127 Shares 8193 views

Monument Semen kot w Murmańsku: historia, adres, zdjęcia

Czy wiemy, wielu z naszych mniejszych braci? Czy jesteśmy świadomi możliwości zwierzętami? Weźmy, na przykład, koty. Naukowcy ustalili, że przedstawiciele rodziny kotów mogą podróżować w ciągu 600-700 kilometrów od domu. Ale wśród mruczenie stworzeń istnieją realne mistrzami. Przegrana koty są zwracane właścicielom w innym mieście czy nawet kraju. Jeden taki bohater uwieczniony Murmańska. Dlaczego kot pomnik Semen w Murmańsku?

Homeward Bound

Prototyp kot w brązie dokonał prawdziwego charakteru, należał rodzinę Sinishin. Kilka powrocie z południa przez centrum Moskwy stracił pecha domowych. Szukaj zwierzę próbowali Moskwa – wielkiego miasta, a prawdopodobieństwo znalezienia zwierzaka jest zero.

Co było zaskakujące cel po sześć i pół roku później, zmęczony, głodny, wychudzony kot pojawił się w ich najbliższym otoczeniu. Animal miauknął głośno, a kiedy został wpuszczony do domu, a następnie miskę jedzenia i zaspokoić głód, położony na telewizorze.

Legendarny Simon chodził około dwóch tysięcy kilometrów. Jest to odległość oddziela Murmańska i Moskwie. Zdarzenie nie mogło pozostać niezauważone, a w 1994 roku podróżnik napisał dziennik „Murmańsk biuletyn”. kot później wystąpił w krótkim filmie.

Przez długi czas ta historia była uważana za legendę, ale dziennikarzom udało się znaleźć właściciela mruczenie Alevtina Michajłowna Sinishin. Kobieta powiedziała, że przez wiele lat z mężem oni pogodzili się z utratą zwierzęciem, a powrót nasion stał się mąż i żona prawdziwa niespodzianka.

Przygoda niesamowite zwierzę nie pozostawia obojętnym dziennikarzy, filmowców i ludzi po prostu obojętne. Podziwiając oddanie kot rodzimy dom dziennikarza gazety „Komsomolskaja Prawda” dała kilka jego książka z autografem.

Pomnik kota Semen w Murmańsku: Historia

Pomysł stworzenia rzeźby należy do reportera Dmitry Kaczałowa. Dziennikarz zasugerował władzom dostać rodzaju symbolem miasta, jak finch-Pyzhik w Petersburgu.

Pomysł był wspierany, ale ze sposobu, w jaki region stołeczny Polar nie zdecydował się natychmiast. Entuzjaści oferując odlany z brązu mityczne bóstwa Cthulhu, chłopak, przylegającą do języka zamrożone Hill, renifery, lokalnych receptur tranu. Jednak większość obywateli głosowało za nasiona. Układ Murmanchane wybrany zabytek i częściowo płatne instalację.

Zwycięstwo w konkursie dzieł mistrzów wygrał projekt Nadieżda Vinyukovoy z Moskwy, na podstawie których oddanych kota pomnik Semen w Murmańsku.

Otwarcie pomnika

Rzeźby triumfalnie ściągnął z internetu 2 października 2013 roku. Wydarzenie było planowane, aby w Dniu miasta. Podczas ceremonii z udziałem szefa administracji Andrew Sysoev i burmistrza Murmańska Alexey Veller. O dwunastej mieszczanie zobaczył siedzącego na ławce dobrze odżywionych Kot z plecakiem na plecach. Od tego czasu, kot pomnik Semen w Murmańsku jest uważany za otwarty.

Brąz Semen nie wygląda jak jego odpowiednik na żywo, bo aby utrzymać tę wagę po wielu latach podróżowania niemożliwe. I worki z rzeczami u kotów nie może być. Niemniej jednak, rzeźba spowodowała duże zainteresowanie wśród zwiedzających imprezy, zwłaszcza u dzieci.

Niestety, odkrycie prawdziwego właściciela nie nazwać kota. Być może to dlatego, że niewiele osób wierzy w autentyczność tej historii. Ale Alevtina Michajłowna nie szalony. Razem z wnukiem, brała udział w głosowaniu, a chociaż wolała pracy innego pana, zarzuty wybrany pomnik kota Siemion Murmańsk do kobiety, nie ma znaczenia.

