264 Shares 3669 views

Dlaczego telefon nie widzi WiFi? Oprogramowanie WiFi na telefonie. Co wtedy, gdy telefon nie jest podłączony do WiFi

Duża liczba abonentów korzystających z telefonii komórkowej, często zadają pytania dotyczące problemów z siecią, z których jeden jest: „Dlaczego telefon nie widzi WiFi» Teraz jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie, że którekolwiek z urządzeń mobilnych pozostał bez dostępu do Internetu za pośrednictwem tej sieci? , Oczywiście fakt, że nawet użytkownicy domowi mają domowej sieci WiFi.

Dlaczego nie widzi urządzeń mobilnych WiFi?

Sieć WiFi w chwili obecnej jest uważany za bardzo wygodne, dostępne i mobile w niemal wszystkich zakątków naszego globu. Ona i wiele innych zalet. Na przykład, widoczne całkiem przyzwoite oszczędności na instalacji, wdrażania i ekspansji Internetu. Dodatkowo, WiFi-connection pełni gwarantuje kompatybilność z wielu urządzeń różnego rodzaju i wielu użytkowników telefonów komórkowych w tym samym czasie w tym samym obszarze pokrycia. Ale, niestety, nie wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych mają szansę skorzystać z tego rodzaju komunikacji. I, oczywiście, mają Powstaje pytanie: „Dlaczego telefon nie widzi WiFi?”

Rozwiązanie problemu widoczności sieci

Oczywiście, najpierw trzeba ustalić, dlaczego telefon przestał widzieć wifi w domu, czyli sprawdzić, czy połączenie w ogóle występuje. Aby to zrobić, można wykonywać proste manipulacje, na przykład w celu sprawdzenia, czy istnieje połączenie z Wi-Fi do innych rodzajów urządzeń mobilnych. Trzeba także ponowne uruchomienie zasilacza.

Możliwe powody, dla których telefon nie widzi WiFi, może być następująca: mobilny użytkownik urządzenia musi przedstawić odpowiednie wyposażenie – specjalny chip. Ponadto, duża liczba użytkowników, nie jest zaskoczeniem, nie są w stanie dostosować się do sieci.

Aby rozwiązać ten problem, dlaczego nie zobaczyć WiFi telefonu, trzeba najpierw spojrzeć w ustawieniach routera. Zazwyczaj bezprzewodowy routera, automatycznie wybiera z góry określony punkt dostępowy (kanału). Duża liczba telefonów komórkowych zaczynają czuć się mały problem, gdy ten sam kanał jest powyżej 12. To powinno zostać zmienione w ustawieniach routera własny numer kanału od 1 do 9, uruchom ponownie urządzenie i spróbuj połączyć się z siecią. Oczywiście, nie możemy zapominać o ustawieniach i telefon komórkowy.

A jeśli wszystko jest poprawnie skonfigurowane, trzeba sprawdzić działanie routera i urządzenia mobilnego. Możliwe jest również, aby sprawdzić podłączenie dowolnego miejsca na bezpłatnym punktem dostępowym. A jeśli telefon widzi sieć, jest prawdopodobne, problemem jest routerem WiFi w domu.

Problemy z połączeniem do sieci przez producenta telefonu komórkowego Lenovo

Bardzo często użytkownicy takich telefonów, jak Lenovo, istnieją także problemy z połączeniem sieciowym. Jest to problem, który Lenovo nie widzi WiFi Phone. W devayse pod warunkiem, że możliwość pracy w kanałach 1 do 11. Często router skonfigurowany do kanału 12, powyżej, wydaje się, że istnieje niezgodność między urządzeniem mobilnym a routera. W przypadku innych urządzeń mobilnych pomaga zmienić kanał, a następnie Lenovo trzeba produkować więcej.

Najpierw trzeba znaleźć plik build.prop telefonu i zastąpić go na ro.wifi.channels linia ro.wifi.channels = 14. Taka manipulacja może sprawić sobie prawo na komputerze w dowolnym edytorze tekstowym, oryginalny plik jest przenoszony za pośrednictwem USB. Następnie należy ponownie uruchomić i telefon, i router. Po tych wszystkich kroków, urządzenie mobilne musi zobaczyć sieć.

Oprogramowanie WiFi na telefonie

W celu korzystania ze wszystkich funkcji telefonu komórkowego podczas łączenia się z siecią przy użyciu wielu programów. Teraz dostępny w szerokim zakresie oprogramowania WiFi na telefonie. Podawać z tych aplikacji w celu uczynienia urządzenia mobilnego punktu dostępu do sieci Wi-Fi. Najważniejsze – jest wybrać dobrą i niedrogą mobilnego ruchu internetowego, ponieważ w zasadzie urządzenie mobilne jednocześnie stać się bramą między 3G i sieci Wi-Fi. I pozwoli to urządzenie podłączyć do sieci World Wide Web. Programy są podzielone według rodzaju platform komórkowych, najbardziej popularne – jest to Android, iOS, Windows Phone.

