333 Shares 4705 views

Zmniejsz ściegów na drutach kapelusza: dzianiny czapki poprawnie

Wielu początkujących mistrzów nauczyć się robić na drutach (lub szydełkowane), dokonując chusty lub po prostu płaski płótnie. Jest to logiczne i całkowicie uzasadnione, ale prędzej czy później będą musieli zapoznać się z innymi technikami, takimi jak zmniejszenie i dodanie pętle, tworząc skos ramię i kark, krótkie serie i inne „uroki”. Nie możemy powiedzieć, że to jest proste i dostępne dla całego świata, bo to naprawdę dobry będzie mógł robić na drutach tylko najbardziej sumiennego dziewczyna z dobrze rozwiniętą rozumowania przestrzennego.

specyfika kapelusze

Po opanowaniu wszystkich niezbędnych technik, można przystąpić do wytwarzania produktów, takich jak swetry, kurtki, sukienki, i oczywiście, kapelusze. Dziania czapki Należy zauważyć, że, jak to jest spadek pętli z igłami. Na pokrywie tylko jeśli nie jest to proste „oczko”, powinny być zaokrąglone korony. Ponadto, powinno być związane symetryczne unikanie zlepiania lub marszczenie stożka.

Jak to najprostsza czapka?

Podstawowy algorytm jest warta rozważenia jako przykład produktu z grubej przędzy, na zdjęciu poniżej.

Ten kapelusz jest związane haft twarzy, i że w internecie nie jest skręcony, pas do pończoch wykonany jest w deseniu. Zazwyczaj wielkość nasadki jest 55-57 cm i wysokości 17-20 cm. Głównym tkanina pasuje dokładnie (jeśli nie ma), a następnie zaczyna się wąski.

Pętle spadek mówił na wieczku jest wykonywana, gdy pozycja znajduje się na wysokości około 12-15 cm Tradycyjnie redukcje zrobienia w sześciu miejscach, po kilku takich sekwencji .:

  • Wybierz sześć pętli wzdłuż której nastąpi spadek i markery znaczników. Muszą być one rozłożone na szereg równomiernie.
  • Każdy rzędzie: dzianiny pętle twarzy przed (lub po) znakowane pętli provyazyvayut dwóch elementów ze sobą.

Jeżeli pani postanowił prowadzić cienkiej nici, a następnie zmniejsza się pętlę na pokrywie szprychy wykonać przed i po określonej pętli. Zatem dwanaście pętle są zredukowane, zamiast sześciu. Alternatywnie, można zdjąć tylko jedną stronę, ale w każdym wierszu, a nie tylko w twarz.

  • Gdy liczba pętli zostaną zredukowane do poziomu 6-10, powinny one ciągnąć silny wątek i zakończyć dziewiarskich. Jeśli spróbujesz dalsze zmniejszenie ich, można uzyskać czubek wystaje.

Opisana metoda powinna być badane przez panów przed dzianiny nasadki z okrągłych igieł.

Praca z ażurowym wzorem

Na zdjęciu poniżej widać bardzo piękne jesienią i wiosną czapkę związanego z ażurowym wzorem.

Pracować ciąg średnią grubość użyto. To nie obejść się dziać może być stosowana tylko do kierowania i powrócić wierszy. Dolna krawędź pokrywki jest połączony gumki do produktu w pobliżu głowy i uszy szczelnie zamknięty (nie splecione) tkaniny. Dalsze ozdobnych używany schemat, który jest przedstawiony poniżej (lewa część rysunku).

W zależności od grubości włókna powinny być powtarzane rapport dwa, trzy lub nawet cztery razy. Aby uzyskać taką czapkę, jak na zdjęciu, z nabieranie przewagę przed odjęciem dzianiny powinna wynosić około 20-22 cm. Po uruchomieniu wysokość ostrza 12-15 cm, produkt będzie przylegające głowę i korona nie rozłączy.

Jak piękne odejmowanie pętli na pokrywie z ażurowym wzorem?

Najtrudniej w zmniejszaniu pętli jest to, że fachowiec musi zachować piękno wzór i jednocześnie, aby uzyskać dokładną zaokrąglania dolnej pokrywie. Dla wielu wzorów jest niezgodne koncepcje, tak często uciekają się do takich metod:

  • Prace nad planem sporządzonym przez projektanta.
  • Dzianiny top prostego wzoru.
  • Wystarczy zebrać wszystkie pętle w kok i przymocowanym wątku.

Dwie ostatnie metody są dość proste, ale te kapelusze nie są bardzo czyste. Oczywiście, należy zmniejszyć szprychy pętli na pokrywie – to nie jest dla osób o słabym sercu, ale specjaliści są znane jako łatwy sposób na nie patrzy.

Schemat (po prawej) został opracowany z uwzględnieniem cech strukturalnych WPR. Po nim, można uzyskać prawidłową formę czapkę.

dziewiarskie czapki z żakard

To wstyd, ale wiedza o tym, jak zmniejszyć pętli na pokrywie, nie pomaga przy pracy z wzorów żakardowych. W tym przypadku, fachowiec może patrzeć tylko do specjalnego programu.

Zdjęcie poniżej przedstawia rozwój takiego wyboru.

Tutaj, nasycenie i przechowywano gęstości wzoru, a otrzymany w ten sposób produkt dolny okrągły.

Projektant zaleca po kilku rzędów dziewiarskich przedni ścieg dodać dwie pętle na każdej relacji, ponieważ żakardy można lekko pociągnąć w internecie (z powodu przeciągania wątki po złej stronie).

Ważne: przed pójściem do pracy, pożądane jest drutach próbki kontrolnej i dowiedzieć się gęstość dziania ich wstęg. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, gdy nagle okazało się, że wzór związany z tylko połowę, a nakładka jest już dłużej niż to konieczne.