477 Shares 8567 views

Płyta główna GIGABYTE GA-990XA-UD3: przegląd, funkcje i opinie

Dla wielu potencjalnych nabywców znaleźć płyt gier, począwszy od niższym segmencie cenowym urządzeń high-end, których wartość przekracza 15.000 rubli. Jednakże, jako ekspertów w swoich odpowiedziach, większość wymagań do płyty głównej pozostają niezrealizowane dla większości użytkowników. Celem tego artykułu, przedstawiciel klasy budżetowej – Płyta główna GIGABYTE GA-990XA-UD3, która bardzo niewielu nabywców generalnie zwracać uwagę. Po 8-9 tysięcy rubli wyraźnie nawiązują do użytkownika o niskiej wydajności urządzenia. Jednak, jak pokazuje praktyka, budżet i przedstawiciele są w stanie zaskoczyć ich właścicieli.

Cechy płyty głównej

Głównym kryterium wyboru klientów dla większości wsparciu wszystkich nowoczesnych procesorów. Budowa AM3 + FX / AM3 Phenom II to najnowsza platforma AMD, a zatem wspiera żadnego nowego produktu na rynku procesorów producenta. Hybrydowy układ ATI CrossFireX i NVIDIA SLI na jednej platformie jest również jednym z kryteriów nabycia płyty głównej. I devaysa GIGABYTE GA-990XA-UD3, funkcja ta jest realizowana sprzętowo.

Często koszt płyt zawyża wbudowany kontroler RAID dla sześcio-kanałowym interfejsem SATAIII. Ale tu projektanci GIGABYTE stanął na wysokości zadania. Ponadto płyta jest zabezpieczona i inne użyteczne funkcje, które czytelnik będzie dowiedzieć się, kiedy czytasz ten artykuł.

Pierwszy znajomy z płytą główną

ATX form factor urządzenie jest w dużym kartonie. Jej wyświetlacze są dość pouczające dla kupującego: z jednej strony pakietu opracowanego sama, cechy oraz dostępne technologie płyta pomalowane są na odwrocie pudełka. Tylko dezorientuje drobnym drukiem w opisach funkcjonalnych, ale to amator. Po tym wszystkim, ktoś jest na tyle, aby zobaczyć jasny obraz, ale inni wolą pełne wyjaśnienie.

Urządzenia akwizycji i kompletne, właściciele zauważyć w ich opinii, ładny. Dodatkowo do płyty głównej i podłącz płytę z interfejsem w pudełku użytkownik znajdzie: kompletne instrukcje instalacji, CD ze sterownikami i narzędziami, pojedynczego mostka SLI i 4 kable SATA. Oczywiście obecność kabli połączeniowych dla wszystkich właścicieli jest to miła niespodzianka od producenta. Warto zauważyć, że dwa kable mają złącza w kształcie litery L dla ułatwienia instalacji.

Wygląd i jakość wykonania

Nawet płyty główne, które kosztują dwa razy cenę urządzenia w pytaniu, więc nie zmontowane. W swoich komentarzach, wielu właścicieli powiedzieć, że płyta jest montowana na Feng Shui:

  1. Większość elementów zasilania i ogrzewania są umieszczone między złączami interfejsu oraz kielich dla procesora. Są one ułożone w równych rzędach i objętych grzejników.
  2. Wewnętrzne łączniki do panelu sterującego i portu USB i starannie umieszczone w jednym rzędzie i są charakterystyczne od siebie barwiącego.
  3. SATA-złącza znajdują się w tym samym bloku, a dla ułatwienia interfejsu połączenia jest umieszczona równolegle do płyty głównej (nie będzie kolidować z kartą graficzną do gier).

Jedynym minusem, który przyciąga uwagę użytkowników, – umieszczenie elektrody do podłączenia dodatkowych chłodnic. Ich producent, też jest pięknie położony na krawędziach płyty. Właściciele budynków o wielu fanów będzie musiał użyć 12-woltowe przedłużaczy.

Specyfikacja urządzenia

Podwójny system BIOS z 32 MB pamięci Flash ROM, realizowanych w technologii ACPI, to gwarancja wydajności płyty głównej dla wszystkich overclockerów. Gra urządzenie jakość GIGABYTE GA-990XA-UD3 AM3 posiada trzy sloty PCI Express. Mostek południowy AMD SB950 gwarantowane do pracy budowania macierzy RAID 0, 1, 5, 10. w dźwięku Realtek ALC889 reaguje regulator, a sieć Gigabit realizowany jest na chipie Realtek RTL8111E. Wszystko dorosły, jak drogich płyt.

Rozszerzenie możliwości technicznych spełniać dwa złącza PCI, do których dostęp nie jest zablokowany układ chłodzenia karty wideo. Jest obecna na płycie głównej GIGABYTE GA-990XA-UD3 i PCI Express 2.0 x1, który stał się popularny dzięki znowu do powstania ultraszybkich dysków SSD pod tym interfejsie. Słabym ogniwem w całym systemie – jest mostek północny. Prowadzi moduły obsługi 4 DDR3 pracujących w Douala, ale jest ograniczona ilość pamięci RAM 16 GB.

