277 Shares 6390 views

Scops sowa – sowa, która śpiewa

Scops Sowa – sowa małe wymiary, długość ciała, która jest od 16 do 21 cm od ptaków nie przekracza 120 g .. Pomimo niewielkich rozmiarów, zakres jego skrzydeł wynosi 50 cm. Jego kolor jest skromny, często szaro-brązowy. Czasami można znaleźć osoby o czerwonawym kolorze. Większość sowy ma ciemne smugi i pasma, co pozwala im się połączyć z kory drzew. Na ich czele ma dwa dość duże pióra wiązka ucho, że gdy przestraszony lub podekscytowany innego wzrostu i przypominają rodzaj rogami. Dziób i pazury ciemno-brązowy kolor. Ptaki mają również stopom powłokę dół (z wyjątkiem palców).

Jeśli chodzi o środowisko naturalne, Scops Sowa – Sowa, który preferuje mieszane, często rzadkie lasy, drzewa owocowe, wolnostojący w dziedzinach, opuszczone ogrody. Można go również znaleźć w winnicach. Ta sowa nie przeżywa lęk przed człowiekiem, tak często osadza się z nim w bliskim sąsiedztwie, na przykład, w parkach miejskich. Scops Sowa w Rosji, co do zasady, ptak wędrowny. Najczęściej można zauważyć w południowych częściach kraju, począwszy od zachodnich granic i Jeziora Bajkał. W zimie może latać w krajach tropikalnych, na przykład, w Afryce, na obszarze położonym na południe od Sahary.

Scops Sowa – gatunek noc sowa. W ciągu dnia nie można znaleźć. Po zimowania dotrze na początku marca w południowych terytoriach Rosji, aw połowie kwietnia, można już znaleźć w pozostałej części kraju. Po przyjeździe to jest możliwe, aby dowiedzieć się w pierwszej spokojnej nocy, kiedy zaczyna dawać małżeństwie głos, który jest monotonna spokojnie męski krzyk w różnych kluczy. Przez 1 minutę do 20 sprawia, że sygnały ptaków przypominające odgłos „przebudzony” snu. To z tego powodu, że ten rodzaj ma swoją nazwę. Oprócz śpiewających samców słychać śpiew kobiecy głos, który jest znacznie grubszy.

Zgodnie z dobrodusznym wyglądem, który ma Scops Owl – Sowa (. Patrz zdjęcie powyżej), nigdy nie pomyśli, że ten mały ptak, jeśli to konieczne, jest w stanie odstraszyć wroga. W ten sposób, jednocześnie chroniąc swoje gniazdo z piskląt sprzęgła lub gdy zbliża się obcy przedmiot przywiera jedną łapę na gniazdo z dolnej części, z szeroko rozpostartymi skrzydłami, jak motyl. W tym czasie, z głową przyciśniętą do tyłu głowę, a oczy stają się niezmienne. Druga łapa trzyma gotowy do ataku pod skrzydłem.

Pod względem wartości odżywczej sowa Scops Sowa bezpretensjonalny. Zdobycz są małe zwierzęta, takie jak jaszczurki lub żaby. Ponadto, jego jedzenie są duże ćmy i chrząszcze. Jego polowanie spędza w gęstym mroku. Dla kobiet piskląt nie prowadzą jakiś specjalny wybór potraw. Podczas inkubacji samica r samiec kanałów uprzednio powiadamiając jego gwizdek polowania. Łapanie zdobyczy, wysyła go od dzioba do dzioba, jakby całował kobietę. Między innymi, żywność, Scops Sowa może jeść marchewki startej, twaróg, gryka.

Ze swej natury, Scops owl – sowa duplegnezdik. To może potrwać jako naturalnej niszy i osiedlić się w dziuplach dzięciołów. Jeśli nie ma odpowiedniego miejsca na obudowie mogą być zakwaterowane w czterdziestu gniazdo. Ich jaja Scops Sowie leży gdzieś w ciągu 30 dni po przyjeździe. W większości przypadków, sprzęgło składa 4-5 jaj jest biała, bardzo rzadkie 6 jaj. Inkubacja okres jest nieznacznie więcej niż 20 dni. Po urodzeniu żywności dla ich karmienia piskląt produkuje samca. Wylot z gniazda mały Scops Sowa rozpocząć 20 dni po jego urodzeniu. Przez cały ten czas rodzina zjednoczona i niepodzielny, jest podzielona dopiero w sierpniu przed lotem.