Opis rzeźby

Pomnik nie tylko utrwala wizerunek kota podróżnik, czego symbolem lojalności właścicieli zwierząt domowych. Małe rzeźby z brązu i pokryta patyną. Waga Brąz Nasiona jest sto dwadzieścia kilo, wysokość – więcej niż jeden metr. Zwierzę siedzi na ławce w długi 1,6 m. W sklepie jest ozdobiony napisem: „Kot Semen”

Pomnik kota Semen w Murmańsku (na zdjęciu poniżej) – to zaproszenie, aby usiąść i pomyśleć o wieczności, aby podzielić się swoimi problemami z dorosłymi mądrej doświadczenie życiowe brzęczenie.

legenda

Po otwarciu pomnika mieszkańców Murmańska natychmiast zaczął szeptać do ucha sny Bronze podróżnych marzeń. Wiara rodzi się na ceremonii otwarcia. Pierwsze wspólne marzenia naczelnicy miasta, następnie dzieci kotów zajęte. Czy przyjdzie ukryta prawda, czas pokaże. I tak to jest ważne? Najważniejsze jest to, że wokół brązowego kota tworzyły aureolę tajemnicy, jak przystało rzeźbę miasta.

Pomnik kota Semen w Murmańsku: gdzie jest

Symbol stolicy regionu Polar znajduje się w pobliżu jeziora Semenov. Jest to niesamowite miejsce, które łączy w sobie naturę i cywilizację. Wokół parku rezerwuaru kultury i wypoczynku, gdzie można zjeść, napić się łodzią, poczuć dreszcz przejażdżki.

Ponieważ nazwa kota jest zgodna z nazwą jeziora, ktoś mógłby pomyśleć, że obiekt został nazwany na cześć nasion. W rzeczywistości tak nie jest. Jezioro zostało nazwane Nasiona Pomor Korzheva żyjących w tych częściach długo przed pierwszymi budynkami i nabrzeży.

Pomnik kota Semen w Murmańsku (adres: Lake Shore Semenov) siedzibę w jednym z ulubionych miejsc wypoczynku w mieszczan. W pobliżu ulicy – Gagarin, Alexander i prospektu emisyjnego Bohaterowie Severomorsk.

Inne koty podróżnych

W Murmańsku, pomnik nasienia kota. Ale prototypem bohatera – nie jest jedynym zwierzęciem, które pokonania dystans. Tak więc, w 2012 roku, mieszkańcy Rostów nad Donem stracił kot Barsika w Krasnodon (Ukraina). Zwierzę wrócił miesiąc później. Mruczenie przeszła dystans 200 kilometrów, przekroczył granicę ukraińsko-rosyjskiej.

W Anglii, kot wrócił do domu trzy tygodnie później. Pet uruchomić 70 kilometrów przez las. Długość domu mrucząc istoty z Holandii wyniósł 150 kilometrów. Takie wyczyny powtarzane koty we Francji i Stanach Zjednoczonych. Pearce znaleźć gospodarze po przenieśli się do Oklahoma. Warto zauważyć, że zanim zwierzę nigdy nie było w tym stanie.

badania naukowe

Niesamowita zdolność do poruszania się w przestrzeni badanych kotów niemieckich ekspertów i Stanów Zjednoczonych. Niemcy pojechaliśmy mruczenie w zamkniętych skrzynkach w całym mieście, a następnie puścić. Badani mogą łatwo znaleźć drogę do własnego domu. Następnie naukowcy skomplikowane zadanie kotów nie tylko podjętych poza miastem, ale również pozwoliło zwierząt przez labirynt. Wyniki przekroczyły wszelkie oczekiwania: 98% uczestników z powodzeniem poradził sobie z puzzle. I koty nie są tylko wybrane z labiryntu, ale zrobił to za pośrednictwem wyjścia, która prowadzi do domu.

Podobne wyniki uzyskano przez Amerykanów. W eksperymentach etologów USA zwierzęta nie widzieli drogi bo spała, ale kiedy się obudziłem, orientować się bez żadnych problemów.

Przeprowadzone eksperymenty potwierdzają zdolność kotów do wyboru właściwej drogi, ale nie wyjaśniają przyczyny tego zachowania. Jedna z hipotez – obecność żelaza w tkankach brzęczących interakcji z polem magnetycznym Ziemi. Ich ciała stanowią podobieństwa kompas. Aby potwierdzić hipotezę naukową, umieścić na magnesie kota, po czym zwierzę miało problemy z orientacją.

Powyższe przypadki pokazują, jak mało ludzie wiedzą o innych istot. Powinniśmy być bardziej uprzejmy do naszych młodszych braci. Może wtedy współistnienie organizmów żywych na Ziemi staną się bardziej konstruktywne.

„Scherbetli” (tytoń) Opis
238 shares 2974 views
Fakt, że taka wojna krwi
560 shares 1064 views
468 shares 950 views