365 Shares 8711 views

Niesamowite ludzkie oko: struktura i funkcja

Ludzkie oko, którego struktura omówimy w tym artykule, nie jest niczym w porównaniu z lustrem duszy! Ich piękno dawna założonymi miliony Ody, wierszy i legend. Z pokolenia na pokolenie oczy są uważane za nierozerwalnie związane z duszą człowieka. Nawet najbardziej właściwe naukowców, którzy wiedzą z pierwszej ręki, jaka jest nasza wizja, nigdy nie przestaje zadziwiać go i do tego dnia, nazywając ten mechanizm jest cud natury!


ludzkie oko. struktura

Nasze oczy są bardzo często porównywany do kamery. I rzeczywiście, tu i tam pokrycie (rogówki) i soczewki (swego) i przysłony (Iris), a nawet folii światłoczułej (siatkówka). Struktura oka człowieka, którego obraz załączony, opowiada nam o następnej.

Zewnętrznie, nasze oko ma nieregularny kształt kuli. Jest to bezpieczne schronienie w odpowiednich gniazd czaszki. sam narząd składa się z części pomocniczych (narządów łzowych powieki, spojówki, mięśni okoruchowe) i tak zwanego modułu optycznego (w cieczy wodnistej oka, rogówka ciała szklistego, soczewki, komory tylnych i przednich).

Oko ludzkie, którego struktura jest najbardziej złożoność przedniej pokrywy górnej i dolnej powieki. Poza są pokryte skórą, i wewnątrz – spojówki (najcieńsza powłoka mokra). Warto zauważyć, że jest na zawsze i zawierają specjalne gruczołów łzowych zwilżyć błonę śluzową oka.

Powłoka zewnętrzna oka

Jest to tak zwana twardówka (białka oczu), w której przednia część jest widoczna przez przezroczystą spojówki. Twardówki przechodzi w rogówkę, bez którego nie może być ludzkie oko.

Struktura rogówki

Jest to najbardziej wypukłą część naszego narządu wzrokowego. Mówiąc obrazowo, jest to nasze „obiektywne”, nasze okno na świat zmysłów wizualne!

irys

Ten rodzaj otwór, znajdujący się za przezroczystą rogówkę. Zewnętrznie to tonyusenkaya plenochka posiadające specyficzny kolor (brąz, szary, niebieski, zielony, itp.)

uczeń

W jej centrum znajduje się okrągła czarna dziura. Ten uczeń. Przez to przejść wszystkie promienie, które mieszczą się na siatkówce. W obszarze źrenicy jest obiektyw. Jest to swoista soczewka soczewkowy, który jest aktywnie zaangażowany w akomodacji oka.

Struktura ludzkiej siatkówki

Ze swej natury jest bardzo podobny do naszego mózgu. Mówiąc obrazowo, jest to rodzaj okna do mózgu. Zewnętrznie przypomina płytę składającą się z 10 warstw komórek. Siatkówka oka jest przejrzysty. Nie ulega wątpliwości, że jest to najważniejsza warstwa fotoreceptorów, w tym tak zwanych pręcików i czopków.

Stożki są odpowiedzialne za ostrość naszego wzroku w dal, a kije zapewnić peryferiach. Warto zauważyć, że oba stożki i pręty są w tylnej części siatkówki. W związku z tym światło pochodzi z zewnątrz, koniecznie musi przejść przez inne warstwy, ich stymulujące.

I wreszcie,

Struktura naszych oczach tak ciężko, a narząd jest tak kruche i delikatne, że sam proces wizualny jest nic jak prawdziwy cud!