Program WiFi w oparciu o Androida: WiFi i WiFi Tether HotSpo

W chwili obecnej wszystkie wielofunkcyjne telefony używane w celu uzyskania dostępu do sieci, usług społecznych lub do komunikacji w Internecie, prawie się zbędne, jeśli telefon przestał widzieć WiFi. Aby rozwiązać ten problem, wiele sobie sprawę, że jest bardzo łatwy w obsłudze aplikacja do telefonu jest uważany WiFi Powiąż root Użytkowników. Jedyną rzeczą, która nie jest tak popularne wśród użytkowników, więc jest to, że wymaga praw dostępu użytkownika root, ale opłaca się łatwo dostępne funkcje i łatwość użytkowania. Domyślnie, program ustawia hotspot WiFi w trybie otwartym, połączyć bez hasła. Dlatego przed użyciem tego programu, odpowiednio, wybierz protokół szyfrowania i określ klucz do sieci.

Innym oprogramowanie WiFi na telefonie – to WiFi HotSpo. Jest również łatwy w użyciu, ale jest znacznie mniej funkcji niż WiFi Tether, ale przy użyciu tego konkretnego programu telefon komórkowy nie muszą przejść „rutovat”. A im bardziej atrakcyjny tej aplikacji, to fakt, że ma taką funkcję jak tetheringu USB. To pozwala na używanie telefonu jako modemu przewodowego po podłączeniu przez USB do komputera.

Program WiFi opiera się na iOS

W przeciwieństwie do programów dla platformy Android, jak mechanizm IOS nie występują tak często. Ale nadal mają dobre oprogramowanie WiFi dla telefonu opartego na systemie iOS, a tym MyWi. Aplikacja ta pozwala na wykonywanie mobilne urządzenie modem. Jednak aby było to możliwe, urządzenia Apple, należy najpierw „odblokować”. Aplikacja jest bardzo dobra możliwość monitorowania. A jeśli nagle nie może być podłączony, lub działa z hałasem w MyWi mieć możliwość wyboru innego kanału. Jedyną wadą tego – to właśnie ona wypłacona.

Program dla Windows Phone

W jednym z pierwszych wersjach telefonów opartych na systemie operacyjnym Windows Phone używać tetering było to niemożliwe. Ale w kolejnych modeli urządzeń przenośnych, opcja ta została zbudowana w samym systemie. Można go umieścić na zamek, w zależności od których służy konkretnym modelu telefonu. Maksymalna połączenie z punktem dostępowym z aktywnym tetering wynosi nie więcej niż pięć innych urządzeń mobilnych.

Kłopot podłączania urządzeń mobilnych do sieci i jego rozwiązania

Bardzo rozpowszechniona opinia, że wkrótce sieci WiFi, możliwe jest zastąpienie jednego z dostępnych linków – mobile. Ale to rodzi kolejny problem. Jest jeszcze niezdolność roaming na całym świecie. Po tym wszystkim, sieć obecnie ma mały promień ich działania. I występują problemy w postaci faktu, że telefon nie jest podłączony do WiFi.

W naszych czasach, w sieci jest już bardzo rozpowszechniony. Jeden z pierwszych telefonów z obsługą sieci zaczęły się programistów, takich jak Samsung, ZyXEL, Hitachi. Ponadto, po pewnym czasie zaczął się rozwijać takie komórkowych i innych producentów.

W dniu dzisiejszym standardem komunikacyjnym czasu jest uważana za prawdopodobnie najtańszym i wielu dostawców oferuje te usługi za darmo. Ale nie zawsze szansę, aby cieszyć się z zalet sieci bezprzewodowej, a czasami pojawia się pytanie o to, co zrobić, gdy telefon nie jest podłączony do WiFi.

Zdarza się, że urządzenie mobilne widzi samą sieć, ale nie chce się z nim połączyć. Szczególnie często zdarza się, gdy telefon nie widzi domowej WiFi. Jeśli we wspólnych obszarach, które zapewniają sieci, takie problemy nie pojawiają się wcześniej, często rozwiązanie nie leży w telefonie i router w domu, w jej ustawieniach.

W rozwiązaniu tego problemu nie koniecznie zwrócić się do specjalistów, można dostosować wszystko i siebie. Aby to zrobić, przejdź do ustawień urządzenia i je zmienić. Można to zrobić za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Bezpośrednio w pasku adresu należy wybrać routera IP. To oznaczenie: 192.168.1.0 i 192.168.1.1. Następnie należy znaleźć sekcję DHCP i umieścić kleszcza w Enabled sekcji, inne sekcje – Brama domyślna i Primary DNS – należy wprowadzić adres IP routera.

Tak więc, jeśli wszystko odbywa się prawidłowo, to kwestia , dlaczego telefon nie jest podłączony do WiFi, musi zostać rozwiązany. Metoda ta pomaga chronić wymianę danych, czyli pozwala umieścić hasło, aby połączyć się z siecią. Do niego podłączy tylko tych użytkowników, którzy są dozwolone.