196 Shares 6376 views

Co wakacje w listopadzie w Rosji. Publiczne i religijne święta w listopadzie

Nasz naród znany jest jego zdolność do dobrze poprazdnovat. Czasami nie trzeba nawet powód do zabawy i rozrywki. Jednak zaległe dni w kalendarzu brakuje również w prawie każdym miesiącu roku. Niektóre z nich są znane każdemu, podczas gdy inni są tak wąskie, zawodowej lub dotyczą niewielkiej grupy osób, które wiedzą o nich tylko bohaterów tej okazji. Weźmy, na przykład, dowiedzieć się, co na święta w listopadzie. W Rosji, wielu naszych współobywateli świętować uroczystości.

klasyfikacja

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć sposób, aby odpowiedzieć na to pytanie – jest stworzenie małego klasyfikację. Na początek, to dowiedzieć się, jakie są święta w ogóle. Mogą być zróżnicowana w zależności od sfery wpływów z następujących kategorii:

– świeckie święta;

– święte dni.

Obie mają całkiem sporą popularność wśród ludności, jak również swoich fanów i przeciwników. Więc, jakie są święta w listopadzie? W dzisiejszej Rosji, wiele z nich. Zaczynamy, być może, z datami kościelnych. Są one w ogóle w naszym kraju należą do wyznania prawosławnego, który jest uważany za główny problem dla naszego kraju.

Który w listopadzie świąt?

Zaczniemy wyliczać im, że od samego początku – od pierwszego dnia miesiąca. W tym dniu Kościół Prawosławny obchodzi wspomnienie św Ioanna Kronshtadtskogo cudotwórcą.

Dlatego, jeśli masz znajomych Ivana, urodzony w listopadzie, pierwszy dzień – nadszedł czas, aby pogratulować im na ich imienin. Poza tym, w tym samym dniu w 2013 roku było Demetrius sobota – dzień pamięci o zmarłych. To święto jest tak zwane „pływające”, a każdy rok może zmienić jego datę. Zazwyczaj wszyscy wierni ludzie z Rosji odwiedził groby swoich bliskich, i umieścić świece w kościołach za spokój ich dusz. Druga i trzecia cyfra nie jest oznaczony za pomocą wszelkich wielkich wydarzeń, ale Artem i Paul mogą bezpiecznie odbierać gratulacje – w tym czasie są imieniny odpowiednich przywódców kościelnych.

święto religijne

Wielu ludzi religijnych będzie reagował na ciebie z łatwością, święto 4 listopada. Wszakże w tym dniu czczony Kazan ikona Matki Bożej. Jest to jeden z najbardziej czczonego wizerunku Dziewicy w Kościele prawosławnym, ponieważ jest uważany za cudowny, i sięga XVI wieku. Spadek od miesiąca listopada i innych ikon na cześć – tak, dwa dni później, po Kazan jest obok ikony wakacje z poetyckiej nazwie „All strapionych” i dwunastego listopada – Dzień Matki Ozernyanskoy. Generalnie, kult wizerunków Maryi w tym miesiącu przypada prawie co tydzień, jeśli nie częściej. To upamiętnienie „Mości” ikony „Szybki Słuchajcie”, „Vzygranie”.

Kontynuuj, aby to omówić, co urlop w listopadzie. W Rosji 21 listopada jest świętem katedry Arhistratiga Mihaila oraz innego Niebieskiego bezcielesny. To święto powstało na początku IV wieku, Rady Lokalnej Laodycei.

Ponadto, nie można zapominać, że na nosie Narodzenia posta. I ma prawo, aby rozpocząć pod koniec przedostatniego miesiąca roku. Tak więc, w 2013 roku, święto spadł na 28.

publiczny

święta religijne były w większości ustanowione przed wiekami, ponieważ ich formacja przebiegała równolegle z historią religii prawosławnej. Ze względu na niemal 70-letniej przymusowej wyrzeczenia instytucji kościelnej w następstwie rewolucji i do restrukturyzacji wielu z nich zostały zapomniane i dopiero teraz zaczyna nabierać ponownie popularnością wśród ludności rosyjskiej. I w tym okresie historii najsłynniejszego festiwalu jesienią to było w dniu 7 listopada – dzień, kiedy nie było Wielka Rewolucja Październikowa. Pomimo faktu, że stary styl, data ta przypada na 25 dzień października obchodził swoje pochody i wiece w listopadzie. Ale ten festiwal została już w odległej przeszłości, a nowe pokolenia niewiele wiedzą o nim. A co w sferze świeckiej święta są obchodzone w listopadzie?

W Rosji takie uroczystości zbyt wiele, więc możemy je klasyfikować. Zatem oddzielnie przydzielane świąt – zatwierdzony przez rząd. Mogą one być traktowane jako dni wolne od pracy, lub po prostu być data w kalendarzu, ale ich cechą wyróżniającą – legitymacja, potwierdzone dekretem prezydenta Federacji Rosyjskiej. To jest zupełnie inna sprawa – święta narodowe, międzynarodowe, czasami nawet wszedł do serc zwykłych obywateli rosyjskich.