Opis instalacji CPU

Silne zdejmowana płyta na odwrotnej stronie płyty głównej GIGABYTE GA-990XA-UD3 posiada pozytywną opinię. Ale wszyscy ludzie są bardzo mylić obecność kondensatora w bliskiej odległości śrub mocujących radiator procesora. Podczas instalacji systemu chłodzenia pasywnego, to wyraźnie na drodze. Jedynym sposobem, aby go oczyścić – to lutować to samo, ale na długich szypułkach (wystarczy zgiąć ją na bok).

Aby rozwiązać ten problem ze skraplacza mogą być skonfigurowane za pomocą dowolnego istniejącego cooler na rynku. Ta sama płyta wzmocniona radiator zapewnia odpowiednie dopasowanie do procesora, a nie można się martwić o to, kiedy system chłodzenia funta można zainstalować może to spowodować uszkodzenie płyty głównej.

Omówienie panelu interfejsu

Budżet płyta główna GIGABYTE GA-990XA-UD3 jest wyposażony w wyjście optyczne do podłączenia urządzeń audio. Jest to wyraźny przełom na rynku urządzeń komputerowych niższym segmencie cenowym. Dodatkowo producent wprowadził tyłu tablicy dwa złącza USB 3.0, niż po raz kolejny zaskoczył wszystkich użytkowników, ponieważ AMD z tym stałym problemem. Płyta posiada także:

  • 6 portów USB 2.0;
  • 1 PS / 2 (lub myszy lub klawiatury);
  • 1 IEEE 1394;
  • jeden port Gigabit RJ-45;
  • sześciu portów dla łączenia systemów dźwiękowych.

Jako użytkowników w ich opinii, a także uznają złącze niepopularne IEEE 1394 i są skłonni myśleć, że port eSATA byłby bardziej do przyjęcia do płyty interfejsu. W ogóle, jak wykresy, bardzo dobrze wyposażone tylne złącza panelu.

Cechy podstawowy system wejścia-wyjścia

Nie jest jasne, jaki cel budżet skopiować GIGABYTE GA-990XA-UD3 wspiera dotykowy w systemie BIOS, ale w opinii właścicieli, technologia robót i myszką manipulatora, który ułatwia konfigurację całego komputera. menu IO skromny i nie posiada własnego środowiska graficznego, a to dezorientuje wielu użytkowników. Ale podatne na ustawienie wszystkich elementów: procesor, pamięć, opony zasilacz i wiele więcej.

BIOS Menu w całości w języku angielskim, ale każdy element posiada szczegółowy opis, w związku z tym ustalenie problemów systemowych w zaawansowanym użytkownik powinien powstać. Masz uwagi tylko na złożoność funkcjonalnych rdzeni Unlock CPU. Jest on realizowany jako algorytm do wykonania przez wybranie określonych ustawień (opisanych w niniejszej instrukcji). Jak właściciel i „piaskownicy”, w którym do przeprowadzania testów systemu podkręcony bez restartu komputera.

Na najnowszej technologii

Płyta główna, których cechy są pomalowane na jasny opakowaniu wyraźnie wymaga szczegółowego przeglądu producenta technologii przedmiotem. Jednak właściciel czeka niespodzianka tutaj. Większość aplikacji głośnych, takie jak 108 dB, Blu-ray, 3TB, 3x USB zasilane są częstym chwytem marketingowym. W rzeczywistości – jest to AMD AM3 + zwykły standard, który wymaga od wszystkich producentów, aby zapewnić płytę nośną odpowiednie funkcje: ograniczenie hałasu 108 dB, streaming Blu-ray, wsparcie dla 3TB pojemności dysków twardych oraz zapewnienie odpowiedniej podaży dla interfejsu USB.

Przez technologię Ultra Durable 3 Classic ukrytym użytkowania PCB z przewodów miedzianych i instalacji stałych kondensatorów japońskich. A Pobór mocy 10 – ten opis Wzmocniony układ zasilający według schematu 8 + 2 fazy. Piękne oznakowanie ON / OFF Charge to nic innego jak system oszczędzania energii na biegu jałowym (realizowanego przez zmniejszenie częstotliwość karty procesora, pamięci i ekranu w laptopach).

Wady urządzenia

W celu wprowadzenia nowych technologii, producenci często odmawiają stare, niechciane (ich zdaniem) interfejsów. I jeśli płyty, których cena przekracza próg 20000 rubli wyposażoną w złączki IDE LPT i FDD (chociaż opcjonalnie), instancje na budżet pozbawione niezbędnych portów. Dla wielu użytkowników, brak złącza IDE jest krytyczna, ponieważ większość z nich jest nadal dostępny napęd optyczny DVD-.

Trochę łatwiejsze rzeczy z portu LPT, który jest używany do podłączenia drukarki. „Zaprzyjaźnić” komputer z drukarką, można użyć specjalnego adaptera na USB, ale z resztą interfejsu jest naprawdę problem.

Konkludując

Przeprowadzone na płycie głównej GIGABYTE GA-990XA-UD3 przegląd po raz kolejny pokazuje potencjalnych nabywców, że poszukiwanie rozwiązań musi rozpocząć grę w segmencie budżetowym. Zadaniem sprzedawcy jest udzielenie kupującego najdroższe systemowego (zysk finansowy), a kupujący chce nabyć zrównoważony opłacalnym narzędziem (oszczędność kosztów). Producent stara się zadowolić wszystkich, ponieważ w każdym razie zarabia na sprzedaży.