chcą, aby zapisać zmiany (zwykle F10 + Y lub «OK» przycisk), a następnie rozruchu z nośnika wymiennego i ponownie zainstalować, nie zapominając, aby zawiesić pierwsze karty pamięci flash do pobrania.

Taki sposób, według tych samych opinii na różnych forach, działa idealnie. W końcu, można po prostu całkowicie sformatować nośnik i zmienić program do nagrywania obrazu instalacyjnego. Nigdy nie wiadomo …

Czasami powyższe ustawienia są wykonywane jest zupełnie niewłaściwe. Po prostu wyzerować wszystkie ustawienia do domyślnych ustawień fabrycznych i spróbuj ponownie zainstalować. Kto wie, może ta opcja i daje pożądanego rezultatu. W dowolnej wersji systemu BIOS lub modyfikacje mogą znaleźć taką linię Load Setup Defaults, lub coś podobnego, użyj go i zgodzić się, aby zmienić ustawienia.

Jako najbardziej ekstremalnych środków, jeśli ustawienia BIOS-u wszystko inne zawiedzie, i brak wiadomości kierowcy pojawia się znowu i znowu, można wypróbować najnowsze rozwiązanie, które jest do pobrania i zainstalowania podstawowej I / O nowszego firmware. Jednakże, jeśli jakiś element systemów Aktualizacja jest już zintegrowany w samej powłoce, bez żadnych problemów. Ale dla wszystkich innych wersji oprogramowania będzie musiał pobrać i zainstalować na własną rękę, ale powinien być bardzo ostrożny, ponieważ niewłaściwe wstawiania lub nawet przerwy w dostawie prądu podczas uaktualnić swoje konsekwencje mogą być katastrofalne.

Problemy z napędem zainstalowany w systemie?

Ale załóżmy, że system USB urządzenie jest również ustalone. Zdarza się tak, że użytkownicy skarżą się na fakt, że w „Explorer”, napęd nie jest widoczny, i natychmiast zaczynają panikować. Nie jest konieczne, ponieważ jest to normalna sytuacja. Fakt, że niektóre modele napędów optycznych mają dołączonego oprogramowania, które ukrywa napędu w menedżerze plików do momentu, gdy nie jest to płyta jest włożona.

Jeśli napęd nie jest widoczny nawet po włożeniu płyty, sprawdzić jego definicję w „Menedżerze urządzeń”. Jeśli nie ma, trzeba rozszerzyć listę używając wyświetlanie ukrytych urządzeń. Być może sam kierowca prawidłowo ustaliła dla niego. Aby zaradzić tej sytuacji będzie musiał albo zaktualizować sterownik (w menu PCM lub odpowiedniej karcie poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku), lub usunąć sterownik lub urządzenie całkowicie, a po Okna powie Ci, że znalazł nowy sprzęt, ale wystąpił błąd w procesie instalacji sterownika (np też się dzieje), należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie na własną rękę, podając jako źródło samym dysku flash, na którym kierowca został nagrany podczas poprzednich etapów. W końcu, można po prostu skopiować go na dysk twardy i wybrać tam miejsce.

Jest to jednak wszystkie standardowe sytuacje są korygowane po prostu. Ale może być tak, że układ napędowy działa poprawnie, ale jakoś dysk nie czyta. Co robić w tej sytuacji? Nie może być kilka opcji: uszkodzony dysk zakurzony lub uszkodzony dysk (chociaż widoczny w systemie). W pierwszym przypadku wystarczy wstawić normalny pojazd i spojrzeć na wynik. W drugim – może być trochę, że tak powiem, w celu usunięcia lub wyjąć dysk z głównych turystów podlegających kurzu i brudu kieszeń. Jeśli nic z tego nie będzie miało większego wpływu, napęd będzie musiał zostać naprawiony lub nawet wymienić. Nie jest konieczne, aby kupić jakieś konkretne modele, dla których sterowniki systemu baza danych może nie być tak dobrze, aby dać pierwszeństwo do wspólnych marek. System zainstalowany, jak się wydaje do niej, najlepszym kierowcą, ale w rzeczywistości pod jego kierownictwem napęd nie będzie działać.

wnioski podsumowanie

Tak, to sytuacja, która może być związana z błędami, co wskazuje na brak niezbędnych sterowników dla napędów. Jak można już widziałem, ale nie stosuje się do napędu DVD-ROM, to problem, ponieważ nawet w przypadku ich braku, może pojawić się podczas próby zainstalowania systemu Windows 7 z USB-drive lub zewnętrznego dysku twardego, które są również sklasyfikowane przez system jako napędów.

Uważa się, że w przypadku braku dysku optycznego jest najbardziej skuteczne rozwiązanie wykazuje w systemie BIOS wyżej, a także – wykorzystania tylko 2,0 interfejs dla USB, jako trzeci modyfikacji „siedmiu” nie jest obsługiwany.

Jeśli mówimy wyłącznie o napędzie optycznym, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest niewłaściwe podłączenie i problemy z obrazów instalacyjnych lub nieoficjalne dystrybucje, nie wspominając, oczywiście awarie czysto techniczny.

W związku z tym wykrycie takich problemów i konieczności zastosowania jednego lub więcej rozwiązań. Przynajmniej jeden zaproponował metodę, ale pomoże.