881 Shares 3101 views

Skąd grupę krwi. Najczęstszym typem krwi na świecie

Krwi dzieli się na grupy w zależności od obecności w nich pewnych antygenów i przeciwciał do nich. Są cztery główne grupy jego 0 (I), (II), W (III) i AB (IV). Każdy z nich odpowiada liczbie, a litera wskazuje na brak lub obecność specyficznych antygenów. Jest to również miarą zgodności.

U ludzi, genetyczny wartości krwi nie zmieniają się przez całe życie. Jest to wyraźna identyfikator osobowość, że dzieci dziedziczą od swoich rodziców. Grupy są starsze od narodowości czy rasy. Główną różnicą pomiędzy różnymi ludźmi, według wielu badaczy, nie jest pochodzenia etnicznego i koloru skóry, a mianowicie składu krwi.

Najczęstszą grupą krwi – w pierwszej kolejności. Do transfuzji jest najbardziej odpowiedni, ponieważ nie zawiera antygen. Drugi jest odpowiedni tylko dla osób o tym samym i czwartej grupy, ze względu na obecność antygenów A. Trzecią jest odpowiednia tylko dla właścicieli trzeci i czwarty, a druga może być wylewana tylko dla osób z tej samej grupy krwi.

Jest to jednak nie tylko obecność lub nieobecność antygenów, ale również czynnikiem Rh. Jest ona zdefiniowana przez obecność białka na powierzchni czerwonych krwinek. Jeśli tak jest, Rh – dodatnie, a jeśli nie jest – nie. Około 85% populacji świata ma czynnik Rh dodatni. Na przykład, trzecia ujemna grupa krwi jest znacznie mniej powszechne niż pozytywne. To samo odnosi się do drugiego.

Po pierwsze, najczęstszym typem krwi stwierdzono u 45% ludności świata. Następne w kolejności są inni. Rzadko jest czwartą grupę. Jeśli weźmiemy pod uwagę czynnik Rh, najczęstszą grupę krwi – pierwsze pozytywne i najbardziej rzadkie – czwarty negatywny.

Grupa Rh i muszą być wzięte pod uwagę podczas planowania ciąży. Jeśli płód dziedziczy ojciec wskaźników, które będą niezgodne z krwi matki w czasie ciąży może być problemem. Jednak współczesna medycyna jest w pełni zdolny do zapobiegania im.

Krew została utworzona przez tysiące lat i jest związany z rozwojem układu odpornościowego i trawiennego systemów. Grupa 1 krwi dodatni w starożytności wszystkich ludzi. Przewód pokarmowy po czym najbardziej dostosowane do trawienia białka mięsa. Dlatego ludzie w tej kategorii są wciąż wysoka kwasowość soku żołądkowego i są podatne na choroby wrzodowej. Pierwszy – to wciąż najbardziej popularny rodzaj krwi. Z populacja ludzka rośnie mięso z powodu deficytu było mniej dostępne, więc coraz więcej osób zaczęło jeść roślin. To wpływa na jakość krwi, która doprowadziła do powstania innych grup, które dały ludziom wiele użytecznych cech.

Na przykład, właściciele krwi z genomu są bardziej przystosowane do życia we współczesnym świecie. Ten gen w jednym czasie był gwarantem przetrwania ludzi w czasie straszliwej zarazy i cholery. Ludzie z tej kompozycji krwi są mniej agresywne i mieć więcej kontaktu, który pomaga im poczuć się dobrze w społeczeństwie.