120 Shares 2969 views

Zestaw ćwiczeń dla skoliozy

urząd pracy, nierówne obciążenia lub po prostu słaba postawa może uszkodzić kręgosłup i potem przynieść wielki dyskomfort. Jest skoliozę – skrzywienie osi kręgosłupa, który jest obserwowany w dość dużej części ludności świata. Choroba ma tendencję do szybkiego i jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby go pokonać toku – wykonywać ćwiczenia kręgosłupa. Skolioza jest dobrze dostosowana przy ich pomocy.

Wszelkie ćwiczenia należy rozpocząć od wstępnego rozgrzewania, w tym przypadku będzie to zaledwie na kilka minut na czworakach. To rozładowuje kręgosłup i można przystąpić do dalszych ćwiczeń.

Zestaw ćwiczeń dla skoliozy

1. Ćwiczenie „rower”.

Pozycja wyjściowa: na plecach, ręce powinny być przedłużony wzdłuż ciała lub zablokowana za głowę. Nogi zrobić ruch kołowy jakbyś rowerem. Im niższy poziom stóp nad podłogą, tym większe obciążenie mięśni brzusznych. Dlatego początkujący mogą zrobić ćwiczenia, podnosząc nogi wysoko nad podłogą.

2. Ćwiczenie „nożyce”.

Pozycja wyjściowa jest taka sama. Wyciągniętymi nogami prostopadłe do podłogi i podnieś na przemian wykonywać swoją poprzeczny ruch typu nożyczek.

Oba ćwiczenia wzmacniają mięśnie brzucha – zapewnia zestaw ćwiczeń dla skoliozy. To jest po ćwiczeniach, skierowanych bezpośrednio do mięśni pleców.

3. Ćwiczenie „Pływające sportowiec”

Musisz leżeć na brzuchu i wyprostuj nogi. Głowa powinna spoczywać na założonymi rękami razem. Talia jest konieczne do zakrętu, tak aby punkt podparcia był brzuch i ręce, aby ruchów pływackich.

4. Ćwiczenie „łódź”

Pozycja wyjściowa jest taka sama. Pociągnąć do przodu i splótł ręce podnieść z podłogi wyciągniętą nogę zawalił się w tym samym czasie w dolnej części pleców. Takie ustalenie pozycji przez kilka sekund, a następnie powrócić do oryginału. Powtórz 5 razy.

5. Pozycja wyjściowa: leżenie na brzuchu, ręce trzyma na pasku gimnastycznego drabiny. Nogi rozciągnąć i zabrać je na drugą stronę, która ma skrzywienie kręgosłupa.

trzeba wykonać następujące ćwiczenia w pozycji stojącej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby oni blisko lustro – będzie możliwość kontrolowania postawy.

6. Pozycja wyjściowa pionowy. Dłonie na ramionach, łokciach i zachować rozwiedli się w dłoni. Wykonywać swoje kolistych ruchów obrotowych. Ważne jest, aby obserwować powolne tempo i zrobić małą liczbę powtórzeń.

7. W celu poprawy postawy doskonale nadaje przysiady. Wykonaj 8 – 9 razy.

8. Kompleks ćwiczeń dla skoliozy i wykorzystuje i chodzenia. Chodzenie na obcasach, w których ręce są związane z zamkiem i głowę do tyłu, chodzenie na palcach, gdy ramiona są rozszerzane ku górze. To musi być przeprowadzone oprócz podstawowego wykonywania skoliozy. Obejmuje to także chodzenie z wysokimi podnoszenia bioder i ramion do przodu.

Ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach, wykonując ćwiczenia na kręgosłup:

Po pierwsze, przed rozpoczęciem ćwiczeń należy przewietrzyć pomieszczenie.

Po drugie, każde ćwiczenie, aby rozpocząć z minimalnym obciążeniem, zwiększając ją stopniowo.

Absolutnie nie można powiesić na pasku – aktywnie ciągnie kręgosłup.

Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w wolnym tempie przez kontrolowanie obciążenia, które produkuje organizm.

dla skoliozy ćwiczenia są bardzo skuteczną pomoc. Z reguły lekarz dostosowuje kompleks i nie powinny być podejmowane bez wizytę do specjalisty samoleczenia. Ważne jest, aby pamiętać, że ćwiczenia są wykonywane prawidłowo leczyć i prawidłowo wykonane mogą być bardzo szkodliwe. Jeśli nie będzie w stanie obiektywnie ocenić sytuację i znaleźć odpowiedni zestaw ćwiczeń dla skoliozy, choroby, zamiast poprawić, będzie szybko rozwijać.