Dzień Jedności Narodowej

Zacznijmy wymieniając wszystkie takie same z pierwszej kategorii wydarzeń społecznych. W listopadzie święto państwowe Federacji Rosyjskiej są następujące.

Dzień Jedności Narodowej. Obchodzone jest na 4 listopada. Co rosyjskie święto wspomnieliśmy w tym dniu? Oczywiście, upamiętnienie Kazańskiej Ikony Matki Bożej. I nie bez powodu daty te są zbieżne. Kiedy rząd stanął przed wyborem dnia dla święta narodowego, to jest ten obraz z mężów Dziewicze pamiętanych i dlatego postanowiliśmy, że idealnie nadaje się do zgromadzi wszystkich mieszkańców kraju.

Dzień zgoda i pojednanie

Nie pozostanie bez uwagi i kultu dla naszych przodków dniu 7 listopada. „Co za święto zastąpiło urodzin rewolucji?” – pytasz. W tym czasie, ta data nie dzieli ludzi, ale jednoczy. Teraz jest to Dzień Zgody i Pojednania. On, według kierownictwo kraju, aby zjednoczyć się i zrozumieć nawzajem zróżnicowaną populację.

Trzeba też wspomnieć pamiętną datę w listopadzie. W tym miesiącu obchodzić ich święta są rosyjskie wojska, artylerii i wojsk chemicznych, takich jak promieniowanie i ochrony biologicznej. Jeśli nagle nie służąc w armii wśród ludzi, których znasz, być może, będziesz mieć mocne argumenty, aby pogratulować im w dniu ich zawodowej.

profesjonalny

Cóż, wśród ludzi innych specjalności, które święta obchodzone są w listopadzie? Jak się okazało, wiele z nich też. Niektóre z nich mają status państwa, a niektóre po prostu popularne. W szczególności, w dniu 1 dzień liczyć wszyscy ci, którzy wybrali zawód zarządzania, a także rosyjskich komorników. Ale 05 listopada – prawdziwe święto naszego narodowego „Stirlitz” – Dzień wywiadu wojskowego.

10 numerów – dzień milicję. Jest to święto odważnych ludzi, którzy nie są tak mało wśród ludności. Ale 14 i 22 dni od jego zawodowych mówią przedstawiciele takich rzadkich specjalności jak socjologów i psychologów.

15 listopada – All-Russian Dzień rekruta. Zaczęto obchodzić go w 1922 roku.
Następnego dnia, czyli na 16. dzień, dzień rosyjskiego projektanta. Po raz pierwszy obchodzony w 2005 roku. Ta uroczystość z okazji ukazał znaczenie tego ważnego zawodu jako projektant.

17 listopada – Dzień dzielnicy. Tego dnia w 1923 roku to data rozpoczęcia tworzenia wewnętrzne sprawy organów funkcjonariuszy milicji dzielnica.

Jakiekolwiek dalsze wakacje w listopadzie? W Rosji 19 z okazji Dnia wojsk rakietowych i artylerii. To święto pojawiło zgodnie z dekretem prezydenta Rosji w dniu 30 maja 2006 r. W czasie pokoju, te oddziały są na zlecenie straży, ale w razie potrzeby, są one wykorzystywane do wygrania i zachowując przewagę ogniową nad wrogiem, a pokrycie odsłonięte flanki stawów itd. D.

Również w Rosji obchodzony jest w tym dniu pracownicy przemysłu szklarskiego. Świętuj tę uroczystość rozpoczęła się w 2000 roku 19 listopada to dzień urodzin naukowca M. V. Lomonosova, który był twórcą produkcji chemicznej szkła i porcelany.

Jeśli ty lub twoi bliscy mają do czynienia z urzędu skarbowego w listopadzie i ma osobne święto dla Ciebie. 21 znaki Dzień pracownika władz podatkowych Federacji Rosyjskiej.

dzień matki

Ale chyba najważniejsze dla każdego człowieka żyjącego w naszym kraju, to święto jest „pływający” data jest ostatnią niedzielę miesiąca.

To właśnie w tym wyjściu mieć pewność pogratulować większość ludzi blisko nas – to Dzień Matki. I, być może, jest to ogólnopolska ze wszystkich świąt listopadzie.

wniosek

Jak widać, przedostatni miesiąc roku jest bogaty w różnego rodzaju imprez świątecznych. znajdzie powód do radości niemal każdy obywatel Federacji Rosyjskiej, czy prawosławnymi czy agnostyk, stary lub młody, mężczyzna lub kobieta. I, co najważniejsze, nie tylko w tym miesiącu może się poszczycić taką „regalia”. W rzeczywistości, prawie każdy dzień w roku można znaleźć powód do radości, pogratulować przyjaciół i krewnych, a także zorganizować przyjemnych niespodzianek i niespodziewanych prezentów.

Nawet jeśli nie wiedzieć, jaki rodzaj wypoczynku dzisiaj, zawsze można powiedzieć, że jest to dzisiaj i tylko dzisiaj – Dzień dobry człowiek, czyli my.