830 Shares 1884 views

Co trzeba otworzyć sklep: dokumenty i sprzęt

Gdy już zdecydujesz się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Marzenie posiadania sklepu zawsze daje nam nadzieję na powodzenie planów handlowych i wdrożeniowych. Jeśli chodzi prawda, powstaje pytanie, trzeba otworzyć sklep, który będzie niezbędne dokumenty i sprzęt, aby działać poprawnie. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć te szczegóły.

Przed zawarciem umowy na wynajem pomieszczeń na przyszłość działu handlowego powinien rozważyć, czy lokalizacja sklepu jest optymalna w stosunku do obecności i obecności grupy docelowej konsumentów. Oczywiście, to miejsce, aby być wygodne, przestronne, z dobrym oświetleniem. Rozwiązywanie tych problemów trzeba być cierpliwym i przeprowadzić sekwencję działań:

 • do wydawania dokumentów homologacyjnych ;
 • rozważyć planowania sklepu jako projekt elektroniczny, który obejmuje wszystkie aspekty działalności placówki handlowej;
 • przeprowadzenia personel recepcji do pracy;
 • przeprowadzenie szkolenia pracowników;
 • Sprzęt dla handlu po sklepach, sprzęt (komputery, oświetlenie);
 • zainstalować oprogramowanie (system księgowy, oprogramowanie antywirusowe, itp);
 • umieścić systemy monitoringu, alarmy antywłamaniowe, przeciwpożarowe;
 • wypełnić swój sklep z produktami do sprzedaży;
 • zorganizować szyldów reklamowych;
 • informowania klientów o otwarciu.

Niezbędny pakiet zezwoleń zależy od formy własności Organizacji Handlu (LLC, JSC) o tym, czy wynajęty lub zakupione miejsce, jak również działalność.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba otworzyć sklep – rejestracja z urzędu skarbowego, dołączony do miejsca pobytu osoby przechodzącej rejestracji. Zgodnie z ustawą „O państwowej rejestracji prawnej osób” (artykuł 12), organy wykonawcze powinny być zwrócone do:

 1. Oświadczenie, że przeszedł rejestrację w formie ustalonej przez rząd rosyjski z podpisem wnioskodawcy.
 2. Protokół, umowy lub innego dokumentu jest decyzja o powołanie podmiotu prawnego.
 3. Dokumenty wchodzące w skład podmiotu prawnego (notarialnie kopie lub oryginały).
 4. Akt potwierdzający status prawny osoby obcej, w formie wyciągu z rejestru zagranicznych osób prawnych.
 5. Otrzymanie zapłaty opłat państwowych.

Ósmy artykuł ustawy informuje, że rejestracja jest podana do pięciu dni roboczych (od dnia przekazania danych do organu rejestracyjnego). Warianty dokumentacji opisanej w artykule dziewiątym.

Jeśli masz zamiar pracować w Moskwie, dowiesz się, co trzeba, aby otworzyć sklep, w decyzji rządu w Moskwie „w Rejestrze Handlowym w Moskwie” z 3.27.01: cały handel hurtowy i detaliczny, gastronomia publiczna powinna być wpisana w Rejestrze Handlowym w Moskwie otrzymują certyfikat. Dla tej procedury, należy złożyć: wniosek o wpis do rejestru handlowego (to określenie typu przedsiębiorstwa handlowego, kierunek handlu, asortymencie lub listę usług okolicy), kopię świadectwa rejestracji, umowa najmu lub świadectwa własności i innych.

Gdy jest określony przez zakres produktów muszą mieć pewność, aby przejść certyfikację wyrobów zgodnie z prawem RF „On certyfikacji produktów i usług.” Ponadto konieczne jest, aby odwiedzić nadzoru sanitarnego i choroby i inspekcji przeciwpożarowej. A to nie wszystko, czego potrzeba, aby otworzyć sklep. Pozostałe urządzenia.

Wyposażenie handlowe dla sklepu dziecięcego powinny nie tylko spełniają wszystkie warunki bezpieczeństwa, do których wysokie wymagania, ale także harmonijnie dopasowane do przestrzeni projektowej. Jeśli pomieszczenie jest małe, to pasuje dobrze regały i półki. Na dużych obszarach wybrać regały przyściennej. Należy użyć otwarte okna tak, że dzieci mogą dotykać zabawek, mieliśmy okazję do rozważenia ich lepiej. To znacznie zwiększa poziom sprzedaży.