195 Shares 4233 views

Dlaczego pingwin nie może latać: opinia współczesnych uczonych

Penguins – śmieszne i trochę śmieszne ptaków. Dorośli i dzieci z takim samym zainteresowaniem obserwując jak tłum „lokajów” wpada do oceanu! I z jakimś niesamowitym wdziękiem istoty te poruszają się pod wodą, unosząc się na swoich małych skrzydeł! A potem jest bardzo dobre pytanie, „Dlaczego nie pingwiny latać?” Spróbujmy podkreślić tę kwestię bardziej szczegółowo.

Początkowo naukowcy Zakłada się, że oni nie latają tylko dlatego, że ewoluowała od nielotnych przodków. Pogląd ten przyczynił się do tego, że same dobre kormorany latać i pływać, poruszających się na ich skrzydeł w dwóch środowiskach.

Jednak teraz, że opinia została obalona. Faktem jest, że naukowcy zauważyli jeden mały szczegół, studiując pingwina zdjęciem oraz jego „towarzyszy”. Stwierdzono, że powyższe kormorany równie złe może poruszać się w powietrzu iw wodzie. Zdolność do lotu na takie „zróżnicowany” ptactwo niższa od zwykłych „Mistrzowie nieba”, a umiejętność pływania nawet bardziej przeciętne i nie mogą być porównywane z baletu sztuki w wodzie pingwinów.

Został on następnie, naukowcy wyprzedza teorię ewolucyjną i celowość: dlaczego trzeba latać jeśli nadal będzie się źle? Pytając, dlaczego pingwin nie może latać, naukowcy muszą zapomnieć o prawdziwym locie. Mimo wszystko, większość przedstawicieli tego gatunku żyjących w bardzo trudnych warunkach Antarktydy. Aby przetrwać ciężką zimę lokalnym, muszą przechowywać ogromne ilości tłuszczu. Naturalnie, z ewolucyjnego punktu widzenia, takie podejście do przetrwania znacznie bardziej uzasadnione, ponieważ pozwala zwierzę przez długi czas bez jedzenia w najtrudniejszych i mroźnych zimowych dni.

Więc, nowoczesne naukowcy mają doskonałą odpowiedź na pytanie, dlaczego pingwin nie latać: ten rodzaj prostu opuszczony lot na rzecz bardziej naglących potrzeb. Jak widać, te ptaki nie są tracone, zachowując ich populacji i siedliska.

Jednak nauka ma wiele pytań, w porównaniu z którym hipotetycznie latający pingwin wygląda to nie ma znaczenia. Większość rozbieżności związanych właśnie ze zdolnością do nurkowania: mechanizm, który pozwala nadal niejasna dużych gatunków nurkowania do imponującej głębokości. Tak, słynny cesarz pingwin jest w stanie nurkować do głębokości pół kilometra, a tam na 20 minut!

Pytanie jest nie tylko w procesach biochemicznych, które umożliwiają duże i muskularne „Cesarz” przez tak długi czas bez powietrza, ale także w jaki sposób tak duża i przeważnie lądem organizm może wytrzymać monstrualne spadków ciśnienia i uniknąć choroby dekompresyjnej.

To ostatnie jest szczególnie ważne. Po tym wszystkim, ludzie nie mogą nurkować bez wyposażenia ochronnego do głębokości 100 metrów, a bardzo zanurzenie wraz ze wzrostem powierzchni należy przeprowadzić w krótkim okresie czasu. Jak radzić sobie z nim, nasz bohater? Naukowcy nie wiem … Tak więc nadszedł czas, aby przestać myśleć o tym, dlaczego pingwin nie może latać. Jest lepiej, aby sprawdzić swoje zdolności psychiczne rozwiązać bardziej naglące i złożonych problemów.