271 Shares 3287 views

Kant Island: Historia i zabytki

W środku rzeki Pregel w centrum Kaliningradu, w pobliżu wyspy znajduje Oktyabrsky Kant wyspa. Poprzednio był nazywany Kneiphof. Stanowią jego dwie ręce nad rzekę. Od XIV wieku był tu jeden z trzech osiedli, które były Królewca.

Na wyspie znajduje się kilka pięknych i ciekawych atrakcji, wśród których są głównym katedry i grób słynnego filozofa. Na cześć wielkiego naukowca i miejsce ma swoją nazwę. Ale zanim to wydarzenie stało, atol doświadczył wiele imprez i zmiany nazwy.

Wzloty i upadki z nazwą

Nowoczesna wyspa Kant miał kiedyś swoją nazwę historycznie ugruntowaną Kneiphof, z niemieckiego Kneiphof. Słowo utworzone z pruskiego termin knypabe, co tłumaczy się jako otoczony przez wody rzeki. Przed Atol ukazał pierwszą osadę, którą nazwał Fogtsverder, pochodzące z niemieckiego Vogtswerder, co z kolei utworzone z Vogt Vogt – za nim pozostał i Werder, który w rosyjskim brzmi jak wyspie rzecznej. W 1327 roku został opublikowany statut, zgodnie z którym wyspiarskie rozliczeniowe podane prawa miejskie. A w tym czasie w mieście został przemianowany Knipav (Knipaw).

Już w 1333 roku na wyspie Kanta ponownie przybiera nową nazwą Pregelmyunde brzmiące niemieckiego jako Pregelmünde. Powstawanie nazwą przyczyniły się do niemieckiego słowa Pregel (Pregel) i Mündung, co w tłumaczeniu oznacza usta. Ale tytuł ten nie został zatrzymany, a stopniowo złowiony w życiu codziennym germanizacji postaci nazwy poprzedniego Kneiphof.

Rozwój wyspy

Kneiphof (teraz Kant wyspa) ma bardzo korzystne położenie. Jest zbudowany na skrzyżowaniu lądowych i wodnych szlaków handlowych. Dlatego od samego początku rozwinął jako centrum transportu i handlu. Na początku ubiegłego wieku, atol był mocno zbudowany, iz ziemi to dołączył pięć mostów. Nie było nawet ciekawe wyzwanie w odniesieniu do tych struktur: to była praca z siedmioma mostami Królewca. To rozpętał słynny matematyk Leonhard Euler. Udowodnił, że wszystkie mosty nie można przejść, jeśli nie przechodzą na któryś z nich dwukrotnie. Ten przykład był początek teorii grafów.

Do roku 1944, na wyspie Kanta (Kaliningrad) składała się z 28 ulic, 304 domów, katedra i ratusz. Tramwaje miejskie warstwowe. Ale odbyło się w sierpniu 1944 roku, bombardowanie brytyjskiego lotnictwa prawie całkowicie zniszczony zabytkowy budynek atolu. Tylko katedra udało się przetrwać w części. W okresie powojennym w ruinach miasta rozebrane cegły, które zostały wysłane przez barki do ożywienia Leningradu.

W roku 1970 przez atolu utwardzonej estakadą, która stała się jednym z głównych arterii komunikacyjnych wszystkich Kaliningradzie. Staram się wyposażyć obszar, który jest w sąsiedztwie mostu na wyspie położył Parku Rzeźby i złamał Arboretum. Katedra została odbudowana w 1998 roku sam. Instrument ten stał się znakiem rozpoznawczym i najważniejszą wizytówką wsi. Że mury tego kościoła pochowany jest najpopularniejszą mieszkaniec Królewca – wybitny filozof i myśliciel Immanuel Kant.

wybitny atrakcją

Uważa się, że katedra na wyspie Kant (Kaliningrad) rozpoczęto w 1333 r. Po tym terminie wygrawerowanym na wiatrowskaz Wieży Północnej. Miejscowy biskup pozwolono przez Krzyżaków do budowy nowej katedry na wyspie Kneiphof kiedy stało się jasne, że stary luterański kościół nie był już w stanie umieścić wszystkich parafian. Budowa katedry trwała 80 lat. To było pierwotnie planowane do zabudowy katedra-twierdza, ale po 5 latach od rozpoczęcia planów budowlanych uległy zmianie, niektóre zmiany zostały wprowadzone do projektu i na katedrę zaczęto zbudowany w budynku wyłącznie religijnych.

wewnątrz katedry

Jeśli trafisz na wyspę katedry Kant zdecydowanie powinien zobaczyć. Dziś jednak to nie działa, a obsługa odbywa się tylko w kaplicach ewangelickich i prawosławnych, które są umieszczone wewnątrz obiektu. Reszta katedry jest wyposażona salę koncertową i muzeum. Concert Hall znajduje się na pierwszym piętrze gigantycznych rozmiarów. Posiada jeden z największych organów w Europie. W przeszłości grał muzykę gawędziarz Hoffmana.

Wspinania się spiralne schody, które można zobaczyć tylko w swoim rodzaju ekspozycji muzealnej, która jest poświęcona Immanuel Kant.

Park Rzeźby – kolejna atrakcja wyspy

Wyspa Kant (Kaliningrad) słynie z innym niezwykle piękna rzeźba parku. Znajduje się w zachodniej części atolu i jest rodzajem skansenu. Jest atrakcją turystyczną od 1984 roku. Zbiór parku znajduje się około 30 rzeźb, wśród których znajdują się postumenty – kultura „człowieka i świata” kompozytorów, pisarzy i poetów, jednoczącą tematyczne

Odsetki w parku i spowodować, że rośliny rosnące tutaj. Jest prawie 1030 różnych gatunków krzewów i drzew.