143 Shares 1703 views

Fakt, że taka wojna krwi

Podczas gdy w większości krajów kłótnia – wspólna, a często nie kończy się fatalny, że na Kaukazie sytuacja jest nieco inna. Tam przestępcy mogą spodziewać się zemsty za śmierć bliskiego krewnego jego oburzony honoru, poniżenia, i tak dalej. D. To prawda o tej interesującej, ale bardzo strasznego obrzędu i zostaną omówione w tym artykule.


Co to jest?

Przede wszystkim trzeba mieć pewność, zdefiniowanie pojęć. Tak, to jest zemsta? Według słownika, jest to specjalny tradycja, która pojawiła się nawet w społeczeństwie plemiennym system jako sposób na ochronę godności, honoru, a nawet rodzaj mienia przez sprawcę zabójstwa. należy stwierdzić, że zgodnie z rosyjskim prawem waśń krwi w większości przypadków klasyfikowane jako okoliczność obciążająca.

Trochę historii

Interesujący jest fakt, że nawet przed prawem Mojżesza krwią zemsty była chroniona przez prawo i nie są karane. Biblia nawet istnieć pojęcie takie jak „Goel”, co oznacza „odkupiciela”. Oznacza to, że osoba, która odziedziczyła nieruchomość może wykupić z niewoli swego krewnego zniewolonym i odkupił swój przydział. I śmierć człowieka z jego rodziny, musiał pomścić przelania krwi mordercy. Zabawny będzie fakt, że dla ludzi, którzy popełnili zabójstwo i obawiali się zemsty, podczas gdy miasta ucieczki zostały utworzone, gdzie mogliby się ukryć. Jeżeli osoba wyszła z nim, a on wyprzedził waśń krwi, zabił jego człowiek nie został uznany za przestępcę i nie nosić żadnej kary, zgodnie z literą prawa.

niedawnej przeszłości

Z biegiem czasu, aby pomścić śmierć bliskich czy zaszkodzi w ten sposób zakazany przez prawo. Wszystkie przypadki wątpienia uznać starszych, bez przesądzania o ostatnie zdanie czasami przez wiele lat. Jednak mimo to, w czasie najbliższej wojny w Czeczenii nie jest niczym niezwykłym, ilość ataków krwawej zemsty. Po prostu, zasady społeczeństwa nie działać, najpierw rozważyć prawom wojny. Znaleźć sprawcę i zemścić się na nim było o wiele łatwiejsze, a kara nie jest często wykonywane wszystko. W tym czasie ludzie zapomnieli, że zwykli ludzie – to jest tak ważne, jak godny i krwi-zemsty.

O obrzędzie

Bardzo ciekawy, choć z natury są przerażające jest to zwyczaj zemsty krwi. Jeżeli którykolwiek kłótnia mężczyzna został zabity, a sprawca jest znany ludziom, że został wysłany z neutralnego dla środowiska. Było to konieczne, aby zapewnić, że są one poinformowane, że morderca oświadczył zemsty. Jeśli wcześniej nie pomścił, kto popełnił zbrodnię, a następnie w okresie panowania Imam Szamil został nieco zmieniony. Zemsta może nie tylko do osoby, która popełniła przestępstwo, ale jego krewnych na strony ojca i wybrać najbardziej zaufanych rodzinę. A jeśli człowiek zabity nie był zbyt drogi, można wykonać jego brat, który w miejscowości miał silniejszą wagę społecznego punktu widzenia. Wszystko było zrobione w celu dostosowania więcej przeciwbólowych krewnych (ale raczej nie była to reguła, ale wyjątek).

ważne fakty

Tak, istnieje kilka zasad krwawej zemsty. Co trzeba wiedzieć?

  1. Krovniki nie może żyć w jednym miejscu, na przykład na obszarach wiejskich. Jeśli tak się stanie, ci, którzy zostali uznani za zemsty, w ciągu kilku godzin musieli opuścić wioskę. Często w takim przypadku, sprzedawane za bezcen w domu cały majątek, a rodzina uciekła miarę do rytuału nie mógł ich wyprzedzić.
  2. Jak w praktyce karnego, vendetta ma przedawnienia. Jednak kilka lat temu został usunięty, a wysiłki starszych rodzin walczących pogodzić.
  3. Pomścić krewnego może nawet kobiety, ale tylko wtedy, gdy nie ma mężczyzn w lewo w wyścigu. Może to być zarówno matkę i siostrę.
  4. Inny może być motywem zemsty. Tak więc, nie tylko został stracony za zamordowanie członków jego rodziny, ale także za zniewagę, poniżenie, napaść na nieruchomości i tak dalej. D.

Ostatnio, zdarzały się przypadki, w których więcej niż jedna osoba zmarła w wyniku waśni krwi i wiele innych. Czasami to dlatego przestępcy nie zgadza się z jego winy, a jego Avengers udowodnione. Często te konflikty stają się nie do opanowania, a skończyło się bardzo źle.

pojednanie

Trzeba powiedzieć, że wojna nie może być wykonana w tym celu istnieje specjalny proces pojednania. W tym przypadku, winnych – wszyscy krewni, sąsiedzi i ludzie martwić się o nich – można ubrać w ciemnych ubraniach, nakrycie głowy i przejdź do miejsca, gdzie rytuał. Tak, to jest niemożliwe, aby ubiegać się o ułaskawienie lub spojrzeć w oczy tym, którzy chcą się zemścić. Pojednanie może się zdarzyć po przeczytaniu specjalne modlitwy i po sprawcy nalyso ogoloną głową i broda sbreyut (co pozwany). Dopiero, że sprawca może zostać uznana odpuszczone. Często jednak w czasie tego działania umiera ten, który został oskarżony o krwawym konfliktom. Golenie człowiek po prostu nie mógł się powstrzymać i cięte gardła wroga.

okup

Istnieje również rodzaj odkupienia, zbawienia od waśni krwi. Początek pojednania Uważa się, że krewni zmarłego zgadza się wziąć posag. Jeśli chodzi o wartość, to było inaczej. Zróżnicowane w zależności od tego, jak opuścił wielu członków rodziny zabitych – mniej jest nieznaczna i wykup musieli zapłacić.

odkrycia

Warto powiedzieć, że nawet jeśli dziś wojna na Kaukazie jest zabronione przez prawo Federacji Rosyjskiej, to nadal istnieje i jest często popełniane. Dziś jednak, w miarę jak coraz więcej osób zgadza się na ułaskawienie zabójcy. Na przykład, istnieją przypadki, w których przestępcy zostały odpuszczone dzięki pewnej sumy pieniędzy, a czasem – w drodze decyzji starszych.