165 Shares 3133 views

Materiały izolacyjne do rur z pianki polietylenowej: rozmiar, cech zdjęcia

Podczas układania i eksploatacji rurociągów wszelkiego rodzaju było wymagane docelowe wykonać pewne zasady, w przeciwnym razie mogą wystąpić różnego rodzaju problemy.

konieczność stosowania

Kanalizacja i woda rury, które znajdują się na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń nieogrzewanych, może zamarznąć. W odniesieniu do systemu ogrzewania, muszą zapobiegać utracie ciepła, jak również utrzymanie określonej temperatury cieczy chłodzącej. Dla ochrony w opisanych przypadkach stosować grzejniki do rur z pianki polietylenowej.

Kluczowe cechy

Wyżej wymieniony materiał posiada unikalną strukturę, która składa się z małych zamkniętych komórkach, jego gęstość może być równa tej postaci w zakresie od 25 do 40 kilogramów na metr sześcienny. Polietylen ma doskonałą elastyczność, nawet po wystawieniu na działanie niskich temperatur, a jej właściwości nie zmieniają się w zakresie od -60 do +90 ° C. oznacza to, że izolacja przewodów wykonanych z pianki polietylenowej mogą być zainstalowane w dowolnych warunkach atmosferycznych. Spieniony polietylen współczynnik izolacji wystarczająco wysokie, ponieważ przewodność cieplna jest mała i wynosi od 0,038 do 0,039. przepuszczalność pary wodnej wynosi 0,001, dzięki któremu materiał do wykazania jakości całkowitego oporu pary. To jest przedmiotem różnych ładunków, jak i największą z nich jest postać 0,3 MPa. Izolacja rury wodne pianki polietylenowej ma pochłaniania dźwięku o 16 dB, dzięki czemu materiał jest doskonale absorbuje dźwięki i wibracje, które mogą wystąpić podczas użytkowania systemów rurociągowych. Należy zauważyć, i doskonała hydrofobowości więc w bezpośrednim kontakcie z cieczą, może być pochłaniana w ostatnim 1% całkowitej objętości. Najwyższa szybkość absorpcji wody wynosi 3,5%. Dlatego stylizacji nie implikuje potrzebę prac hydroizolacyjnych, ponieważ powierzchnia nie będzie stanowić kondensat. Izolacja cieplna rur z pianki polietylenowej doskonale sprostać wpływem substancji chemicznie czynnych, typu benzyny, oleju, kwasów i zasad.

dodatkowe funkcje

Opisane izolacja jest produkowany zgodnie z GOST 30244-94. Spieniony polietylen mogą być klasyfikowane jako materiały palne umiarkowanie, temperaturę zapłonu w bezpośrednim działaniem płomienia 306 ° C. Do samozapłonu jest 416 stopni jest wystarczająca. Jednakże, uważa się, dodatkową zaletę, że izolacja nie jest toksyczne nawet przy spalaniu w procesie, to nie wydzielają szkodliwe opary do ciała ludzkiego.

pozytywne cechy

Jeśli jesteś zainteresowany w izolacji na rurach wykonanych z pianki polietylenowej, należy rozważyć wszystkie swoje zalety. Często materiał w porównaniu z pianki polistyrenowej i pianki poliuretanowej, a zatem może rozróżnić wiele zalet, a wśród nich – nieznaczne przewodności cieplnej, przez co jest możliwe, aby zapewnić skuteczne uszczelnienie, które ma małą grubość. Należy zauważyć, a jakość taka jak wytrzymałość na rozciąganie, a także doskonałą zdolność do powracania do początkowego kształtu po odkształceniu. Z pianki może wpłynąć na cement, gips, wapno i betonu, bez uszczerbku dla cech jakościowych. Z tego powodu, że ujawniona Grzejnik jest zupełnie nieszkodliwe, nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska, jest dozwolone do stosowania w przemyśle, w domu, w szpitalach i zakładach przemysłu spożywczego. Polietylen ma cechy hydrofobowości, która tworzy warunki, które eliminują występowanie grzybów i pleśni. Należy zauważyć, i łatwość instalacji, t. Aby. Produkty wykonane w postaci pustych rur, które mogą być używane przez krótki czas do ogrzania rury, za pomocą dodatkowych narzędzi i sprzętu do tego celu. Materiał koszt jest 2 razy niższa w porównaniu z podobnymi rozwiązaniami, dlatego ten rodzaj izolacji stosowane przez konsumentów są coraz bardziej.

Niektóre z negatywnych cech

Izolacja cieplna rur z pianki polietylenowej, których cechy są przedstawione w artykule, ma pewne niedogodności, a wśród nich, jak wspomniano powyżej, możliwość podtrzymywania spalania i palność, gdy intensywność płomienia. Z tego powodu, materiał nie może używać w obiektach, które muszą spełniać wymagania dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Między innymi, pianka zapada się pod wpływem promieni słonecznych. Wskazuje to na potrzebę przechowywania i utrzymywania izolację rury w tych miejscach, w których wyłączone z wejściem ultrafioletowego. Aby rozwiązać ten problem, że materiał jest wybrany, który ma nieprzezroczystą folię. Braki łatwo kompensowane przez wyżej wymienionych zalet.

Wymiarów i niektórych innych właściwości

Jeśli zdecydujesz się użyć izolacji na rurach wykonanych z pianki polietylenowej, której wielkość może wynosić od 6 do 160 mm, konieczne jest, aby znać wszystkie odmiany jej średnic. W ten sposób grubość ściany może być równe na rysunku w zakresie od sześciu do trzydziestu dwóch milimetrów. Na rynku można znaleźć izolację rurową, która jest wyposażona w specjalną membranę o barwnej powłoki polimerowej. Chroni przed ekspozycją na słońce, co pozwala na korzystanie z tych produktów, nawet w miejscach, które są stale narażone na światło ultrafioletowe. Między innymi do izolacji rur z pianki polietylenowej, których wyniki zostały przedstawione w artykule może być arkusz lub zwój. Czasami podczas wytwarzania lub izolacji uzupełniliśmy foliowane kleju.

Struktura powłoki

forma izolacji musi spełniać pewne wymagania, które pozwalają jej otaczać powierzchnię z minimalnymi przerwami. Materiał nie musi być odkształcana, a forma musi mieć pewną średnicę. Tylko w ten sposób będzie w stanie zapewnić znaczący stopień izolacji. Aby zapewnić łatwą instalację wzdłuż rury, co do zasady, jest to nacięcie technologiczny, który pozwala na wykonanie prac montażowych w jak najkrótszym czasie i systemów, które są już zainstalowane.

Charakterystyka instalacji

Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć do izolacji, izolacja dla rur wykonanych z pianki polietylenowej, średnica jest konieczne, aby wybrać najbardziej doskonały. Po tym, że ważne jest, aby przestrzegać instalację technologii izolacji. Rury wytwarza się do procedury, a ich powierzchnia jest czyszczona przed zabrudzeniem i kurzem. Polietylen jest umieszczany od rodzaju hodowli, które nie powinny być związane z konkretnymi trudnościami. Można to zrobić na rurze nie jest jeszcze zainstalowany, izolacja nie zostanie uszkodzony nożem.