253 Shares 6535 views

Bordowy – kolor, który jest trudny do opisania w słowach

Podstawowe kolory w widmie słonecznym, jak każdy wie od dziecka, siedem lat. Ale one zawierają w sobie cały ogromny raznotsvetya palety, który dał nam naturę. Każdy kolor jest złożony z wielu delikatnych odcieniach przejść z jednego do drugiego. Na przykład, odcienie bordo są bardzo zróżnicowane, każdy ma swoją własną nazwę. Pytasz: „kolor bordo – to co?” A odpowiedź nie jest natychmiast znaleźć.

Odcienie czerwonego wina

Czerwone wino, teraz, nie tandetne na aniliny i etanolu, ma szlachetne kolory. Są one reprezentowane przez całą paletę odcieni czerwonych i Burgundii. Kolor wina zależy od wielu czynników: odmiany winogron, podczas gdy, powiedzmy, przetwarzanie i dojrzewanie wina, napoju i celem jego życia. Jak mówią doświadczony sommelier, true color należy rozpatrywać w środku szkła, a krawędzie – jego wtórne barwy. Z wino zmienia swój kolor stopniowo lub szybko w czasie, w zależności od tego, jak powinna ona być przechowywana, zanim się na stole w szkle. Ci, którzy wiedzą dużo o dobre wino, jego koloru, nasycenia, przejrzystości i odcieni można powiedzieć o pić wszystko – od winogron, a kończąc na fakt, czy jest ona prawidłowo przygotowane i były przechowywane. Oto on – kolor czerwonego wina. I to właśnie wśród jego odcienie można znaleźć bordowy. Kolor ten jest bardzo ciekawy. Porozmawiamy o tym więcej.

Maroon (kolor) – kasztan?

Słowo można znaleźć w języku angielskim i francuskim. I tam, i nie oznacza to, że „kasztan”. To właśnie z tych dwóch słów przyjść w językach innych narodów do wyznaczenia odcienie bordo. Ale tutaj on bordowy odcień o nazwie w różnych obozach będzie inna. Jest to nieco dziwne, ale to prawda. Jednak natura – artysta, którego używa wszystkich kolorów, które tylko potrafi. I kasztanowiec z jego kwiatów i owoców ma wiele naturalnych odcieniach. Więc bordowy (kolor) jest uprawniony do innej definicji w różnych kulturach.

Kolor wina, kasztanów i owoców … cegły?

Ach, ci artyści, projektanci mody, sommelier! Tak szybko, jak oni nie celują w słowach, aby porozmawiać o ich pięknie i dokładnie! Wiele odcieni – dużo słów. Tak, nawet definicja może być różne w różnych kulturach. Patrząc kolor bordowy, zdjęcie w internecie i znaleźć zupełnie różne odcienie tej nazwy w paletach w różnych krajach. Na przykład, we Francji, to słowo oznacza odcień bordo zbudowany z cegły, w Rosji jest to mieszanina z bordowym maliny. W Hiszpanii, bordowy – kolor pochodzący z ciemnego burgunda z granatu.

Takie złożone odcienie

Udostępnianie słowa odcieniach dowolnym kolorze jest bardzo trudne. Rzeczywiście, jak mówią naukowcy, jesteśmy różni od siebie różnej percepcji kolorów. Ktoś może rozróżnić dwa podobne odcienie siebie, ale dla kogoś, a pięć z nich są takie same. Oprócz samego koloru burgunda kompleksu. Odnosi się on do ciemnej czerwieni i obejmuje szereg dodatków, które pozwalają wyróżnić i bordowy, Maroon, granat, wino, kasztan, czereśnia i tak dalej. Ponadto w różnych krajach są różne odcienie tej samej definicji. Więc należy wziąć pod uwagę kilka niuansów: kraj, jakość reprodukcji barw, znajomość wszystkich subtelności barw. Powodzenia!