667 Shares 3023 views

Pistolety „Glock”: Mit i rzeczywistość

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów broni ręcznej, branych pod usługi w ponad trzydziestu krajach na całym świecie są pistolety „Glock”. Jego pojawienie się, że zrewolucjonizowały przemysł maszynowy i zasłużenie stał się najlepszym z najlepszych.

Glock-17 po raz pierwszy pojawił się w 1980 roku, gdy wojska austriackie postanowił uaktualnić broni. Założyciel firmy Gaston Glock zdobył zespół z najlepszych rusznikarzy w Europie i 3 miesięcy do konkursu prezentowane 9mm pistolet z magazynu przez 17 rund. Dwa lata później, pistolety „Glock” zostały przyjęte przez wojska austriackie, aw roku 1986 jest już dostępny w USA.

Są pogłoski o nieuchwytnością tego znaku wykrywaczu metalu na lotniskach powodu części ceramicznych. To nie jest prawda – zamiast ceramicznych używanych wytrzymałego tworzywa sztucznego, z którego odlewane pistolet ramki. Inne szczegóły – mechanizm migawki i beczki – wykonane są ze stali. Mit wykrywacz metalu rozwiane osobiście Gaston Glock, aby uspokoić amerykański sekretarz obrony. Osobiście kilka razy przeszedł przez ramie na lotnisku, trzymając pistolet „Glock-17”. Metal wyraźnie reaguje na obecność broni.

Co jest tak dobre pistolety „Glock”? Ich zaletą jest lekki – 870 gramów z pełnego zasobnika (Glock-17). Dla porównania: 15 krawędziowy ładowanie „Beretta” waży 1095 takie ulgi było możliwe dzięki ramie z tworzywa sztucznego. Zastosowanie polimerów poprawia również odporność na korozję, przetwarzania i stalowych elementów o unikalnej technologii sprawia, że tylko nieznacznie gorszy od siły diamentów. Kolejną niezaprzeczalną Plus – uwalnianie przez "rodzin" we wszystkich kalibrach Pistol – 9 mm Luger / Parabellum do 11,43 mm .45ACP. Każda rodzina z trzech modeli: a pełnowymiarowe, kompaktowe i subcompact. Ponadto, wiele szczegółów z różnych pistoletów kalibru wymienny i nie wymagają regulacji. Ergonomiczny uchwyt pozwala strzelać równie wygodne zarówno dla prawej i lewej ręki. I nie wspominając o niezawodność i trwałość „Glock” – podczas testów to utopionych w wodzie i błocie, suche oczyszczone z tłuszczu, zaparkował samochód na nim – i udał się do strzału pistolet, jakby nic się nie stało!

Oczywiście, istnieją wady. Najpierw zimny polimer, z którego jest wykonana rama, to jest bardzo niestabilna – opuszczenie pistolet 40 stopni poniżej zera, można „przerwać”. Po drugie, mechanizm spustowy nie zezwala na re-pin kapsułkę, w przypadku niewypałów – łatwiej jest zakłóceniem bramę, poświęcając jeden nabój. Po trzecie, brak bezpieczników zewnętrznych często prowadzą do strzału na próbując wyjąć pistolet w kaburze. Sporo amerykańską policję po przejściu do „Glock” zakończył się w szpitalu z kulą wyrzucony zły nawyk nie palca od spustu migawki, osłoniętych broni.

Mimo wszystko, pistolety „Glock” jest bardzo popularna na całym świecie. Sama firma, aktualizując policję broni sprzedaje populację używanych broni. Kupujący w średnim ryzykiem rynkowym kupując używaną broń „Glock” – cenę leczeniu stopy oszczędności kulach zastępują. Nowy Glock-17 kosztuje około 800 $ w USA.