301 Shares 8325 views

Alexy II Monument w Joszkar-Ola

04 sierpnia 2010 był dość ciekawy i ciężki uroczyste wydarzenie – otwarcie pomnika rosyjskiego patriarchy. Wyróżnił się w taki wspaniały dar dla prawosławnego wiernego miasta Yoshkar-Ola. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był wyższy urzędnik w Republice Mari Eł – Markelow L. I. spełniać swoją wiodącą rosyjski rzeźbiarz Kowalczuk Andrey, który był autorem i inne piękne i majestatyczne zabytki, które są nie tylko w tym kraju, ale także w innych rosyjskich miastach i następnie WNP. Na lewym brzegu rzeki Malaya Kokshaga na obszarze patriarchalnej wskutek pomnika Aleksy II – XV patriarcha Wszechrusi, który stał się założycielem Yoshkar-Ola i Mari diecezji – został zbudowany i teraz ozdabia miasto.

Nowe diecezja

W 1993 roku, 11 czerwca, Święty Synod Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Diecezji Kazan postanowił przeznaczyć Yoshkar-Ola i Mari diecezji. Patriarcha Aleksy II pobłogosławił utworzenia niezależnego dziedziczenia, co doprowadziło arcybiskupa Yoshkar-Ola John (Timofeev).

24 lipca 1993 w Yoshkar-Ola z głową rosyjskiego Kościoła prawosławnego przybył wizytę do 25 lipca 1993 roku w miejscowości Semenovka w kościele Narodzenia Bogurodzicy, aby tradycyjny obrzęd konsekracji archimandryty lub inicjacji John w Yoshkar-Ola i Mari biskupa.

Monument Alexis II (Joszkar-Ola)

Jako znak tego wydarzenia i pamięci Jego Świątobliwości ogromny skład brązu został stworzony, wywieszono na cokole granitowym, która zaprezentowała kompozycję odnofigurnuyu. Rosyjski patriarcha stoi pionowo w sutannie z panagiej na piersi i na głowie – lalek z serafinów. W jednej ręce trzyma laskę, podczas gdy druga ręka rzuca się gołębicę jako symbol pokoju, miłości i dobroci. Zapatrzony na nasypie Zmartwychwstania, w którym kościoły i katedry prawosławne (ich budowa sięga czasów Jego wniebowstąpieniu do patriarchalnego tronu).

Należy przypomnieć, że prymas Kościoła prawosławnego i monumentalny schwytany w Moskwie, a na wyspie Valaam, aw Mińsku i Witebsku, aw Tallinie.

Discovery. Pomnik Aleksy II

Na otwarciu ze wstępem Prezesa Mari Eł – Markelowa, który bardzo mądrze zauważył, że Rosjanie bez prawosławia – pustej przestrzeni, dlatego w miastach i wsiach Mari Eł tak energicznie odbudowany i odrestaurowany zrujnowane świątynie.

Yoshkar-Ola jest stolicą Mari Eł, zanim Revolution (1919) miał nazwę Tsarevokokshaisk. Dlatego tutaj, i zdecydowano się wybudować pomnik patriarchy alexiy II, fakt, że to za jego rządów jako całości w całej Rosji, a w szczególności w Republice Mari Eł wystąpił wzrost Diecezje, kościoły, klasztory, religijnych instytucji edukacyjnych, itp I, co ważniejsze, znacznie zwiększyło rolę rosyjskiej Cerkwi w życiu duchowym Rosji i jej polityce.

Po wstępnych słowach szefa Republiki i abp John zdjął zasłonę, i wszyscy widzieliśmy niezwykle piękny i majestatyczny pomnik Aleksy II – Jego Świątobliwość Patriarcha jest dostępny w błękitne niebo.

Po Biskup poświęcił pomnik Jana i przeprowadził serwis patriarchy. Pan Jan powiedział w swoim wystąpieniu, że szef Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Aleksego II z wielką miłością w sercu Mari wziął krawędzi i ludzi zamieszkujących go. Każda osoba, która przychodzi do tego miejsca, znajdzie pocieszenie. A ci, którzy widzieli go i rozmawiali z nim, po raz kolejny poczuć miłość i ciepło, które rozlewa się jego serce. I niech Pan błogosławi i umacniać ludzi w branży, która nazywa się patriarchą Wszechrusi Aleksego II.

Interesujące fakty z biografii

Świat Alexey Riediger urodził się 23 lutego 1929 roku. On należy do rosyjskiej rodziny szlacheckiej, wycofała się z branży Niemców bałtyckich, którzy wzięli prawosławia w XVIII wieku. Jego przodek Friedrich von Riediger najpierw pod Katarzyny II został ochrzczony nazwą Theodore.

Ojciec patriarchy Aleksego II była archiprezbiter Michael, która została podjęta po rewolucji w Estonii. Jako dziecko, Alex, razem z ojcem często odwiedzane Balaama i marzył o zostaniu księdzem. Potem, po wojnie ukończył seminarium i jej akademii w Leningradzie.

Wkrótce stał się minister diecezji Tallina. Kiedy zmarła jego matka (w roku 1959), stał się mnichem o nazwie Alex. Inicjacja Uroczystość odbyła się w Trinity-Sergiusz Ławra. W 1961 roku został biskupem Tallina i Estonii, a następnie metropolita Leningradu i Nowogród dziale. W tym czasie dokonał zwrotu wiernego zestaw ortodoksyjnych relikwii (relikwie św Aleksandra Nevskogo), zabytków i świątyń. Kiedy ożyły monastycznego życia św Jana klasztoru w Leningradzie, Valaam Monastery, pustyni Mikołaja Vyazhischskoy koło Nowogrodu itp

W 1989 roku został wybrany zastępcą ZSRR, a następnie, gdy przedstawiony przed Panem patriarcha Pimen, lokalnej rady wybrany na jego miejsce ówczesnego Metropolitan Alexy.

Mistrz zmarł 05 listopada 2008. Następnego dnia w jednym z dzienników stołecznych o nim pisano, że zmarły Święty Patriarcha został pierwszym przedstawicielem Kościoła Prawosławnego, który był ściśle związany interesów państwowych władz religijnych, które nadal oddzielić niemożliwe.